Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Tr. Teplice si "pochutili" na Kočovciach

V. LIGA: Trenčianske Teplice sa s nováčikom z Kočoviec nemaznal. Domáci kolektív bez jediného náhradníka dostal päť kusov. V okresnom derby tesné víťazstvo Starej Turej. Ľuborča si pripísala druhú výhru v sezóne.

Trenčianske Teplice strelili v Kočovciach päť gólov.(Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Stará Turá – Podolie 2:1 (1:0)

Hostia pricestovali na zápas so sériou štyroch víťazstiev a jednou remízou a v útoku s Jurajom Križákom. Ten hrá celú jeseň za OŠK Podolie po osemnásťmesačnej pauze, keď bojoval a vyhral zápas so zákernou chorobou. Domáci funkcionári (prezident Leopold Barszcz, videprezident pre dospelých Ján Hodermarský a kapitán Ondrej Peterka) mu zablahoželali k opätovnému návratu k futbalu, popriali veľa zdravia. Bol to práve Križák, ktorý už v 7. min mohol otvoriť skóre, ale Viskup zachránil. V úvodných 15 minútach boli hostia herne lepší, domáci hrali takticky a čakali na ich iniciatívu. Následne prevzali hru do svojich rúk a prichádzali i šance. Strely Majtása, Strnátku a Kubicu ešte neskončili v sieti. Najväčšiu šancu Sládečka z blízkosti brány Ščepko v poslednej chvíli na bránkovej čiare nastavením nohy zlikvidoval. V 41. min hosťujúci Ohrablo v päťke hlavou neprekonal pozorného Viskupa. S chuťou strieľajúci Majtás v 43. min vystrelil z 25 m, loptu nešťastne tečoval Ščepko a tá skončila v sieti. I úvodné minúty druhého polčasu herne patrili hosťom. Prvá akcia domácich v 52. min po prihrávke Peterku v pokutovom území využil Strnátka a bombou zvýšil na 2:0. Hosťom sa podarilo skórovať v 87. min z priameho kopu v blízkosti šestnástky po tvrdej strele Ščepka. Posledná strela zápasu z kopačky Klču neskončila v sieti vďaka Viskupovi. V okresnom derby je víťazstvo Starej Turej zaslúžené. Staroturanci na jeseň doma vyhrali všetky zápasy.

Góly: 43. Majtás, 52. Strnátka – 87. Ščepko, ŽK: 0:4, rozhodoval: Majer, 300 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup – Antálek, Straka, Denk, Sládeček (77. Popelka), Vido, Magula (6. Strnátka), Šimek, Majtás, Peterka (83. Štefík).

PODOLIE: Nemček – R. Hrušovský, Ščepko, Švajka, M. Hrušovský, Klčo, Ohrablo, Omasta, Ivana (80. Bobocký), Križák, Augustín (67. Udržal). MATÚŠ SOLOVIČ

Kočovce – Tr. Teplice 0:5 (0:2)

Úvod zápasu bol vyrovnaný. V 2. min spálil veľkú šancu Batelka, no hosťujúca obrana tečovala strelu na roh a následne Hošek trafil brankára. V 16. min hosťujúci Jančovič strieľal, Trebatický loptu vyrazil na roh. Priamo z rohu loptu do siete dostal Čakajík. V 28. min po pravej strane ušiel opäť Čakajík a z uhla dal na 0:2. V prvom polčase domáci hrali s Teplicami vyrovnanú partiu. V 46. min po chybe domácich stopérov dal na 0:3 Bubenko. V 57. min hosťujúci Bernát pridal na 0:4. Kočovce hrali obetavo, ale gól im nebol súdený ani v 75. min, kedy Batelka nepremenil penaltu. V 81. min urobili hostia pekný protiútok, obrane unikol Losonszký a jeho center premenil na 0:5 Verchola. Pre domácich je to krutá prehra, najmä za výkon v prvom polčase.

Góly: 17. a 28. Čakajík, 46. Bubenko, 57. Bernát, 81. Verchola, ŽK: 3:0, rozhodoval: Pavlík, 100 divákov.

KOČOVCE: Mat. Trebatický – Kozic, Mečiar, Šmelko, Hanáček, Juriš, Mar. Trebatický, Doboš, Hošek, Batelka, Brandís.

TR. TEPLICE: Kopčan – Šebík, Bariak, Bernát, Ševela, Čakajík, Beňo, Bubenko, Krivda, Dragula, Jančovič (Verchola, Haško, Losonszký). PETER HRUŠÍK

Oslany – Ľuborča 0:2 (0:2)

Súboj dvoch mužstiev z konca tabuľky lepšie zvládla hosťujúca Ľuborča. Domáci zakončili jesennú časť sezóny na domácom trávniku veľmi slabým výkonom. V priebehu celého stretnutia si vypracovali jedinú príležitosť v 89. min, keď Hudec z piatich krokov neprekonal hosťujúceho gólmana. Z veľa nepresných prihrávok hostia už v 23. min vyhrávali 1:0, gól dal Machara hlavičkou. V 35. min po chybnej rozohrávke futbalistov Oslian, Korienek vypichol loptu pred Gregušom a lopta sa pomaly po druhýkrát dokotúľala do siete domácich. V druhom polčase Oslany hrali ešte slabšie, hostia dvakrát rozozvučali konštrukciu brány a trestuhodne zahadzovali ďalšie veľké šance. Výsledok už zostal nezmenený.

GÓLY: 23. Machara, 35. Korienek, R: Kusý, 70 divákov.

OSLANY: Greguš – Ivanka, Gaži, Šandrik, S. Kobes, Černák, R. Kobes, Hudec, Richter, Vlčko, Košian, str. Kopál, Tadial.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, J. Zváč, Lubina, Straka, Machara, Koníček, Mihálik, Korienek, Mar. Belko, Mil. Belko, str. Brisuda, M. Zváč.

Ostatné výsledky: Borčice – Zem. Kostoľany 4:2 (2:1), Ladce – Šimonovany 1:1 (1:0), Cigeľ – Veľké Uherce 2:0 (1:0), Malá Čausa - Ilava 8:1 (3:1), H. Poruba – Kamenec 1:0 (1:0).

1. St. Turá 14 11 1 2 24:6 34

2. Borčice 13 10 1 2 46:20 31

3. Tr. Teplice 14 9 1 4 34:19 28

4. Cigeľ 14 8 2 4 29:18 26

5. M. Čausa 14 7 2 5 41:20 23

6. V. Uherce 14 7 2 5 29:27 23

7. Šimonovany 14 6 4 4 27:24 22

8. Podolie 14 7 1 6 23:25 22