Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

V dramatickom zápase bez bodu

Trenčania v Poprade prehrávali po úvodnej časti už 0:4. Zlepšeným výkonom sa im podarilo vyrovnať, no Balánov gól v predposlednej minúte zmaril ich nádeje na bodový zisk.

Trenčania v Poprade vyrovnali štvrogólovú stratu. Na body to však nestačilo.Trenčania v Poprade vyrovnali štvrogólovú stratu. Na body to však nestačilo. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

HK Poprad - Dukla Trenčín 5:4 (4:0, 0:3, 1:1)

Poprad nasmerovala k víťazstvu nad Duklou fantastická prvá tretina. Kanonáda domácich vyústila do štvorgólového vedenia v štrnástej minúte. Skóre otvoril po dravom prieniku Balána Vandas v 5. min. O tri minúty neskôr v presilovke vystrelil Hvila a Suchého teč sa ocitol v sieti. Tretí puk lovil Nagy z bránky po strele Kovačeviča v 12. min a medzi žrďami ho vystriedal Kristín. Trenčanom však nepomohol ani oddychový čas - krátko po ňom totiž hostia zabudli na Takáča, Kristín toho veľa nevidel a domáci viedli už 4:0. Trenčín bol v tejto fáze zrelý na "uterák", na prestávku čakal ako na vykúpenie.

Hneď na začiatku prostredného dejstva však Jabrocký namiesto dosiahnutia piateho gólu trafil žŕdku. Potom sa k slovu konečne dostali aj hostia. Zlepšili pohyb, začali kombinovať a dokázali postupne uberať zo svojho manka. Najskôr pekne mierenou strelou znížil Lelkeš a vzápätí Sidora prekonal aj Klíma. Poprad chcel opäť zapnúť na vyššie obrátky, ale Kristín maril šance domácich a Marosz po nevinnej strele dal kontaktný gól. Tréneri znova museli reagovať oddychovým časom, tentoraz však tí popradskí.

V tretej tretine už gólov ubudlo, oba tímy si dávali väčší pozor. Trenčín síce potreboval vyrovnať, ale šance sa skôr rodili na opačnej strane. V dobrej pozícii neprestrelil Kristína Takáč, Balán zase váhal s koncovkou. Poprad mal viac z hry, ale nepoistil si svoje vedenie piatym gólom a tri minúty pred treťou sirénou inkasoval z hokejky Otčenáša. Všetko však v predposlednej minúte rozuzlil Balán, ktorý vymietol roh Kristínovej bránky a rozhodol o najtesnejšom víťazstve domácich.

Góly: 5. Vandas (Balán, R. Suchý), 8. R. Suchý (Hvila, Vandas), 12. Kovačevič (D. Buc), 14. S. Takáč (Matúš Paločko, Stanfield), 59. Balán (Hvila) - 27. Lelkeš (Otčenáš, Sojčík), 29. T. Klíma (Pozník, J. Pardavý st.), 35. Marosz (Broska, Bustin), 58. Otčenáš (Habšuda, T. Bokroš). Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Bogdaň, M. Korba, 1324 divákov.

Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Fabian, Kurali - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Ľ. Vaic, Stals, Smotrila - Matúš Paločko, Stanfield, S. Takáč.
Trenčín: A. Nagy (od 12. min Kristín) - T. Bokroš, Imrich, Pozník, E. Bagin, Habšuda, E. Bednár - Marosz, O. Rusnák, J. Pardavý st. - Sojčík, Lelkeš, O. Mikula - Martin Filo, T. Klíma, Otčenáš - P. Stantien, Broska, Bustin