Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Dukla zvládla súboj o piatu priečku

Zverenci trénera Róberta Kalábera zvíťazili nad Skalicou presvedčivo 6:2. Zvládli tak súboj o priebežné piate miesto.

Trenčania zdolali Skalicu presvedčivo. Hostí takmer do ničoho nepustili.Trenčania zdolali Skalicu presvedčivo. Hostí takmer do ničoho nepustili. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Najdôležitejším momentom úvodnej časti bola trenčianska presilovka piatich proti trom, ktorú domáci zásluhou výrazného tlaku dokázali dokonale zužitkovať. V desiatej minúte korunoval akciu vyšachovaním súperovej obrany presnou strelou z uhla Marosz a o dve minúty dorážkou pri žŕdke Rusnák strelil druhý gól Dukly.

Hostia sa príliš nedostavali do hry a útočne boli nedôrazní, pričom ďalší úder inkasovali už v 22. sekunde druhej tretiny: Mikula zakončil krásnu kombináciu na jeden dotyk a Trenčín zvýšil svoj náskok. V 24. min skorigoval nepriaznivý stav premenením trestného strieľania hosťujúci Šátek a hra potom dostala spád aj pričinením viacerých presiloviek na oboch stranách. V 34. min jednu z nich dokázali využiť domáci už po pätnástich sekundách Baginovou zásluhou, takže Trenčín v tejto fáze zápasu odrazil črtajúce sa zdramatizovanie duelu.

V 51. min nahodeným pukom k žŕdke prekvapil brankára hostí Otčenáš, ale hostia odpovedali už behom pol minúty Lažovým presným zásahom - 5:2. Napriek tomu však už Trenčín takticky dotiahol stretnutie do víťazného konca, pričom v 59. min výsledok ešte prikrášlil v presilovke delovkou Bokroš.

Góly: 10. Marosz (O. Rusnák, J. Pardavý st.), 12. O. Rusnák (Marosz, J. Pardavý st.), 21. O. Mikula (Sojčík, Lelkeš), 34. Lelkeš (Pozník, Sojčík), 51. Otčenáš (Imrich, T. Klíma), 59. T. Bokroš (J. Pardavý st.) - 24. Šátek (z tr. strieľania), 51. Lažo (Stieler). Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše Bobček (Skalica) 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husička, Mikula (obaja ČR) - Výleta, Šefčík, 1 910 divákov.

TRENČÍN: A. Nagy - T. Bokroš, Imrich, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár, L. Markovič - J. Pardavý st., O. Rusnák, Marosz - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - T. Klíma, Martin Filo, Otčenáš - Jakúbek, Nemček, D. Hudec.

SKALICA: M. Lipovský - Vyrúbalík, Jaborník, L. Kozák, Trška, Bobček, Barák, Beňa, Srnec - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda.

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "O výsledku sa prakticky rozhodlo už v prvej tretine, do ktorej nastúpili obe mužstvá ofenzívne naladené, nám sa však podarilo ujať vedenia dvoma gólmi v presilovkách. Práve presilové hry boli základom nášho víťazstva, pretože sa nám ich podarilo veľmi dobre využiť. Po získaní dostatočného náskoku sme už v závere kontrolovali hru a pridali sme ešte ďalšie góly pre potešenie našich fanúšikov."

Martin Pešout (tréner Skalice): "Mrzí ma, že séria našich výborných výsledkov sa skončila takýmto spôsobom. Až príliš často sme faulovali na to, aby sme hrali so súperom vyrovnanú partiu. Štyri góly sme dostali v oslabení. Navyše sme nedokázali využívať naše šance, domáci pozorne bránili a chodili do brejkov."

1. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  2. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?