Jesennými majstrami Zamarovce a Myjava B

II. TRIEDA: Šláger severnej triedy priniesol bezgólovú remízu. Podobne to skončilo aj v susednej Opatovej. V južnej triede sa dohrával jeden zápas. Víťazstvo Brestovca jesenné prvenstvo rezervy Myjavy neohrozilo.

SEVER

Nová Ves jun – Neporadza 4:1 (3:0)

V druhej minúte Gajdošech poslal z ľavej strany strieľaný center do šestnástky a po teči obrany skončila lopta v sieti. V 14. min prvú Vatrtovu strelu Cmarko vyrazil, ale druhá už znamenala gól Novej Vsi. Po centri Šimloviča v 23. min Majkút pohodlne dorazil loptu do brány. V druhom polčase Jamborova strela v 71. min pod brvno znamenala štvrtý gól domácich. Hostia síce hrali sympatický futbal, ale až svoju štvrtú šancu v poradí premenil Martin Richtárech na skorigovanie stretnutia.

Góly: Gajdošech, Majkút, Vatrt, Jambor – M. Richtárech, rozhodoval: Oppenberger, 50 divákov.

D. Poruba – Kľúčové 5:2 (2:1)

Hostia sa ujali v úvode vedenia. Do polčasu domáci tím otočil na 2:1 po góloch Pučeka. Do druhého polčasu Dolná Poruba nastúpila s úmyslom pridať druhý gól, ale Lukáš Vavruš vyrovnal. Víťazný gól strelil z priameho kopu Anton Suchý a v závere pridal štvrtý gól Daniel Suchý a zápas uzavrel Puček tretím gólom. Cez polčas domáci funkcionári a hráči zablahoželali k štyridsiatke aktívnemu hráčovi Rastislavovi Suchému.

Góly: Puček 3, D. Suchý, A. Suchý - Vydrnák, L. Vavruš, rozhodoval: Šugra, 100 divákov.

Svinná – Mn. Lehota 5:5 (4:2)

Začiatok ako z veľkej knihy. Domáci po dvoch góloch viedli v 6. min 2:0. Hostia v 21. min znížili Lacom. V 30. min Toth po centri Pavlasa zvýšil na 3:1. V 36. min postavil hostí na nohy Plichta – 3:2. Skóre polčasu po centri Pavlasa uzavrel na 4:2 Toth. Gólové hody pokračovali aj po polčase. V 52. min znížil na 4:3 Laco a tri minúty na to vyrovnal Plichta. V 61. min dostal do vedenia Svinnú tradičný strelec Dorička. Na zaslúžených 5:5 uzavrel v 76. min Krajčo. Do konca zápasu sa oba tímy pokúsili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale jednému sa to z vyložených šancí nepodarilo.

Góly: Jandák 2, Toth 2, Dorička – Laco 2, Plichta 2, Krajčo, rozhodoval: Galko, 100 divákov.

Záblatie – Bobot 2:1 (0:0)

V Záblatí sa stretli mužstvá zo spodnej časti tabuľky. Prvý polčas sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Hostia si šancu nevypracovali, domáci zahodili tri čisté šance – dvakrát Čaklošom a raz Minárikom. Po zmene strán sa Záblatie ujalo vedenia v 74. min. Po štandardnej situácií a centri Romana Minárika skóroval striedajúci Martin Moško. V 83. min po faule kopali domáci pokutový kop. Ten premenil Minárik – 2:0. Stretnutie sa zdramatizovalo tri minúty pred koncom rovnako z pokutového kopu. Domáci napokon zápas doviedli do víťazného konca zaslúžene.

Góly: Moško, Minárik (11 m) – Poláček (11 m), rozhodoval: Marcinát, 80 divákov.

Mel-Lieskové – Zamarovce 4:5 (3:3)

Domáci futbalisti začali zápas vynikajúco a ujali sa vedenia 2:0. Hostia však po hrubých chybách rýchlo vyrovnali. Melčice-Lieskové ešte do polčasu dokázali streliť i tretí gól, avšak aj na ten hráči Zamaroviec odpovedali. Do druhého polčasu vstúpili domáci znova lepšie a po góle Matiáša viedli 4:3. Následne nevyužili niekoľko stopercentných gólových šancí, za čo kruto pykali. Hostia zápas otočili vo svoj prospech. Futbal sa divákom musel páčiť.

Góly: Matiáš 3, Žiška – T. Drienka 3, B. Drienka, L. Poruban, rozhodoval: Kováčik, 180 divákov.

Tr. Teplá – Drietoma 0:0

Teplania chceli v zápase potvrdiť dobrú formu a do svojho tabuľkového suseda sa pustili nebojácne. Hra sa postupne vyrovnala a prvú vyloženú šancu mal až v 13. min Richtárech, ale nepremenil ju. V 20. min opäť Richtárech vystrelil, ale brankár bol na mieste. Aj keď Teplania mali optickú prevahu, gólových šancí bolo do konca polčasu ako šafranu. Druhý polčas začali obe mužstvá opatrne, až v 63. min nechal Sýkora vyniknúť brankára, keď nepremenil samostatný nájazd. V 77. min ako cez kopirák mali takú istú šancu hostia. V 81. min Kováčov trestný kop Masaryk vytlačil na roh. V 82. min zaúradoval najlepší hráč na ihrisku Masaryk, keď chytil pokutový kop Kováčovi. Ďalšie šance na víťazný gól nepremenili domáci ani hostia, a tak sa divácky zaujímavý zápas skončil prijateľnou remízou.

Rozhodoval: Cintula, 290 divákov.

Opatová – Ivanovce 0:0

Domáci tým oslabený sériou zranených a vykartovaných hráčov začal vlažne a v nezáživnom tempe pokračoval aj druhý polčas, čomu nasvedčoval aj výsledok. Hralo sa bez kariet

Brestovec – Polianka 2:1 (1:1)

Vyrovnaný zápas, kde domáci boli o gól lepší. Na dobre upravenom teréne strelili prvý gól hostia v 23. min. Po rohu Svinkásek predskočil domáceho hráča a bolo 0:1. Brestovec vyrovnal v 40. min z pokutového kopu Černáček po ruke hosťujúceho hráča. Po zmene strán sa šance striedali na oboch stranách a v 77. min strelil víťazný gól Tomáš Duga. Gólom do šibenice dal na 2:1 strelou z 20 m.

Góly: Černáček (11 m), T. Duga – Svinkásek, rozhodoval: Kahún, 120 divákov.

1. Myjava "B" 13 11 1 1 57:16 34

2. Brestovec 13 11 1 1 54:15 34

3. Turá Lúka 13 9 2 2 62:22 29

4. Vrbovce 13 9 2 2 43:13 29

5. Lúka 13 6 2 5 40:38 20

6. Tr. Bohuslavice 13 5 4 4 29:29 19

7. Horná Streda 13 4 2 7 29:46 14