Piatok, 17. august, 2018 | Meniny má Milica

Víťazstvo nad vicemajstrom zabezpečil Nemčekov nájazd

Hoci Trenčania počas zápasu stratili dvojgólový náskok, o tom, že dva body zostanú doma, rozhodol v samostatných nájazdoch Filip Nemček.

Adam Nagy po návrate z majstrovstiev sveta juniorov podáva v drese Dukly výborné výkony.(Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Dukla Trenčín HC Košice 3:2 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 0:0, 1:0)
V Trenčíne sa od úvodu hral rýchly a bojovný hokej, v ktorom zohrávali hlavné úlohy obaja brankári. Najväčšiu šancu hostí spálil v 9. minúte po Jenčíkovej prihrávke Marcinko, ktorý blafákom do bekhendu nepremenil samostatný únik. Dukla prehovorila až v 19. minúte, kedy v rozmedzí dvadsiatich sekúnd zaskočila Košice dvoma gólmi. Najskôr sa ujal Pardavého príklep po vysunutí od Pozníka, následne naservíroval Lelkeš puk pred prázdnu bránku Sojčíkovi a výsledkom 2:0 sa skončila prvá časť hry.

Druhá tretina priniesla viac drámy na ľade. Diváci videli viacero gólových šancí, z ktorých väčšinu spálili hlavne Košičania počas viac ako dvojminútovej presilovej hry o dvoch hráčov. Hostia prelomili gólové prekliatie napokon až v 33. minúte, kedy dopravil puk z osi klziska do bránky Dukly Matúš Chovan. Napínavá druhá tretina vyvrcholila do dramatického záveru, kedy to horelo pred oboma bránkoviskami, ale ani jeden z brankárov už v jej priebehu neinkasoval.

Košice vstúpili do tretej tretiny s cieľom vyrovnať skóre, no dobré rozostavenie defenzívy Dukly im tento zámer dokonale kazilo. V 49. minúte sa po pravom krídle rozbehol Novotný, jeho strela zápästím skončila však len na žŕdke domácej bránky. Košice následne ešte viac otvorili hru, z čoho vznikali prečíslenia domácich, ktorých prevedenia však z ich strany boli bez efektu. V 59. minúte tak prišiel trest v podobe vyrovnania, keď Jenčíkovu prihrávku poslal do odkrytej bránky Dukly Novotný. Po šesťdesiatich minútach sa muselo v Trenčíne predlžovať.

Ani ďalších päť minút hry však neprinieslo meno víťaza, hoci Košice si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí. O tom, ako sa body podelia, rozhodli až samostatné nájazdy. V nich bol úspešný len domáci Filip Nemček, ktorý vybojoval pre svoj tím dva body.

Góly: 19. Pardavý, 19. Sojčík, rozhodujúci nájazd Nemček 33. Matúš Chovan, 59. Novotný. Rozhodovali: Kubuš Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2580 divákov.

TRENČÍN: A. Nagy - T. Bokroš, Vizváry, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár, Imrich - Jakub Gašparovič, O. Rusnák, Pardavý st. - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - Martin Filo, T. Klíma, Marosz - Otčenáš, Nemček, Jakúbek.

KOŠICE: Hylák - Cebák, Deyl, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Macejko, Gajdoš - Matis, T. Marcinko, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Matúš Chovan - Marcel Haščák, Bulík, P. Svitana - Hinďoš, Pašek, Spilar.

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Namiesto starého hotela kúpil Trenčín. A prišiel futbalový zázrak

Futbalisti Trenčína zahanbili oveľa bohatší klub.

Kopali na dvore, narazili na nebezpečnú vec

Pri výkopových prácach našli na dvore pri rodinnom dome mínu.

Syn evanjelického farára je raper. Kritizuje problémy dnešnej spoločnosti

Novomestský raper Leumas. Nové meno na hudobnej scéne rebelov. Nadávky a vulgarizmy však v jeho textoch nečakajte.

Kto robí adrenalínové športy, nie je samovrah

Na Slovensku je Jakub Béreš jedným z mála jazdcov, ktorí chodia jazdiť na bicykli do lomov. Okrem samotného jazdenia sa snaží freeride propagovať, vďaka fotke dostal možnosť jazdiť týždeň v Mexiku.

Zásnuby na ihrisku. Mladomanželia Vladoví budú svoji od októbra

Romantika priamo na ihrisku. Futbalista Jozef Vlado požiadal priateľku Lauru Suchú o ruku pred majstrovským zápasom.