Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Dukla uspela v samostatných nájazdoch

Hokejisti Trenčína si zo Skalice priviezli dva cenné body. Po sérií prehier strácajú na ôsmu priečku štyri body.

Dukla vyhrala v Skalici 5:4 po samostatných nájazdoch.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 4:5 po samostaných nájazdoch
(0:1, 2:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Hneď od úvodu sa hral útočný hokej, oba tímy si vytvorili viacero šancí. Hoci boli domáci v prvej časti hry aktívnejší, gól padol na opačnej strane. V 16. min rozvlnil Kotvanovu sieť Pozník. V závere tretiny mohol vyrovnať Pálffy, no minul poloprázdnu bránku. Úvod druhej tretiny sa niesol v réžii hostí, v 24. min domácim ušiel Pardavý a strelou ponad lapačku upravil skóre na 0:2.

Po druhom góle Skaličania akoby prestali hrať a pred Škrečka sa dostali iba sporadicky. Naopak, Kotvan musel čeliť záplave striel. V 33. min sa domácim podarilo jednu z ojedinelých šancí využiť na strelenie kontaktného gólu, autorom ktorého bol Preisinger. Hra sa vyrovnala. V 37. min HK 36 po peknej akcii Školiaka s Pálffym vyrovnali. Par sekúnd pred koncom tretiny sa mohli domáci ujať vedenia, Pálffy však v brejku neuspel.

V úvode tretej tretiny si Záhoráci zahrali presilovku, v ktorej inkasovali i skórovali. V oslabení po nedôraze domácich skóroval Marosz. Na opačnej strane sa po Pálffyho prihrávke presadil Kutálek - 3:3. V 51. min sa domáci prvý raz v zápase ujali vedenia. Pálffy vletel s pukom medzi kruhy, naznačil strelu, položil si obrancu i brankára, potiahol puk a zakončil do prázdnej bránky. Minútu pred koncom tretej tretiny po obrovskej chybe domáceho brankára vyrovnal Pardavý. V predlžení mali jasne navrch domáci, gól však nepadol. Po nájazdoch sa radovali hostia, víťazný gól strelil Marosz.

Góly: 33. Preisinger (R. Školiak, Pállfy), 37. R. Školiak(Pálffy), 43. Kutálek (Pállfy, Jankovič), 51. Pálffy (Školiak) - 16. Pozník (J. Gašparovič), 24. J. Pardavý st. (Bagin), 42. Marosz, 59. J. Pardavý st. (Marosz), rozhodujúci sam. nájazd Marosz. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Brath, Ševčík, 1609 divákov.
SKALICA: Kotvan - Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Jaborník, M. Srnec - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Bezúch, Stieler, M. Sloboda - Kutálek, Holovič, Klejna.
TRENČÍN: Škrečko - Imrich, J. Koma, Pozník, Bagin, Vizváry, T. Bokroš, Habšuda, M. Adamec - J. Pardavý st., B. Mravík, Marosz - J. Gašparovič, Lelkeš, Sojčík - Jakúbek, O. Rusnák, T. Klíma - Šišovský, Broska, P. Kopecký.