Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Viskup inkasoval dva góly

V. LIGA: Stará Turá prerušila sériu víťazstiev. Gólman Viskup inkasoval po viac ako sedemsto minútach. Ľuborča opäť hrala nerozhodne a je "remízovým kráľom".

Tr. Teplice aj s Martinom Ševelom v základnej zostave zdolali Starú Turú 2:0.(Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Ľuborča – Ladce 0:0

Na poveternostné podmieky bol terén až veľmi dobrý. Zápas začali lepšie domáci, ale príležitosti Korienka a Mihálika zostali nevyužité. V 20. min zraneného Juraja Belka vystriedal Milan Belko. Hostia zahrozili v 23. min, keď po situácií zaváňajúcej ofsajdom následnú krížnu strelu zneškodnil Jaroš. O dve minúty na to mal príležitosť domáci Koníček, ale hlavičkoval vedľa. V 30. min nedotiahli hostia dobrú možnosť do gólu a v 35. min nepremenili samostatný nájazd od polovice ihriska. V 43. min zaujalo ešte sólo Lubinu, ale vyznamenal sa Machala. Hneď po zmene strán Bahnovu strelu gólman vyrazil a v 50. min prihrávku toho istého hráča do päťky nikto nepochopil. Hostia sa opäť prebrali v 55. min a bola z toho gólová možnosť. Jaroš bol už prekonaný, ale lopta šla mimo brány. V tých chvíľach boli hostia aktívnejší a domáca obrana preťažená. V 63. min po fatálnej chybe obrany vytiahol Jaroš zázračný zákrok. Domáci po tomto momente preskupili rady, začali viac preberať hru v strede, ale do šancí sa dostávali iba ťažko a gólovú možnosť si ani nevytvorili a tak sa potvrdilo, že remízový kráľ je práve Ľuborča.

ŽK: 3:2, rozhodoval: Boledovič, 120 divákov.

ĽUBORČA: Jaroš – Bahno, Zváč, Lubina, Straka, Machara, Koníček, Mihálik, Korienek, J. Belko, P. Hudcovský (M. Belko).

LADCE: Machala – K. Mražík, Homér, F. Váň, Eliáš, Kušík, E. Mrážik, Mikuška, Martinka, Melicher, Habánek (Koštialik, Porubančan, J. Váň). PETER SCHWANDTNER

Tr. Teplice – Stará Turá 2:0 (0:0)

Teplickí muži privítali za sychravého zimného počasia na výborne pripravenom náhradnom ihrisku lídra súťaže, Starú Turú. V prvom polčase na prekvapenie boli lepší domáci, ktorí viackrát ohrozili súperovho brankára. Po nerozhodnom prvom polčase, či už výsledkom alebo žltými kartami, nastúpili domáci futbalisti s odhodlaním poraziť Staroturancov a prerušiť ich sériu bez inkasovaného gólu. V 49. min po akcií Bubenka a následnej ruke hostí v šestnástke sám Bubenko premenil pokutový kop. Už o dve minúty sa mohli radovať opäť po žrdke agilného Ševelu. Od tej chvíle Teplice ovládli hru a druhý gól visel vo zvduchu. O ten sa postaral domáci strelec jesene Suchý, ktorý strelou spoza šestnástky zvýšil na 2:0. Hra v nasledujúcich minútach potešila divákov, hralo sa na oboch stranách, konečne sa aj hostia odvážili útočiť. Snaha Turej streliť kontaktný gól bola neúspešná a domáci dotiahli zápas do víťazného konca. Tr. Teplice potvrdili doma svoju neporaziteľnosť.

Góly: 49. Bubenko (11 m), 70. Suchý, ŽK: 1:2, rozhodoval: Blažek, 100 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Šebík, Bariak, Bernát, Ševela, Čakajík, Beňo, Bubenko, Krivda, Suchý, Jančovič (Dragula, Losonszký, Haško).

STARÁ TURÁ: Viskup – Magula, Straka, Denk, Kubica, Popelka, Vido, Strnátka, Šimek, Majtás, Peterka (Sládeček, Tóth). MARTIN PEKAROVIČ

Podolie – Cigeľ 3:1 (2:0)

Zápas začal pri chladnom vetre. V prvom dejstve ho využilo domáce mužstvo. Už v 4. min mal šancu Augustín, no strelil vedľa a napodobnil ho Ivana. Hostia nastrelili tyč po nedorozumení obrany s gólmanom. V 22. min po prihrávke Omastu vsietil gól Udržal. V 34. min sa k lopte dostal Augustín a po chybe brankára pridal druhý gól. V druhom polčase to boli hostia, ktorí začali lepšie. Úvodných pätnásť minút patrilo práve im a v 60. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Lučan – 2:1. Následne domáci pridali, spresnili prihrávky a v 73. min sa uvoľnil Augustín a lobom prehodil gólmana Čertíka na 3:1. Víťazstvo Podolia je zaslúžené. Pochvalu si zaslúži aj rozhodcovská trojica, čo uznali aj hostia.

Góly: 22. Udržal, 34. a 73. Augustín – 60. V. Lučan, ŽK: Ivana – Čertík, rozhodoval: Vala, 100 divákov.

PODOLIE: Nemček – R. Hrušovský, Ščepko, Švajka, M. Hrušovský, Klčo, Udržal, Omasta, Ivana, Ohrablo, Augustín (Gúčik, Uhlík).

CIGEĽ: D. Čertík – Ďuriš, J. Čertík, Országh, Madarasz, Halaška, Š. Zaťko, Štros, Grolmus, Lučan, T. Zaťko (Mjartan). PETER SRNEC

Šimonovany - Kočovce 6:2 (4:1)

Od úvodných minút bolo zrejmé, kto bude pánom na ihrisku. Domáci šli rýchlo do trojgólového vedenia, keď v 5. minúte tvrdou strelou otvoril skóre Rybánsky. O výsledku bolo rozhodnuté už po polčase, i keď hosťom sa podarilo znížiť. Domáci hráči v druhom polčase kontrolovali tempo hry a napokon sa tešili z cenného víťazstva.

Góly: 5. a 65. Rybánsky, 15., 16. a 44. Černo, 57. Varga - 28. a 87. Doboš. Rozhodoval Dubravec, 50 divákov.

ŠIMONOVANY: Szabó - Marek Švec, Stručka, Geleta, Reichel, Varga (68. Vlčko), Néma, Bárta, Rybanský, Svorad (69. Trčo), Černo.

KOČOVCE: Matej Trebatický, Kozit, Mečiar, Šmelko, Jurich, Ondrich, Belica, Doboš, Trebatický Martin, Mokola, Brandis.

Ostatné výsledky: V. Uherce - Malá Čausa 2:2 (1:0), Kamenec pod Vtáčnikom – Oslany 3:0 (2:0). Zápasy Ilava – Z. Kostoľany a H. Poruba – Borčice sa nehrali.

1. Dvojičky Dávida a Dominika K. obvinila NAKA z úkladnej vraždy 5 252
  2. Rekonštrukcia námestia trápi podnikateľov, hovoria o existenčných problémoch Foto 2 510
  3. Poruban rozhodol o víťazstve Drietomy, potom bol vylúčený 459
  4. Myjavské béčko "rozobralo" Opatovú, šláger v Turej Lúke korisťou domácich 339