Štvrtok, 16. august, 2018 | Meniny má Leonard

Trenčín prehral súboj o druhé miesto, Myjava desať zápasov bez prehry

Trenčania na Záhorí nebodovali a preto sa nevyšvihli na druhú priečku. Myjavský Spartak neprehral už desiaty zápas v rade.

FK Senica - AS Trenčín 1:0 (1:0)

Na Záhorí sa stretli dve mužstvá bojujúce o druhé miesto. Úvod patril Trenčanom, ktorí boli aktívnejší. V ôsmej minúte Kubíka v dobrej gólovej šanci vychytal Švenger. Ten istý hráč nebezpečne strieľal aj v dvanástej minute, lopta išla tesne vedľa. Postupne sa hra vyrovnala a do príležitostí sa dostali aj Seničania. V sedemnástej minúte lopta po Kalabiškovej strele letela tesne nad. O desať minút s problémami zneškodnil brankár Volešák strelu domáceho kapitána Kóňu. O malú chvíľu na to, Mazáň sfauloval v pokutovom území Diviša a Piroska sa z pokutového kopu nemýlil - 1:0. Diviš bol aktívny aj v ďalších minútach. V 30. min lopta po jeho strele letela mimo trenčianskej bránky a o sedem minút neskôr jeho strelu z otočky zneškodnil brankár Volešák.

V druhom polčase sa Seničania zamerali na udržanie výsledku, čo sa im aj v konečnom dôsledku podarilo. Loptu mali prevažne v moci Trenčania, no nedostali sa do vážnejšej gólovej príležitosti. Najnebezpečnejšou bola hlavička striedajúceho Adiho v 57. min, lopta však letela tesne vedľa. Na druhej strane mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Kalabiška, ktorý si narazil loptu s Piroskom. Zakončoval do prázdnej bránky, no Lobotka jeho pokus na bránkovej čiare stihol odkopnúť do bezpečia. Dôležitý zápas o druhé miesto zvládli lepšie domáci.

Gól: 29. Piroska (z pok. kopu), ŽK: 34. T. Kóňa, 44. Brabec - 28. R. Mazáň, 63. F. Kubík, rozhodovali: Samotný - Slyško, Bednár, 2211 divákov.

SENICA: Švenger - Wijlaars, P. Pavlík, Brabec, Patrik Mráz - J. Križko, T. Kóňa - Kalabiška (90.+ Krajčík), Piroska (90.+ Jirásek), Štepanovský - Jaroslav Diviš (81. R. Blackburn).
TRENČÍN: Volešák (73. Bartalský) - Čögley (81. Mondek), Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň - Holúbek, Lobotka - Mazan (46. Fanendo Adi), Štefánik, F. Kubík – William.

Vladimír Koník (tréner Senice): "Hráči si uvedomovali, čo sa stalo minulý týždeň s Myjavou. Počas celého týždňa som na nich apeloval, že nestačí, keď sa počas celého týždňa pripravujú v tréningu, že nestačí, keď ich ja ako tréner motivujem. Musia sa v prvom rade pripraviť na stretnutie sami. Dnes ukázali, že sa to dá. Proti Trenčínu som mal motiváciu navyše, najmä pre prezidenta klubu Viktora Blažeka, ktorý je pre mňa človek s veľkým Č. Potvrdila sa stará pravda, že nevíťazí mužstvo, ktoré dlho drží loptu, ale to, ktoré vyhrá viac súbojov. Hrali sme na výsledok a ten je pre nás priaznivý."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Bol to pre nás prestížny duel. Hralo sa o druhé miesto. Mali sme výborné úvody oboch polčasov. Či už začiatok prvého dejstva, keď sme sa dostali do dvoch dobrých gólových pozícií, alebo úvod druhej štyridsaťpäťminútovky, ktorý bol tiež v našej réžii. Vyrušila nás penaltová situácia, no dostali sme sa opäť do hry a svojim spôsobom sme súpera zavreli a mohli sme minimálne vyrovnať. Z môjho pohľadu je to preto strata bodov."

