Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Dukla zvíťazila piatykrát v rade a je piata

Zverenci trénera Róberta Kalábera potvrdili stúpajúcu formu. S Popradom zvíťazili hladko 5:1 a posunuli sa na piatu priečku tabuľky Tipsport extraligy.

Trenčania sa vezú na víťaznej vlne.Trenčania sa vezú na víťaznej vlne. (Zdroj: SITA)

Dukla Trenčín - HK Poprad 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

V prvej tretine mali viac z hry hostia, napriek tomu ju vyhrali domáci. Prvá trenčianska útočná formácia predviedla v 4. min pred bránkou rýchlu kombináciu na jeden dotyk, ktorú gólovo zakončil Gašparovič. Potom sa Podtatranci vzchopili a boli strelecky usilovnejší, no súperova defenzíva všetky pokusy dokázala odvrátiť.

Hostia sa konečne dočkali až v 24. min, keď sa Hvila natlačil ku bránke, kde ho našiel puk a tiesnený útočník ho stihol usmerniť do siete - 1:1. Hra potom stagnovala, ale impulz opäť dostala v 31. min využitou presilovkou domácich: Pozníkom nahodený puk od modrej čiary prešiel zhlukom hráčov až do bránky. Aj v závere prostrednej časti podržal Trenčanov brankár Nagy, ktorý viacerými skvelými zákrokmi nedovolil súperovi vyrovnať.

Na začiatku tretieho dejstva Trenčín dokázal rýchlo zužitkovať ďalšiu presilovku a poistiť si tak svoj náskok. V 43. min Bokroš delovkou od modrej čiary rozvlnil sieť. Hostia stratili vietor z plachiet a už viac nedokázali zápas zdramatizovať. V jeho závere ešte domáci svoje víťazstvo prikrášlili. Po rýchlom útoku a kombinácii v 56. min skóroval zblízka Jakúbek a o minútu premenil ďalšiu početnú výhodu dorážkou Bagin - 5:1. Poprad vyťažil príliš málo zo svojich príležitostí, naopak Trenčín preukázal dobrú efektivitu v presilovkách a šiel cieľavedomejšie za plným bodovým ziskom.

Góly: 4. Jakub Gašparovič (J. Pardavý st., Marosz), 31. Pozník (Sojčík, O. Mikula), 43. T. Bokroš (Pardavý st., Marosz), 56. Jakúbek (Pardavý st., Marosz), 57. E. Bagin (Pozník, O. Mikula) - 24. Hvila (Vandas, R.Sabolič). Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Junek, P. Tvrdoň, 1650 divákov

TRENČÍN: A. Nagy - T. Bokroš, Imrich, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár - Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - Martin Filo, O. Rusnák, Otčenáš - Jakúbek, Nemček, D. Hudec.

POPRAD: Slipčenko - M. Šterbák, Špelda, Kovačevič, M. Kurali, Fabian, Jáchym - Vandas, R. Sabolič, Hvila - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - D. Buc, Ľ. Vaic, Smotrila - S. Takáč, Matúš Paločko, Gríger.

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Vstúpili sme do zápasu dobre. Rýchlo sme strelili vedúci gól, ale namiesto herného nakopnutia sme sa uspokojili a poľavili sme, čo súper dokázal využiť na vyrovnanie. V druhej tretine sa opakoval scenár, keď sme využitou presilovkou opäť získali vedenie, ale na rozdiel od prvej tretiny sa nám ešte potom podarilo pridať ďalšie presné zásahy. Myslím si, že pre súpera je to až príliš krutý výsledok, pretože hra na ľade neukázala až takýto veľký herný rozdiel medzi mužstvami."

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): "Po takomto výsledku sa mi zápas naozaj ťažko hodnotí, pretože dve tretiny nič nenasvedčovalo tomu, že odídeme s vysokou prehrou. V prvej časti sme začali zle a po našej chybe sme dostali gól, hoci sme potom vyrovnali. Znova po ďalších ošemetných situáciach sme inkasovali a prehrávali. V druhej tretine doslova čaroval domáci brankár Nagy, ktorý nám zneškodnil veľké množstvo šancí a vychytal domácim víťazstvo. Na vlastnú škodu naši hráči po treťom góle duel prakticky zabalili, hoci do konca zostávalo ešte dosť času na zvrat. Rozhodujúcim faktorom bolo aj to, že tri z piatich gólov sme dostali v oslabení."

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.