Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Navrátilec Lintner dvoma gólmi rozhodol

Zverenci trénera Róberta Kalábera zvíťazili nad Skalicou 4:3, keď sa dvoma gólmi zaskvel obranca Richard Linter. Vďaka trom bodom sa Dukla posunulu na šiestu priečku.

Dukla vďaka trom bodom v tabuľke poskočila na šiestu priečku.(Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)

Zápas mal hektický úvod. Už v 1. min domáci Tybor nepremenil trestné strieľanie a o ďalších 14 sekúnd hosťujúci Lažo otvoril skóre. Trenčín však už vo 4. min vyrovnal, pretože Sojčík zblízka bekhendom z prvej trafil pod hornú žŕdku. V 13. min zužitkoval Lintner prihrávku spoza bránky a prestrelil brankára. Domácim tento náskok však dlho nevydržal. Už o dve minúty neskôr Pálffy lišiacky vypichol puk súperovým zadákom na modrej čiare, všetkým ušiel a svoje sólo zakončil vyrovnávajúcim gólom. Ešte do prvej prestávky však Trenčín opäť viedol: v 19. min odrazený puk poslal Tybor spomedzi kruhov nekompromisne do bránky - 3:2.

Hra bola obojstranne bojovná a gólostroj sa nezasekol ani v druhej tretine. V 26. min perfektnú presilovkovú kombináciu hosti zakončil Lažo, takže sa začínalo prakticky odznova. V polovici stretnutia mali domáci k dispozícii takmer minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov a v 33. min ju aj využili, keď kombinačnú akciu korunoval Lintner tvrdou strelou z ľavého kruhu do odkrytej bránky - 4:3. Zaujímavá hra sa prelievala na obidve strany a pred bránkami bolo často rušno.

V treťom dejstve sa Trenčín sústredil predovšetkým na kontrolu svojho tesného náskoku a s výnimkou niektorých momentov súpera príliš nepúšťal k ohrozeniu jeho bránky. Skalica sa však až do konca zápasu nevzdávala. V závere hrali hostia dve presilovky a takmer minútu aj bez brankára, ale na body už nedosiahli.

Góly: 4. Sojčík (Tybor, Lelkeš), 13. Lintner (Jakub Gašparovič), 19. Tybor, 33. Lintner (Jakub Gašparovič, Tybor) - 2. Lažo (Stieler), 15. Pálffy, 26. Lažo (R. Školiak, Pálffy)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Otčenáš (Trenčín) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín - R. Gavalier, Tornay, 1290 divákov

TRENČÍN: Kristín - T. Bokroš, Imrich, Pozník, Lintner, J. Koma, E. Bednár, Vizváry - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Marosz, Otčenáš, Jakub Gašparovič - O. Mikula, F. Nemček, T. Klíma - Jakúbek, Broska, Martin Filo - od 21. min O. Rusnák

SKALICA
: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, Bobček, Gula, Jaborník, Barák, Mikeska - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Martin Sloboda, Stieler - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Timotej Šille

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Uvedomovali sme si dôležitosť tohto zápasu a vstúpili sme doň až príliž premotivovaní. Hneď v úvodných sekundách sme nedokázali využiť trestné strieľanie. Prvá tretina bola herne zaujímavá. Počas celého duelu sa hral útočný hokej, stretnutie bolo dramatické až do samého konca. Napokon sa nám podarilo vydrieť tri body, chlapcov však môžem pochváliť za bojovný výkon."

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?