Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Séria Dukly bez prehry sa skončila

Hokejisti Dukly Trenčín po piatich zápasoch bez prehry zaváhali v Žiline. Rozhodnutie padlo v poslednej minúte predĺženia, keď sa strelou od modrej čiary presadil domáci Rúfus.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Úvodné minúty zápasu nepriniesli veľa vzruchu. V 3. min prvý žilinský útok roztočil kolotoč pred Nagyovou bránkou, ale strely Krajčiho ani Drevenáka sa neujali. Žilinčania hrali aktívne aj pri vlastnom oslabení, keď bol vylúčený Drábek. V 8. min Krajči od modrej čiary minul len tesne vedľa. V 12. min bol vylúčený trenčiansky Marosz, 21 sekúnd pred naskočením na ľad sa najlepšie v trme-vrme zorientoval Krajči a zabezpečil domácim vedenie. Bol to prvý gól Žiliny po 134 neúrodných minútach v uplynulých troch domácich zápasoch.

Do druhej tretiny Trenčania nastúpili ako vymenení. V 22. min Sojčík sám pred Žigárdym mieril len do jeho betónov. O tri minúty mal podobnú šancu domáci Sýkora. V 26. min mal na hokejke vyrovnanie Martin Filo, no do prázdnej bránky neskóroval. Ďalšie dobré strelecké príležitosti vojakov mali v 28. min Gašparovič a v 29. min Lelkeš. Stav sa zmenil až v 33. min, keď rýchlu akciu prvého útoku zakončil krídelník Jakub Gašparovič. Trenčín pokračoval v nápore, Žilina sa len bránila. Výsledkom ofenzívy Trenčína bol druhý gól, keď v 37. min O. Rusnák poslal puk do prázdnej bránky. Niekoľko sekúnd pred koncom prostrednej časti hry hlavný rozhodca avizoval vylúčenie. K puku sa dostal domáci Drábek, prekorčuľoval takmer celé ihrisko a vyrovnal na 2:2.

Žilinčania mali raketový nástup do tretej tretiny, keď po pravej strane unikol obrane hostí Varga a nezadržateľne skóroval. Trenčania sa snažili o vyrovnanie, najaktívnejší z nich bol center prvej formácie Marosz. V 43.,45. a48. min jeho strely žilinský gólman ešte kryl. V 52. min pri početnej prevahe bol však gólman domácich bezmocný a Trenčania zásluhou Marosza vyrovnali - 3:3. Záver tretej tretiny obidve mužstvá už len dohrávali.

Predĺženie bolo pomerne zaujímavé. Hneď v prvej minúte unikla dvojica Žilinčanov Drevenák - Krajči. Druhý menovaný bol faulovaný, ale Žilina nevyužila početnú prevahu. Bol to práve vylúčený Bokroš, ktorý po naskočení na ľad z trestnej lavice nebezpečne ohrozil Žigárdyho. Z protiútoku sa sám na bránku Trenčína rútil Varga, no tentoraz nebol úspešný. Keď sa zdalo, že zápas dospeje do samostatných nájazdov, Rúfus nechytateľnou strelou od modrej po štvrtýkrát prekonal Nagya.

Góly: 14. R. Krajči (T. Varga, Brcko), 40. Drábek (M. Leško, T. Sýkora), 41. T. Varga (I. Rúfus, R. Krajči), 65. I. Rúfus (Drevenák) - 33. Jakub Gašparovič (Marosz, J. Pardavý st.), 37. O. Rusnák (Martin Filo, Otčenáš), 52. Marosz (Jakub Gašparovič). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0 , rozhodovali: Gašparík, Holienka - Bednár, 986 divákov

ŽILINA: Žigárdy - Rúfus, Brcko, Leško (41. R. Slota) , Drábek, Sekáč, T. Staňo - Drevenák, R. Krajči, T. Varga - M. Kokavec, P. Kopecký, T. Sýkora - Valášek, O. Ďuriš, Heffernan – Kubiš.
TENČÍN: A. Nagy - T. Bokroš, Imrich, Pozník, E. Bagin, E. Bednár, Habšuda, Vizváry, L. Markovič - Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - Sojčík, Lelkeš, O. Mikula - Martin Filo, O. Rusnák, Otčenáš - Broska, Nemček, Jakúbek.