Vo Svinnej sa nedohralo, gólové hody v Lúke

II. TRIEDY: Zápas medzi Svinnou a Dolnou Porubou sa nedohral. Hosťujci futbalisti tri minúty pred koncom opustili hraciu plochu. V južanskej triedi si prišli diváci na svoje najmä v Lúke nad Váhom. Na ihrisku nováčika padlo až jedenásť gólov.

SEVER

Nová Ves jun. – Záblatie 1:1 (0:1)

Gól hostí: Bosý, rozhodoval: Galko, 60 divákov.

Svinná – D. Poruba 3:3 nedohrané

Hosťujúci hráči v 87. min opustili hraciu plochu. Vylúčený hráč odmietol odísť z hracej plochy. Zápas rozhodoval domáci laik.

Omšenie – Opatová 1:3 (0:1)

Prvý polčas bol vyrovnaný, mierne viac z hry mali hostia a strelili aj gól. Po zmene strán hostia pridali ďalšie dva góly a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Záverečný nápor domácich prišiel neskoro a znamenal iba zníženie na 1:3, keď autorom presného zásahu bol Ján Tvrdoň.

Góly: J. Tvrdoň – Porubal, Gallo, rozhodoval: Svetkovič, 340 divákov.

Mn. Lehota – Mel.-Lieskové 2:1 (2:1)

Pred stretnutím domáci funkcionári odovzdali trénerovi žiakov Jiřímu Šimekovi k 50. narodeninám darček. Hlavným iniciátorom bol predseda klubu František Kopecký. Zápas sa hral za krásneho jarného počasia na dobre upravenom teréne. Úvod zápasu vyšiel domácim, keď sa v 10. min ujale vedenia gólom Bajzu. Po góle zvýšili tlak, vypracovali si šance, no gól nepadol. Hostia sa iba bránili, no v 23. min z úniku vyrovnali na 1:1. Z vyrovnania sa však tešili iba minútu, keď Alakša pridal druhý gól strelou z 13 m – 2:1. V druhom polčase sa útoky striedali na oboch stranách, no bez gólového úspechu. Hostia mali možnosť vyrovnať v 80. min po pošmyknutí stopéra. Vyznamenal sa brankár Dávidek, keď zneškodnil istý gól.

Góly: P. Bajza, D. Alakša – M. Pavlík, rozhodoval: Ďurech, 80 divákov.

Neporadza – Drietoma 4:3 (1:3)

Za pekného jarného počasia domáci dali rýchly gól, ktorý ich uspokojil a do polčasu inkasovali trikrát. Po zmene strán Neporadza vsadila všetko na útočnú kartu a po heroickom výkone zaslúžene zvíťazila.

Góly: Dlábik, Fako, Richtárech, Antalovič – Šišovský 2, Brandís, rozhodoval: Šulek, 80 divákov.

Kľúčové – Zamarovce 3:3 (0:2)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, avšak hostia po dvoch chybách vyhrávali poľahky 2:0. Do druhého polčasu Kľúčové prestriedalo dvoch hráčov, čo domácim pomohlo. Hneď v úvode druhého polčasu po rohu Kenderu znížil na 1:2 Milan Patka. V ďalšom priebehu domáci súpera pritlačili, čoho vyústením bola strela Patku, ktorú brankár hostí vyrazil a z ťažkého uhla vyrovnal na 2:2 Vydrnák. Následne sa hra odohrávala medzi šestnástkami. Po jednom z rohových kopov sa hostia ešte raz ujali vedenia – 2:3. Domáci prebrali v samom závere iniciatívu, z niekoľkých náznakov šancí gól nedali, avšak po chybe obrany pohotovou strelou pod brvno vyrovnal Vydrnák na konečných 3:3. Obe mužstvá môžu byť s bodom spokojné.

Góly: Vydrnák 2, M. Patka – M. Minárik, M. Dragula, M. Garaj, rozhodoval: Čič, 140 divákov.

