Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Nové Mesto aj Nemšová s bodom

III. liga: Bezgólová deľba bodov v Novom Meste priaznivcov futbalu úrovňou nenadchla. Podobne dopadla aj Nemšová v "šesťbodovom" zápase proti Petržalke.

Nové Mesto n/V. - Levice 0:0

Zápas sa odohral za silného vetra a po väčšinou sa hral futbal medzi šestnástkami. V prvom polčase mal gól na kopačke Kozic, avšak svoju šance nepremenil. Po zmene strán pokračoval rovnaký futbal ako v prvom dejstve. Remíza je spravodlivým rezultátom.

R Čmiko, ŽK: Kutaj - Molnár, Bogner, 150 divákov.

AFC: Vojtech - Gajdošík, Miklovič (69.Hikel), Končitík, Šupka, Drahno, Kutaj, Šebek, Janso, Kozic, Žák (82. Horčičák). Tréner V. Hyža.

SLOVAN: Ivanič - Palic, Varga, Turčan, Feješ (61. Bogner), Pavlík, Molnár (90. Šlachta), Bobor, Ivan, Petráš, Solčiansky. Tréner K. Praženica. JOZEF KURTIN

Nemšová - Petržalka 1:1 (1:0)

V šesťbodovom zápase diváci videli futbal podpriemernej úrovne. Prvý polčas sa hral najmä medzi šestnástkami bez šance na oboch stranách. Domáci sa ujali vedenia v 31. min, keď po rohovom kope sa lopta dostala k Fabušovi, ktorý z desiatich metrov nedal Kaňákovi šancu. V druhom polčase sa domáci zamerali na udržanie výsledku. Predvádzanou hrou si však koledovali o vyrovnanie. Hostia s pribúdajúcimi minútami zvyšovali svoju aktivitu a obrana domácich sa musela mať na pozore. V 76. min sa z gólu radovali aj hráči Petržalky, keď sa krížnou strelou zo šestnástky presadil Hečko. Boli to hostia, ktorí si mohli odviezť všetky tri body a strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď v 83. min pri nájazde na Bobota Kolony netrafil ani bránu.

Góly: 31. Fabuš - 76. Hečko. R Galád, ŽK: Červený - Kubala, Kontár, Horváth, 100 divákov.

NEMŠOVÁ: Bobot - Svatík, Riška, Laco, Jakúbek, Beňo, Červený, Amrich (79. Kyselica), Marušinec, Bretschneider (83. Šiko), Fabuš. Tréner: M. Spurný.

PETRŽALKA: Kaňuk - Havrilla, Klenovský, Kratochvíl, Kolony, Hečko, Kovačich, Kontár (75. Gabura), Horváth (66. Juhos), Tomšik (60. Plichta), Kubala. Tréner E. Stranianek. TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Topoľčany - Moravany 2:1 (2:0), Dunajská Lužná – Sereď 1:2 (0:0), Trnava juniori - Nové Zámky 1:0 (1:0), Slovan jun. - Nitra jun. 3:0 (1:0), LP Domino Bratislava - FK Spartak Vráble 3:0 (1:0), Piešťany – Vrbové 0:0. Dohrávka: Piešťany - Sereď 4:0 (2:0)

1. Levice 15 8 4 3 18:12 28 (+4)

2. Piešťany 15 8 2 5 24:18 26 (+5)

3. Nové Zámky 15 8 1 6 29:18 25 (+1)

4. Slovan jun. 15 8 1 6 27:21 25 (+1)

5. Dun. Lužná 15 7 4 4 18:14 25 (+4)

6. Topoľčany 15 7 3 5 28:23 24 (+3)

7. Sereď 15 7 2 6 30:26 23 (-1)

8. Nitra jun. 15 6 3 6 16:20 21 (0)