Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Nové Mesto aj Nemšová s plným bodovým ziskom

III. LIGA: Oba tímy z trenčianskej oblasti sa zdvíhajú z dna. Po víťazstvách sa dostali do kľudnejších vôd ligovej tabuľky.

Nové Mesto – Topoľčany 2:0 (0:0)

V Novom Meste sa hral od úvodu otvorený futbal z oboch strán. V prvom polčase malo niekoľko šancí domáce aj hosťujúce mužstvo, no góly nepadlo. Po zmene strán Novomešťania zlepšili hru, čo sa prejavilo aj na ukazovateli skóre. Najskôr v 63. min potiahol loptu Šiko, v šestnástke našiel voľného Žáka a ten prekonal Furku – 1:0. O päť minút domáci tím viedol už dvojgólovým rozdielom. Žák poslal center na hlavu Mikloviča a ten zvýšil na 2:0. V ostatných niečo viac ako dvadsiatich minútach si domáci kolektív postrážil vedenie a zvíťazil.

Góly: 63. Žák, 68. Miklovič. R Maršal, ŽK: Horčičák – Remeň, 250 divákov.

AFC: Šemrinec – Drahno, Miklovič, Petrovský, Gajdošík, Šiko, Janso, Horčičák, Sečány (59. Mišák), Žák (86. Kozic), Klačman (78. Kutaj). Tréner V. Hyža.

MFK: Furka – Oršula, Koprda, Gajdoš, Baláž, Šlosár, Ondruš, Otočka (68. Remeň), Královič (68. Kučera), Šnirc, Badinský (80. Vaňo). Tréner J. Mikloška. JOZEF KURTIN

Levice – Nemšová 0:1 (0:1)

Prítomní diváci očakávali konečne hru, ktorú by si Levice zaslúžili a samozrejme aj góly, ktoré ešte v jarnej časti nevideli. Levice nezačali zápas zápas veľmi dobre. Prvú šancu si vypracoval Čejtei, ktorý v 10. min. centroval z boku, ale domáci hráči si nerozumeli. V 12. min. Bobor dobre našiel Molnára, ale ten netrafil dobre. V 18. min. hostia ojedinele pohrozili, ale pozorný Ivanič dobre zakročil. V 20. min. Čejteiova strela tesne minula bránku Bobota. Levičania naďalej tlačili, ale nevedeli nájsť skulinku v pozornej obrane hostí. V 25. min. hosťujúci Holeš asi z 30 metrov vystrelil a lopta skončila na brvne Ivaničovej brány. V tej iste min. sa Molnár sám rútil na brankára, no trafil len nohy Bobota. Keď už to vyzeralo, že do polčasu gól nepadne, zasiahli hostia. Peter Amrich zahrával rohový kop, ktorý po nešťastnom odraze na mokrej tráve skončil za chrbtom Ivaniča. Do druhého polčasu vstúpili Levičania z úmyslom obrátiť stav stretnutia, ale naďalej však predvádzali nepeknú hru pre divákov. Vytvorili si niekoľko šancí. V 57. min. unikol Bobor sám na brankára, ale miesto streli do odkrytej ľavej strany, volil prihrávku. V 61. min. opäť zahrozili hostia, keď strelu červeného Ivanič vytlačil na brvno. V 82. min. chcel zvrátenie zariadiť Varga, ktorý sa prešiel takmer celé ihrisko, ale pozorný Bobot jeho strelu kryl. V závere už domáci nedokázali vyrovnať. Vzhľadom k vývoju na ihrisku si hostia zaslúžene odniesli tri body.

Gól: 42. Amrich. R Galád, bez kariet, 188 divákov.

FK: Ivanič – Gálik, Palic, Varga, Turčan, Pavlík, Molnár, Bobor, Birdáč (52. Feješ), Vida (46. Ivan), Čejtei. Tréner K. Praženica.

NEMŠOVÁ: Bobot – Schizler, Jakúbek, Schlesinger, Kresánek, Kyselica, Amrich, Ďuďák (9. Bezák), Fabuš, Holiš (80. Laco), Červený (88. Beňo). Tréner M. Spurný. (IP)

Ostatné výsledky: ŠK Slovan Bratislava juniori - OFK Dunajská Lužná 2:0 (0:0), LP Domino Bratislava - PFK Piešťany 0:2 (0:1), Nové Zámky - Sereď 2:2 (2:0), Vrbové – Moravany 1:0 (1:0), FK Spartak Vráble - FC Petržalka 1898 3:0 (1:0). Zápas Trnava jun. - FC Nitra jun. zohrajú v stredu 17. 4. o 16.00 h.

1. Sereď 19 10 3 6 37:29 33 (+6)

2. Slovan jun. 19 10 2 7 34:26 32 (+5)

3. Piešťany 19 9 4 6 27:21 31 (+1)

4. Topoľčany 19 9 3 7 35:31 30 (0)

5. Levice 19 8 6 5 18:15 30 (+3)

6. Nové Zámky 18 8 4 6 33:22 28 (+1)

7. Trnava B 18 8 3 7 25:19 27 (-3)

8. Dun. Lužná 18 7 6 5 18:16 27 (0)