Dukla na ľade lídra víťazne

Hokejisti Trenčína potvrdili stúpajúcu formu. Na ľade vedúceho Zvolena zvíťazili jednogólovým rozdielom.

Trenčania zvládli zápas pod Pustým hradom.(Zdroj: SITA)

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 3:4 (1:3, 0:1, 2:0)

Zvolenskí hokejisti bez zraneného najproduktívnejšieho hráča Michala Chovana nezačali najlepšie. V obrane nastúpila nová posila z českého Berounu Hertl, ale hneď si pripísal dva mínusové body. V 8. min po chybe Muchu bola účinná prihrávka Marosza na Pardavého, ktorý pohotovo pred Šimkom zakončil - 0:1. Domáci mohli odpovedať v presilovke, ale Juraško zblízka neuspel pred Kristínom. Trenčania využili aj druhú chybu v obrane Zvolena: v 14. min po strele Pardavého gólman Zvolena vyrazil puk ďalej a už ho nedokázal prikryť. Pardavý ho prisunul Mikulovi, ktorý zvýšil na 2:0 pre hostí. Zvolen sa vrátil do zápasu kontaktným gólom Podkonického, ktorý obišiel bránku, jednou rukou viedol puk na hokejke a bekhendom ho poslal do horného rohu Kristínovej svätyne. Stav 1:2 dlho netrval, pretože o 32 sekúnd Trenčania udreli po chybe Novajovského. Po jeho zlom vyhodení puku z tretiny sa ten dostal pred voľného Sojčíka a najproduktívnejší hráč hostí si zoči-voči Šimkovi poradil, keď skóroval medzi jeho betóny - 1:3.

Na začiatku druhej tretiny nevyužili domáci veľké príležitosti, najmä Lukáš Jurík a Martin Ďaloga. Prišla však 23. minúta, v ktorej Juraško predviedol krošček na čiarového rozhodcu Korbu. Za tento "skrat" dostal trest v hre a hostia počas päťminútovej presilovky skórovali, keď sa od modrej čiary presadil Bednár. Zvolenčanov nezložil nepriaznivý stav, snažili sa skórovať najmä v dvoch presilovkách. Najväčšiu príležitosť nevyužil kapitán Jurík, ktorý pred prázdnou trenčianskou bránkou poslal puk mimo nej.

V tretej tretine domaci hokejisti zdvihli ešte hlavu a zdramatizovali zápas v presilovkách, keď najprv na 2:4 znížil v 44. min Podkonický. O štyri minúty neskôr sa v početnej výhode presadila aj nová posila lídra, obranca Hertl, ktorý zblízka zužitkoval prihrávku P. Zuzina - 3:4. Zvolenčanom sa však nepodarilo vyrovnať, hoci prejavili v závere veľkú snahu. Najväčšiu šancu nevyužil 30 sekúnd pred klaksónom M. Jurík.

Góly: 18. Podkonický (Brabenec, Méry), 44. Podkonický (M. Výborný, Puliš), 48. Hertl (P. Zuzin, L. Jurík) - 8. J. Pardavý st. (Marosz, Jakub Gašparovič), 14. O. Mikula (J. Pardavý st., Pozník), 18. Sojčík (Lelkeš, O.Mikula), 25. E. Bednár (Habšuda). Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Juraško 5+DKZ za napadnutie rozhodcu, Brabenec (obaja Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - M. Korba, Jobbágy, 1752 divákov.

ZVOLEN: M. Šimko - Pichnarčík, Juraško (od. 23. Mančák), Hertl, J. Mucha, Novajovský, M. Výborný, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Ľ. Zuzin - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, P. Fekiač, Čanky.

TRENČÍN: Kristín - T. Bokroš, Imrich, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár, L. Markovič, Vizváry - Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - Martin Filo, O. Rusnák, Otčenáš - P. Stantien, Nemček, D. Hudec.

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Podali sme veľmi zlý výkon. Prvý a tretí gól ide na vrub našich hrubých chýb. Také sa nemôžu stávať, hoci sa stali. Jedinou pozitívnou vecou bola bojovnosť a snaha predovšetkým v závere tretej tretiny, keď sme trochu zdramatizovali duel a pri veľkom šťastí sme mohli vyrovnať. Bohužiaľ, šťastie sa nám otočilo chrbtom, ale súper vyhral zaslúžene. Chýbalo nám hokejové umenie, hráčom môžem poďakovať iba za bojovnosť.“

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Začali sme vo Zvolene sebavedome a po prvej tretine sme viedli 3:1. V druhej časti sme pokračovali vo výbornom výkone. V presilovke sme pridali ďalší gól a zdalo sa, že je rozhodnuté. Prízvukoval som hráčom, že duel sa hrá 60 minút. Našou nedisciplinovanosťou a zbytočnými vylúčeniami sme súperovi dovolili, aby skorigoval výsledok. Dotiahol sa na 3:4, v závere sme mali plné ruky práce, aby sme uhrali víťazstvo, ktoré sme mali od začiatku v podstate v rukách. Napokon sme získali tri dôležité body, ktoré chlapcom uvoľnia ruky a predovšetkým myseľ. Za výkon u lídra tabuľky sme si zaslúžili body."

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  5. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Trenčín má na dosah poníženie klubu, ktorý vítalo 250-tisíc ľudí

Futbalisti Trenčína hrajú odvetu v Rotterdame.

Nová monografia predstavuje tradície a krásy obce i jej okolia

Prírodné krásy Strážovských vrchov, jaskyne, tradície, bohato vyšívaný zliechovský kroj a mnoho zaujímavosti o obci a jej okolí prináša nová publikácia o podhorskej obci Zliechov.

Skončil pre prehrešok. Feyenoord pred zápasom s Trenčínom vyradil z kádra zaujímavého hráča

Feyenoord pred zápasom s Trenčínom vyradil z kádra krídelníka Boetiusa.