Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela

Dukla zvíťazila na ľade posledného Martina

Hokejisti Dukly zvíťazili v dôležitom zápase na ľade Martina. Aj bez Jakuba Gašparoviča strelili brankárom Mountfieldu päť gólov a zaslúžene si odviezli tri body.

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Martinčania vstúpili lepšie do zápasu, svojím pohybom získali početnú výhodu o dvoch hráčov. Presilovkový zámok domácich fungoval dobre, ale zakončenie MHC bolo zlé. Hollý, Važan ani Themár v dobrých pozíciách netrafili bránku. Ako sa premieňajú presilovky, ukázala "kosačkám" Dukla. V 9. min sa pretlačil Rusnák pred bránku a otvoril skóre duelu - 0:1. Hra sa potom rýchlo prelievala z jednej strany na druhú. V záverečnej minúte prvej tretiny mohol ešte Sojčík zvýšiť vedenie hostí, ale nepochopiteľne ešte hľadal prihrávkou Lelkeša.

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky zaujal dravý prienik Mráza, jeho strelu s námahou vyrazil Nagy. Tempo v tejto časti hry upadlo, na ľade bolo veľa nepresností a obom mužstvám viazla kombinácia. V 27. min našiel Petruška pred bránkou číhajúceho Važana, ale ten zoči-voči súperovmu gólmanovi nebol úspešný. V 32. min hrali hostia 29 sekúnd presilovku piatich proti trom a po návrate Rosinu z trestnej lavice Lelkeš prestrelil Šúreka a poslal Duklu už do dvojgólového náskoku. V 37. min mali aj domáci výhodu o dvoch hráčov a počas nej Themár presným zásahom dostal domácich do hry - 1:2.

Vstup do tretej tretiny vyšiel Dukle. V 43. min prestrelil Pozník všetko, čo mu stálo v ceste a posadil Trenčín pevne na koňa. O dve minúty neskôr zabudli domáci na Sojčíka a ten chladnokrvne pomedzi Šúrekove betóny zakončil - 1:4. Martin potom padol na kolená a do konca zápasu sa už nepozviechal. V 54. min pridal záverečný gól duelu skúsený Pardavý.

Góly:37. A. Themár (Rusina, A. Novotný) - 9. O. Rusnák (Marosz, Habšuda), 32. Lelkeš (Sojčík, O. Mikula), 43. Pozník (Otčenáš, Martin Filo), 45. Sojčík (O. Mikula, Lelkeš), 54. J. Pardavý st. (Lelkeš, Marosz). Vylúčení na 2 min: 6:10, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Návratek, Zvrškovec, 1190 divákov.

MARTIN: Šúrek (54. Volentier) - A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, J. Perniš, Ejem - A. Themár, Vilkoits, Kolena - T. Petruška, M. Hollý, Michal Važan - B. Mráz, B. Rapáč, Fujerík - Korytko, Dírer, Vaško.

TRENČÍN: A. Nagy - T. Bokroš, Habšuda, Pozník, E. Bagin, Vizváry, Imrich - J. Pardavý st., O. Rusnák, Marosz - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - Martin Filo, T. Klíma, Otčenáš - D. Hudec, Nemček, Jakúbek.

1. Čachtičanka poslala svadobný darček pre Harryho a Meghan, ich odpoveď ju prekvapila Foto 5 384
  2. SÚŤAŽ: Hlasujte a vyberte hráča víkendu 1 612
  3. Šesť gólov v Trenčíne, domáci pokračujú v baráži 1 216
  4. Minúta po minúte: Diskusia na tému Trenčín moderné mesto Foto 907
  5. Dopravné nehody v našom kraji si tento rok vyžiadali už desať ľudských životov 510