Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela

Dukla zvládla súboj o piatu priečku

Zverenci trénera Róberta Kalábera zvíťazili nad Skalicou presvedčivo 6:2. Zvládli tak súboj o priebežné piate miesto.

Trenčania zdolali Skalicu presvedčivo. Hostí takmer do ničoho nepustili.Trenčania zdolali Skalicu presvedčivo. Hostí takmer do ničoho nepustili.(Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Najdôležitejším momentom úvodnej časti bola trenčianska presilovka piatich proti trom, ktorú domáci zásluhou výrazného tlaku dokázali dokonale zužitkovať. V desiatej minúte korunoval akciu vyšachovaním súperovej obrany presnou strelou z uhla Marosz a o dve minúty dorážkou pri žŕdke Rusnák strelil druhý gól Dukly.

Hostia sa príliš nedostavali do hry a útočne boli nedôrazní, pričom ďalší úder inkasovali už v 22. sekunde druhej tretiny: Mikula zakončil krásnu kombináciu na jeden dotyk a Trenčín zvýšil svoj náskok. V 24. min skorigoval nepriaznivý stav premenením trestného strieľania hosťujúci Šátek a hra potom dostala spád aj pričinením viacerých presiloviek na oboch stranách. V 34. min jednu z nich dokázali využiť domáci už po pätnástich sekundách Baginovou zásluhou, takže Trenčín v tejto fáze zápasu odrazil črtajúce sa zdramatizovanie duelu.

V 51. min nahodeným pukom k žŕdke prekvapil brankára hostí Otčenáš, ale hostia odpovedali už behom pol minúty Lažovým presným zásahom - 5:2. Napriek tomu však už Trenčín takticky dotiahol stretnutie do víťazného konca, pričom v 59. min výsledok ešte prikrášlil v presilovke delovkou Bokroš.

Góly: 10. Marosz (O. Rusnák, J. Pardavý st.), 12. O. Rusnák (Marosz, J. Pardavý st.), 21. O. Mikula (Sojčík, Lelkeš), 34. Lelkeš (Pozník, Sojčík), 51. Otčenáš (Imrich, T. Klíma), 59. T. Bokroš (J. Pardavý st.) - 24. Šátek (z tr. strieľania), 51. Lažo (Stieler). Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše Bobček (Skalica) 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husička, Mikula (obaja ČR) - Výleta, Šefčík, 1 910 divákov.

TRENČÍN: A. Nagy - T. Bokroš, Imrich, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár, L. Markovič - J. Pardavý st., O. Rusnák, Marosz - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - T. Klíma, Martin Filo, Otčenáš - Jakúbek, Nemček, D. Hudec.

SKALICA: M. Lipovský - Vyrúbalík, Jaborník, L. Kozák, Trška, Bobček, Barák, Beňa, Srnec - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda.

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "O výsledku sa prakticky rozhodlo už v prvej tretine, do ktorej nastúpili obe mužstvá ofenzívne naladené, nám sa však podarilo ujať vedenia dvoma gólmi v presilovkách. Práve presilové hry boli základom nášho víťazstva, pretože sa nám ich podarilo veľmi dobre využiť. Po získaní dostatočného náskoku sme už v závere kontrolovali hru a pridali sme ešte ďalšie góly pre potešenie našich fanúšikov."

Martin Pešout (tréner Skalice): "Mrzí ma, že séria našich výborných výsledkov sa skončila takýmto spôsobom. Až príliš často sme faulovali na to, aby sme hrali so súperom vyrovnanú partiu. Štyri góly sme dostali v oslabení. Navyše sme nedokázali využívať naše šance, domáci pozorne bránili a chodili do brejkov."

1. Štefánka by Pulitzer
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 2 896

Chrípková vlna pokračuje: Osem nemocníc v TSK dostalo pre chrípku odporúčanie na zákaz návštev

Lekári v Trenčianskom samosprávnom kraji nahlásili tento týždeň viac ako desaťtisíc akútnych respiračných ochorení.

FOTO+VIDEO: Američan ukázal policajtom obscénne gesto a unikal veľkou rýchlosťou

Trenčianski diaľniční policajti namerali vodičovi automobilu Audi A6 poriadne prekročenie rýchlosti.

Američan poriadne prekročil rýchlosť.

Letecké opravovne Trenčín odovzdajú Afgancom druhý vrtuľník Mi-17 po generálnej oprave

Letecké opravovne Trenčín sú pripravené odovzdať afganským vzdušným silám ďalší vrtuľník Mi-17 po generálnej oprave.

Prvý z trojice vrtuľníkov Mi-17 z Afganistanu určených na generálnu opravu, ktorú budú realizovať Letecké opravovne Trenčín (LOT), dorazil do Trenčína po 19:00 hodine vo štvrtok 3. novembra 2016.

Trojica futbalistov ohlásila koniec reprezentačnej kariéry

Mesiac pred začiatkom novej kvalifikácie na ME 2020 sa traja z najskúsenejších slovenských reprezentantov rozhodli ukončiť kariéru v národnom tíme.

Pri transformácii zariadení sociálnych služieb sa TSK inšpiruje v Zlínskom kraji

Zabezpečenie sociálnych služieb poskytovaných na komunitnej úrovni a podpora plynulého procesu deinštitucionalizácie zariadení sociálnych služieb je cieľom projektu TSK.

Predposlednou aktivitou medzinárodného projektu bola v tretí februárový utorok Fašiangová zábava v priestoroch Kultúrneho domu v Pruskom, ktorej sa zúčastnili všetci partneri projektu, zamestnanci i klienti spolupracujúcich zariadení.