Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína

Dukla v Nitre prehrala o gól

Zverenci trénera Róberta Kalábera začali štvrťfinálovú sériu na ľade Nitry. Pod Zoborom skórovali iba jediný raz a v sérií prehrávajú 0:1. Druhý zápas je na programe v sobotu o 18.00 hod.

Dukla v prvom štvrťfinálovom zápase prehrala.(Zdroj: TASR)

HK Nitra - Dukla Trenčín 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) - stav série 1:0

V úvodnej tretine sa hral vo vynikajúcej atmosfére rýchly a bojovný hokej. Veľkých gólových príležitostí však nebolo veľa a obe mužstvá vyčkávali na chybu súpera. Tú ako prví urobili hostia. V šiestej minúte ušiel obrane najlepší strelec extraligy Tománek a rutinérsky prekonal Nagya - 1:0. Domáci mohli rýchlo pridať druhý gól, no Novák zblízka proti Nagyovi neuspel. V trinástej minúte predviedol peknú akciu Mašlonka, ktorého v rozhodujúcom momente neposlúchol puk a hostia si vydýchli.

Boli to práve "vojaci," kto mal v druhej tretine viac z hry. Skórovať mohli najmä počas presilovky v 24. min. Marosz najskôr nebezpečne vystrelil a následne tečoval strelu Pardavého tesne vedľa bránky. Vyrovnanie nepriniesli ani šance Sojčíka či Fila, ktorí zblízka Laca neprekonali. Čo sa nepodarilo im, vyšlo počas presilovej hry domácim. V početnej výhode v 34. min posunul Stümpel puk Pupákovi a proti jeho strele sa Nagy nestačil presunúť - 2:0.

Hostia sa v tretej tretine snažili o vyrovnanie. Nitra hrozila najmä z brejkov, no brankár Dukly nemal veľa práce. V 44. min znížil v presilovej hre Lelkeš na 2:1 a hostia vycítili šancu. Viac sa snažili o útočnú hru, no ich snahy stroskotali na obrane domácich v čele s výborne chytajúcim Lacom. Trenčania v závere stretnutia skúsili hru bez brankára, počas presilovej hry mali výhodu šiestich proti štyrom, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Nitra v prvom zápase udržala tesné vedenie a v sérii vedie 1:0.

Góly: 6. R. Tománek (Stümpel, Pupák), 34. Pupák (Stümpel, R. Tománek) - 44. Lelkeš (E. Bagin). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Orolin - Gajan, Bednár, 3 600 divákov.

NITRA: M. Laco - P. König, M. Bača, Vantroba, Trefný, Nádašdi, Rais, Vosátko, Ordzovenský - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Kmeč, E. Piatak, Podstavek - Jokila, Hamrák, Mašlonka - Lukáš Novák, T. Chrenko, Hrnka.

TRENČÍN: A. Nagy - T. Bokroš, Imrich, Pozník, E. Bagin, E. Bednár, Habšuda, L. Markovič, Nemčík - J. Pardavý st., O. Rusnák, Marosz, Sojčík, Lelkeš, O. Mikula - Martin Filo, T. Klíma, Otčenáš - D. Hudec, Broska, Bustin.

9. Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe?

Do modernizácie troch nemocníc investuje Trenčianska župa milióny eur

Do novej techniky a modernizácie troch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) investuje kraj v tomto roku zo svojho rozpočtu 6,2 milióna eur.

Meteorológovia vydali výstrahu pred tvorbou poľadovice

Výstraha platí pre okresy Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Považská Bystrica, Púchov a Prievidza.

Polminútový uragán Dukly stačil iba na bod

Trenčania opäť prehrali na klzisku súpera.

Turnaj dorastencov vyhral výber oblastného zväzu

V sobotu 12. januára OŠK Bošáca zorganizoval v Športovej hale na Sihoti v Trenčíne druhý ročník halového futbalového turnaja dorastencov.