Spartak Myjava - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)

Domáci sa radovali z gólu už v 4. min, kombinačnú akciu však zakončil Harsányi už po prerušení hry pre "ofsajd". Prešovčania pohrozili v 8. min strelou Dolného a o tri minúty po rohovom kope Poliačeka, keď hlavičkoval Petráš, v oboch prípadoch bol Solnička pozorný. V 18. min zahral priamy kop nakrátko Bruško, Marček vnikol do pokutového územia, Diviš včasným vybehnutím kryl jeho strelu. Hostia sa predviedli v 31. min, k strele z dvadsiatich metrov sa dostal Poliaček, Solnička bol pripravený a neinkasoval. Erupcia gólovej radosti vypukla na štadióne v 37. min, po pravej strane prenikol do pokutového územia aktívny Siva, prihral Harsányimu a ten rozvlnil sieť za Divišom - 1:0.

V úvode druhého dejstva hry sa prezentoval peknou strelou z 22 metrov Novák, Solnička vyrazil jeho pokus. V 64. min sa do palebnej pozície dostal agilný Novák, Solnička sa predviedol kvalitným zákrokom. V 68. min urobil chybu Diviš, lopta mu vypadla z rúk, zmocnil sa jej Harsányi, ale vzápätí brankár hostí svoju chybu napravil a vzal domácemu kanonierovi loptu spod kopačiek. Gólová radosť po druhýkrát nastala po rohu Kuračku v 72. min, ten poslal loptu na hlavu Kosíka, ktorý zblízka skóroval - 2:0. O dve minúty mohol skorigovať skóre po prihrávke od Papaja striedajúci Bernardo, vo vyloženej pozícii však minul prázdnu bránku. Myjava zvíťazila 2:0 a sériu neporaziteľnosti natiahla už na desať zápasov.

Góly: 37. Harsányi, 72. Kosík, ŽK: 43. Siva, 53. Sládek, 90.+ Pelegríni - 78. J. Dolný, 85. J. Novák, 89. Krob, rozhodovali: Trutz - Balko, Bóllo, 2438 divákov.

MYJAVA: Solnička - Šulek, Černáček, Častulín, Siva - Kuračka, T. Marček, Bruško (73. Pelegríni), Sládek (59. Kosík), Kukoľ (78. E. Daniel) – Harsányi.

PREŠOV: Jakub Diviš - P. Petráš, Jacko, Kolbas, Krob - Papaj, Kačala (61. Jakovlev), M. Poliaček (81. Mariano Bernardo), M. Marcin, J. Novák - J. Dolný.

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Zo začiatku nám trošku chýbala koncentrácia. Ale potom už hráči ukázali, prečo sme tam, kde sme. Prešov mal tiež pár nepríjemných situácií, ale my máme dobrú fazónu a som rád, že sme to potvrdili. Teraz sme piati v tabuľke, je to nádhera, treba si to vážiť, ešte sme neskončili. Veľká vďaka patrí aj fanúšikom, pretože v takomto počasí si to častokrát človek rozmyslí a zostane doma. O pol ôsmej večer mať plný štadión je krásne a zároveň aj zaväzujúce."

Jozef Bubenko (tréner Prešova): "Zápas ukázal, že domáci sú v dobrej hernej pohode. My hráme o záchranu, šancu dostalo niekoľko mladých hráčov. Mali sme fázy zápasu, kde sme hrali dobre, aj fázy zápasu, kde sme robili veľa technických chýb a ťažko sa dostávali do protiútoku. Kľúčová bola situácia, kedy Ján Novák bol sám pred brankárom, keby dal na 1:1, bol by to iný duel. Dať gól je pre nás neriešiteľná úloha. Za daných okolností je víťazstvo domácich zaslúžené."

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €