Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Nemšová v dôležitom zápase zvíťazila

III. LIGA: Nemšovskí futbalisti po prestávke zabrali a využili šance. Vďaka trom bodom sú k záchrane o niečo bližšie. Novomešťania nezvládli úvodnú štvrťhodinu druhého polčasu a z Nových Zámkov odišli bez bodu.

Nové Zámky - Nové Mesto 2:1 (0:1)

V prvom polčase mali viac z hry hostia. Lepšie a rýchlejšie kombinovali a na rozdiel od domácich hrali agresívnejšie. Ich prevaha vyvrcholila v 26. min., kedy po sérii chýb obrany FKM skóroval po rýchlej akcii Kozic. Po obrátke vybehlo na hraciu plochu úplne iné domáce mužstvo. FKM prevzal iniciatívu a za štvrťhodinku otočil výsledok zásluhou svojich útočníkov. V závere stretnutia sa hostia pokúšali o vyrovnanie, ale domáca obrana stála na pevných nohách aj napriek neustálemu dažďu a ťažkému terénu.

Góly: 50. Ilič, 60. Košút - 26. Kozic. R Trenčanský, ŽK: E.Horáček - Gábriš, Gajdošík, Kutaj, 240 divákov.

AFC: Gábriš - Gajdošík, Miklovič, Drahno, Petrovský, Šiko, Kutaj (78. Horčičák), Klačman (64. Vraník), Sečány, Kozic, Janso (64. Lopušan). Tréner V. Hyža.

Nemšová - Dun.Lužná 2:0 (0:0)

Domáci vstúpili do zápasu s veľkou chuťou a odhodlaním vydolovať tri body. Prvý polčas súpera takmer k ničomu nepustili, loptu mali na svojich kopačkách, vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, ktoré však zostali bez gólového efektu. V 17. min po centri Amricha z ľavej strany hlavičkoval Fabuš z päťky iba do priestoru, v ktorom bol Moťko. V 25. min po dlhej nakopávanej sa lopta dostala na zadnej žrdi k Schlesingerovi, ktorý z piatich metrov hlavičkoval vedľa. Dunajská Lužná dala o sebe vedieť o tri minúty, keď sa k odrazenej lopte dostal pred šestnástkou Teraz, jeho prudká strela z 23 m preletela tesne nad brvnom. V 43. min opäť po centri z ľavej strany sa lopta dostala k Beňovi, ktorý z ôsmich metrov netrafil bránu. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a úvodné minúty patrili domácim. V 51. min Amrich vysunul Bezáka, ten sám pred Moťkom prestrelil bránu. V 58. min sa opakovala situácia ako cez kopirák, keď Amrich vysunul Bretschneidera, jeho strelu v poslednom momente stečoval Pipíška na roh. Po hodine hry sa do zápasu dostávali aj hostia. V 59. min po rohovom kope zazvonila žrď Bobotovej brány. Domáci hráči sa vytúženého gólu dočkali v 70. min, keď po Schiszlerovej nakopnutej lopte Fabuš posunul loptu na Bezáka. Pred ním sa otvoril priestor a sám pred Moťkom nezaváhal. Od tohto momentu sa hra prelievala zo strany na stranu s množstvom zaujímavých situácií na oboch stranách. Obe obrany však pracovali na plné obrátky, a tak čistých gólových šancí veľa nepribúdalo. Nemšová sa v samom závere snažila loptu držať na svojich kopačkách. V poslednej minúte sa lopta dostala k Beňovi, ktorý sa pred šestnástkou odhodlal k niekoľkým kľučkám a strele, ktorá na radosť divákov skončila v sieti. Domáci hráči si víťazstvo zaslúžili.

Góly: 70. Bezák, 90. Beňo. R Galád, ŽK: Amrich, Bezák - Gallik, Peťovský, Urda, Teraz. 150 divákov.

NEMŠOVÁ: Bobot - Schiszler, Schlesinger, Laco (63. Holiš), Ďuďák, Beňo, Amrich, Mišík (56. Bretschneider), Svatík, Bezák (79. Červený), Fabuš. Tréner M. Spurný. TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Nitra jun. - Levice 1:0 (0:0), Vrbové - Domino 1:0 (1:0), Moravany - Trnava jun. 1:2 (0:0), Petržalka - Topoľčany 1:2 (0:0), Vráble - Slovan jun. 1:7 (0:2), Sereď - Piešťany 4:4 (1:2).

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 6 348

Slovensko sa podľa premiéra z hľadiska epidemiologickej situácie nachádza v pasci

"Testy nemáme zabezpečené a som zvedavý, kto sem príde pred Vianocami a povie, že bude lockdown," pýtal sa premiér.

Predseda vlády SR Igor Matovič prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 25. novembra 2020 v Bratislave.

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Premiér SR Igor Matovič preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.