Bobot – Ivanovce 3:0 (2:0)

Po dlhej zimnej prestávke vstúpil Tatran Bobot do jarnej časti súťaže správnym spôsobom. V prvom dejstve domáci nedovolili súperovi takmer nič a dvoma presnými zásahmi prakticky rozhodol zápas Michal Hošek. Druhý polčas domáci poľavili a hra bola vyrovnanejšia. Zopár šancí bolo na oboch stranách, až prišla 85. min. Vladimír Labuda po Hošekovej nahrávke uzavrel na záverečných 3:0. Bobot svojim víťazstvom získal cenné body, ktoré tak veľmi potrebuje na vylepšenie tabuľkového postavenia.

Góly: Hošek 2, Labuda, rozhodoval: Dohál, 100 divákov.

Myjava B – Krajné 1:0 (1:0)

V prvom polčase domáci spálili viacero vyložených šancí. Ako jediný sa presadil Lukáš Bruško. Po zmene strán sa hra vyrovnala, no gól už nepadol. Zápas sa odohral na umelej tráve v Myjave.

Gól: L. Bruško, rozhodoval: Pavlovič, 100 divákov.

Vrbovce – Turá Lúka 1:2 (1:1)

Góly: Oravec – Štermenský, Zverec, rozhodoval: Švancara, 100 divákov.

Bzince p/J – Stará Turá „B“ 1:0 (0:0)

Stretnutie lepšie začali technicky lepší hostia, ale prvú šancu mal domáci Kúkoľ v samostatnom nájazde. Jediný gól v tomto vyrovnanom zápase padol v 60. min, keď Roman Les pekne prihral do šance Rasťovi Miškechovi, ktorý z voleja strelil svoj prvý jarný gól. Hostia boli technickejší, ale domáci bojovnejší. Niekoľko príležitostí hostí v závere zneškodnil domáci brankár Valo, ale skórovať mohli aj domáci.

Góly: Miškech, ŽK: 0:2, rozhodoval: Galko, počet divákov: 150.

Lúka – H. Streda 6:5 (2:3)

Góly: Ondris 2, Buška, Z. Sevald, M. Štefanec 2 – R. Havrlent 3, P. Vrábel, P. Zaťovič.

Tr. Bohuslavice – Polianka 1:1 (0:0)

rozhodoval: Ševčík, počet divákov: 100

Hrádok – Brestovec 1:4 (0:2)

V zápase, v ktorom mali hostia prevahu, vyšli domáci bodovo naprázdno. V 35. min vystrelil z 20 m Bakoš do stredu brány, lopta pred gólmanom skočila a na prekvapenie všetkých skončila v sieti. V 40. min bol útočník hostí stiahnutý v pokutovom území a z nariadeného pokutového kopu kapitán hostí Černáček zvýšil na 0:2. Od 66. min hrali hostia oslabení o jedného hráča, keď za hrubé nešportové správanie videl červenú kartu Duga. Domáci nedokázali využiť početnú prevahu, naopak Mozolák dvoma gólmi v 76. a 79. min zvýšil na 0:4. V 82. min sa dočkali gólu i domáci, keď Roško peknou strelou uzavrel skóre zápasu na 1:4.

Góly: Roško – Mozolák 2, Bakoš, Černáček (11 m), rozhodoval: Revay, 120 divákov.

Hrašné – Lubina kop. 2:0 (0:0)

Góly: V. Polák, P. Babiar, ČK: Gulán (za hrubé nešportové správanie), rozhodoval: Kurnický, 80 divákov.

1. Brestovec 14 12 1 1 58:16 37

- Myjava 14 12 1 1 58:16 37

3. Turá Lúka 14 10 2 2 64:23 32

4. Vrbovce 14 9 2 3 44:15 29

5. Lúka 14 7 2 5 46:43 23

6. Tr. Bohuslavice 14 5 5 4 30:30 20

7. Bzince 14 5 2 7 23:39 17

8. Horná Streda 14 4 2 8 34:52 14