Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Dukla v Banskej Bystrici nezvládla prvú tretinu

Dukla v Banskej Bystrici nezachytila prvú tretinu. Následne sa jej už veľké manko podariť nedotiahlo.

Trenčín v Banskej Bystrici prehral 2:4.(Zdroj: SITA)

HC'05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Domácim hokejistom vyšla prvá tretina. Už v 1. min sa nepresadili pred odkrytou bránkou hostí Lunter s Hudecom a v 5. min to nevyšlo ani Petrovi. Až v 7. min predviedol peknú kľučku Jankovič, od zadného mantinelu prihral Jánovi Sýkorovi, ktorý pohotovo zakončil po ľade a nezabránil mu v tom ani Lintner - 1:0. O 36 sekúnd neskôr pridali Banskobystričania druhý gól, keď Hegyi vystrelil z ľavého kruhu a puk poslal k vzdialenejšej žrdi. Brankára Škrečka potom nahradil Kristín a v 10. min už čelil šanci Petra, ktorý ho však neprekonal. Trenčania mohli znížiť v 14. min Šišovským, ale skvelý zákrok predviedol Dzubina. Domácich príležitosť hostí nevyviedla z miery a v tej istej minúte pridali tretí gól po akcii Sýkoru, ktorý na ľavej strane naviazal na seba brankára, prihral vpravo voľnému Heizerovi a ten sa nemýlil pred odkrytou svätyňou Kristína - 3:0.

Aj úvod do druhej tretiny vyšiel ´baranom´. Po pätnástich sekundách ťažili z presilovky, keď od modrej čiary poslal Ketner vysoký puk za Kristína. Hostia však využili o 26 sekúnd nepozornosť bystrickej defenzívy, pred bránkou sa ocitli voľní dvaja Trenčania, Tybor prihral Sojčíkovi a ten nemal problém zasunúť puk za Dzubinu. Trenčania potom vyrovnali hru, mali lepšie príležitosti, v závere druhej tretiny hrali aj presilovku o dvoch hráčov v trvaní 104 sekúnd, ale predovšetkým skúsenému Lintnerovi to strelecky nešlo. Z gólu sa napokon hostia tešili už pri rovnovážnom počte hráčov na ľade, a to 21 sekúnd pred klaksónom, keď po Sojčíkovej strele z otočky bol pred bránkou dôrazný Tybor - 4:2.

Na začiatku tretej tretiny mohli zvýšiť vedenie banskobystrickí ´barani´, ak by Lamper trafil puk pred prázdnou bránkou. Znížiť mohol potom v presilovke Trenčín, ale Biro od modrej čiary pálil iba do žŕdky. Hostia sa snažili o kontaktný tretí gól, príležitosti na to mali najmä Gašparovič a Jakúbek, no Dzubina si udržal v tretej tretine čisté konto aj pri záverečnej trenčianskej hre bez brankára.

Góly: 7. Ján Sýkora (B. Jankovič, M. Hudec), 8. D. Hegyi (Češík), 14. Heizer (Ján Sýkora, B. Jankovič), 21. Ketner (Michal Grman, Lunter) - 21. Sojčík (Tybor, Lelkeš), 40. Tybor (Sojčík, Lelkeš). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Kacej, Návratek, 1540 divákov

Banská Bystrica: Dzubina - Michal Grman, Ketner, Bambúch, Kubka, Novajovský, M. Styk, J. Predajniansky - Lunter, M. Hudec, Lamper - Ján Sýkora, Heizer, B. Jankovič - F. Nemček, Češík, Petro - D. Hegyi, T. Zigo, Marcinek.

Dukla Trenčín: Škrečko (od 8. min Kristín) - Lintner, Biro, J. Koma, Imrich, Vizváry, T. Bokroš - J. Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Jakúbek, T. Klíma, Šišovský - B. Mravík, Broska, M. Adamec.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  10. Ulovte si last minute dovolenku so zľavou do 70% 1 947

Mŕtve zvieratá v Biskupickom kanáli rieši hygiena (+FOTO)

Vo vode plávali telá mŕtvych zvierat a ich vnútorností. Prípadom sa už zaoberajú regionálni hygienici, polícia zatiaľ nie.

Klienti CSS sa učili, ako sa nestať obeťou podvodov

Klienti a zamestnanci sa učili, ako sa nestať obeťou podvodov prostredníctvom telefonických hovorov, aj internetu.

Trenčiansky hrad láka stále viac. Koľko turistov naň prišlo v prvom polroku?

Trend rastu návštevnosti očakáva vedenie aj v budúcom roku. Má k tomu prispieť zrekonštruované južné opevnenie alebo nový vstup na hrad od lesoparku Brezina.