V Soblahove pôsobí niekoľko menších podnikateľských subjektov. Raritou medzi nimi je spoločnosť Venus Puzzle, ktorá sa venuje výrobe puzzle. Patrí medzi slovenské unikáty, jej výrobky možno nájsť i v palácoch arabských šejkov či na kráľovskom dvore.
SOBLAHOV. Spoločnosť sa venuje výrobe nie veľkých sérií puzzle, ale malým osobným objednávkam. Podľa Lukáša Gálika ľudia si pošlú fotografiu, oni urobia jednu zákazku, často len niekoľko kusov. Predávame do celého sveta najmä do Nemecka, Francúzska, ale aj do Ázie a Ameriky.
Exotické objednávky máme z moslimských krajín, saudskoarabskí šejkovia si nechali robiť niekoľko kusov puzzle so svojimi fotografiami, rovnako sme mali objednávku z kráľovského dvora na puzzle s fotografiou kráľovnej jednej európskej krajiny, skonštatoval Gálik.
Doplnil, že zákazníci majú záujem skôr o menšie formáty puzzle, skladať mnohopočetné desaťtisíckusové je pre nich príliš zložité. Firma zamestnáva päť ľudí, objednávky im chodia počas celého roku, najväčší nápor mávajú pred Vianocami. Je to netradičný darček, niečo iné ako župan, ponožky či papuče. A navyše je to pre ľudí zábava, spočiatku možno ani nevedia, čo im z toho vyjde. Je to príjemne strávený čas, uzavrel Gálik.