Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Nová Ves prezimuje predposledná

MRZ: V najvyššej súťaži riadenej ZsFZ obrali Bánovce lídra o dva body. Nová Ves v Galante "nakúpila" sedem gólov a prezimuje na predposlednom mieste.

Bánovce – Pov. Bystrica 0:0

Domáci si proti Považanom verili. Po dobrom výkone v Šúrovciach, kde prehrali gólom z 90. minúty, chceli doma bodovať naplno. V prvom polčase sa hral futbal prevažne medzi šestnástkami, do šance sa však nedostalo ani jedno z mužstiev. V druhom polčase mali už viac z hry hostia, ktorí dokonca v 64. minúte nastrelili aj tyč. Domáci však svojou bojovnosťou vybojovali cenný bod. Hostia boli lepším mužstvom, ale bojovné Bánovce im v útoku toho veľa nedovolili. Zápas sa skončil zaslúženou remízou.

R Otiepka, ŽK: Sedláčik, Zajac, Vavro – Novisedlák, R. Škrobák, 300 divákov.

BÁNOVCE: Križma – Sedláčik (85. Malina), Zajac, Škultéty, Filin, Mišík (73. Katrena), Kosiba, Cserge, Štora, Bodocký, Dzúrik (51. Vavro). Tréner D. Uškovič.

P. BYSTRICA: T. Škrobák – Šuška, Pauer, Novisedlák, R. Škrobák, Hrenák, Ondrička, Gajdošík, Perexta, Štefún, Šimček. Tréner Pevný. (MK)

Galanta - N. Ves n/V. 7:0 (5:0)

Hostia sa nestačili čudovať a už prehrávali, keď štandardku Brauna využil pravačkou nabiehajúci Bielčík. Domáci mohli zvyšovať v 15. min., no Kočiš trestuhodne zahodil. O minútu však nedovolený zákrok v šestnástke potrestal nekompromisne Valenský. V 25. min. vycvičil hosťujúcu obranu Bielčík, ktorý z 10 m zvyšoval na 3:0. O päť minút ho napodobnil Kočiš. Prvý polčas zaklincoval Schiffer, keď sa najlepšie zorientoval v trme-vrme – 5:0. Po obrátke Galanta pokračovala v dobrej hre, ale do 76. min. nevyužila ešte rad šancí. Potom si však zozadu nabehol stopér Szabo a hlavou pridal ďalší gól. Posledný gól Galanty v jesennej časti padol v 82. min., Kučera vysunul kolmicu na Kočiša, ktorý podčiarkol vysoké víťazstvo.

Góly: 4. a 25. Bielčík, 16. Valenský (11 m), 30. a 82. Kočiš, 45. Schiffer, 76. Szabo. R Otrubčák, ŽK: Uzunyan, Šimlovič (N.V.), 100 divákov.

SLOVAN: Valenský – Čeman, Varga, Bielčík, Kočiš, Schiffer (84. Greguška), Szabó, Mikuš (83. Pék), Mashike (75. Kučera), Dovalovský, Braun. Tréner A. Dragúň.

N. VES: Grznár – Manák, Drahoš (66. Gajdošek), Gajdošík, Oríšek, Matyáš, Trebatický, Uzunyan, Osuský (38. Šimlovič), Mazák (86. Suchý), Sika. Tréner M. Albrecht.

Dohrávka:

Led. Rovne – Nová Ves n/V. 1:1 (0:1)

V prvých siedmich minútach si domáci vypracovali tri gólové šance, ale Detko, Martinka a Loduha ani jednu nevyužili. V 20. min sa pekne uvoľnil Trebatický, ale trafil iba Hrnčiarika. O osem minút po faule Horeš kopal z 20 metrov trestný kop a brankárom vyrazenú loptu vrátil do siete Gablech. Po prestávke domáci začali tlakom, ale chýbala im finálna prihrávka. V 60. min mal Martinka veľkú šancu, avšak netrafil opustenú bránu hostí. Sklári zbytočne kľučkovali a hostia rozumnou obranou všetky útočné pokusy likvidovali. Až v 80. min vyšla L. Rovniam gólová akcia, keď po Tomanovej prihrávke vyrovnal Riečičiar. Sklárov môže mrzieť zbytočná strata dvoch bodov.

Góly: 80. Riečičiar - 28. Gablech. R Štrpková, ŽK: Lukaštík, Sečány, Gablech, Horeš, 80 divákov.

L. ROVNE: Hrnčiarik – Kollár, Kresáň, Kadlec, Detko, Tomana, Lukaštík, Martinka (62. Sečány), Riečičiar, Prekop, Loduha, Tréner P. Gabriš.

N. VES: Grznár – Manák, Drahoš, Gajdošík, Oríšek, Matyáš, Trebatický, Horeš, Gablech, Mazák (55. Šimlovič), Sika. Tréner M. Albrecht.

Ostatné výsledky: Beluša – Šúrovce 1:1 (0:0), Skalica - Domaniža 3:1 (2:0), Palárikovo - J. Bohunice 2:0 (0:0), Topoľníky – Komárno 3:1 (3:1) nedohrané, Neded – Gabčíkovo 1:2 (1:2), Led. Rovne – V. Ludince 0:0. Dohrávka: Beluša – J. Bohunice 1:1 (0:0).

1. P. Bystrica 15 10 4 1 35:15 34 (+13)

2. Šúrovce 15 10 3 2 31:20 33 (+9)

3. Komárno 14 7 5 2 28:15 26 (+2)

4. Palárikovo 15 6 6 3 21:16 24 (+3)

5. Led. Rovne 15 6 5 4 26:15 23 (+2)

6. Skalica 15 6 5 4 23:17 23 (+2)

7. V. Ludince 15 6 4 5 19:19 22 (-2)

8. Galanta 15 6 3 6 27:22 21 (0)