Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Dukla s deväťgólovou nádielkou

Hokejisti Dukly Trenčín nezvládli posledný zápas pred Vianočnými sviatkami. S Košicami prehrali zahanbujúco 3:9.

Trenčanom nepomohlo ani striedanie brankárov.Trenčanom nepomohlo ani striedanie brankárov. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Dukla Trenčín - HC Košice 3:9 (0:2, 1:4, 2:3)
Góly: 24. Marosz (Jakub Gašparovič, Lintner), 46. Lelkeš, 58. T. Klíma (Marosz, Jakub Gašparovič) - 18. M. Takáč (P. Svitana, Cebák), 20. Bulík (P. Svitana), 22. Pašek (Jokeľ), 23. Boltun (Mlynarovič), 25. R. Jenčík (Štrbák, Bulík), 34. Kolba (Šeda, Pašek), 50. Kolba (Marek Slovák, Š. Novotný), 54. Marek Slovák, 59. Michal Novák (Marek
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - Brath, P. Tvrdoň, 1480 divákov

TRENČÍN: Kristín (od 22. do 34. Škrečko) - T. Bokroš, E. Bednár, Lintner, Pozník, J. Koma, Imrich, Habšuda, Vizváry - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Otčenáš, Marosz, Jakub Gašparovič - O. Mikula, F. Nemček, T. Klíma - Jakúbek, Broska, Martin Filo.

KOŠICE: Hylák - Cebák, M. Takáč, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Šeda, od 41. M. Macejko - P. Svitana, Bulík, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Matúš Chovan - Jokeľ, Pašek, Hinďoš - Martin Chovan, Boltun, Mlynarovič.

Mužstvá vstúpili do zápasu svižne a s útočnou vervou, v 6. min domáci Mikula nastrelil hornú žŕdku. Trenčania sa mohli chytiť v polovici úvodnej tretiny počas presilovky, ktorú začali aktívne, ale napokon ju odohrali bez efektu. Ako treba na to ísť, to predviedli východniari v záverečnej fáze prvého dejstva - v 18. min Takáč tvrdou strelou v presilovke prestrelil všetko v ceste a sekundu pred odchodom do šatní Bulík zvýšil košický náskok na 2:0.

Hostia mali skvelý aj nástup do druhej tretiny, keď v rozpätí dvanástich sekúnd skórovali ešte dvakrát. Najskôr Pašek pohotovo spomedzi kruhov rozvlnil sieť a vyhnal Kristína z bránky, jeho nástupca Škrečko si ešte ani nesiahol na puk a umiestnenou strelou z uhla k žŕdke ho prekonal Boltun - 0:4. Vrece s gólmi však bolo riadne roztrhnuté a v nasledujúcich dvoch minútach padli ďalšie dva. Najskôr Marosz znížil, ale čoskoro Jenčík potrestal zaváhanie súperovej defenzívy a vrátil stav na štvorgólový rozdiel - 1:5. Strelecká smršť logicky vtisla pečať ďalšiemu priebehu stretnutia. Domáci síce neskladali zbrane, ale v 34. min Košice udreli počas vlastného oslabenia: po Kolbovej strele od modrej čiary do odkrytej bránky sa trenčianski gólmani opäť vystriedali.

Rozhodnutý zápas sa potom už len dohrával a ešte sa viackrát menilo skóre. V 46. min skorigoval z trestného strieľania Lelkeš, o štyri minúty hosťujúci Kolba delovkou od modrej zužitkoval presilovku - 7:2 pre Košice. V 54. min sa nekompromisne presadil Slovák na 8:2 pre hostí, zdecimovaní domáci ešte v závere využili presilovku, keď zblízka dotlačil puk do siete Klíma, ale dokonalý košický triumf zavŕšil v 59. min delovkou Novák.