Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Stankovčania už iba tri body od druhého miesta

IV. LIGA: Tr. Stankovce na umelej tráve v Dubnici zvíťazili. Častkovce na ihrisku súpera opäť prehrali.

Partizánske – Častkovce 3:0 (2:0)

V stretnutí hrajúcom sa na zamočenom teréne a v počasí pod psa, po opatrnom začiatku pohrozili prví domáci, no Norocký po peknom spracovaní lopty rozvlnil z ostrého uhla len bočnú sieť. V 33. minúte Madro posadil loptu na hlavu Rusnáka, ktorý tesne minul. Otrepané nedáš-dostaneš sa naplnilo už o minútu, keď lopta po osi Norocký – Křapka sa dostala k Šimončičovi, ktorý ju spoza šestnástky excelente upratal do pravého vinkľa. Neubehla ani minúta, keď Slivka adresoval loptu Křapkovi, ten o ňu zabojoval na hranici veľkého vápna a ľavačkou prekonal bezmocného Pálkecha. V 70. minúte Klačanský vyškriabal od pravej žrde Melišovu strelu spoza šestnástky. V 73. minúte zas Palkech nohami zastavil Norockého delovku zo štrnástich metrov. Prišla však 75. minúta a s ňou nádherná akcia domácich, keď zo Šimončičovho centra Slivka hlavou v páde poslal loptu do štrikovaného.

Góly: 34. Šimončič, 35. Křapka, 75. Slivka. R Tokoš, 110 divákov.

TEMPO: Klačanský –Jambor (87. Max), Kermiet, Obert, Kompas, Šimončič, Pinďura, Norocký, Nižňanský, Slivka (84. Dermek), Křapka (79. Macega).

OFK: Palkech – Rusnák, Luštík (46. Herák), Trebatický (85. Bako), Hevier, Osuský, Meliš, Kostelan, Novotný, Madro, Ostrovský.

Púchov – Tr. Stankovce 0:2 (0:1)

Vo veľmi dobrom zápase na umelej tráve v Dubnici domáci opäť nešťastne prehrali. Púchov doplatil na nevyužívanie šancí, keď najväčšie zahodili Pilný, Kmošena a Matej Loduha. Hostia sa ujali vedenia v 18. min, keď s prispením obrancu Zavadzana skóroval Škvarka. V druhom polčase v 53. min po priamom kope usmernil loptu za Ciesarov chrbát Sedláček.

Góly: 18. Škvarka, 53. Sedláček. Rozhodoval Mlinkovics.

PÚCHOV: Ciesar – Pagáč, Crkoň, Zavadzan, Kmošena, Kopiš, Petrušek, Marek Loduha, Matej Loduha, Pokorný (R. Hudec), Pilný (Leško).

TR. STANKOVCE: Tretinár – Ježík, M. Hudec, Kvasnica, Škvarka, Poštrk, Sedláček, Schlesinger, Kováč, Ančic, Puna. ĽUBOMÍR TALDA

Nitrianske Pravno – Nová Dubnica 2:1 (0:1)

Domácim sa až v trinástom kole podarilo bodovať naplno. V prvom polčase sa hral priemerný futbal z oboch strán, hostia sa po náhodnej akcii v 13. min ujali vedenia gólom Goleja. Z ich strany to v prvej polovici stretnutia bolo všetko, domáci sa do žiadneho vážnejšieho ohrozenia súperovej bránky nedostali. V druhom polčase hostia v 48. a 50. min nastrelili žrď, futbalisti Nitrianskeho Pravna v 68. min po peknej hlavičke L. Pročku vyrovnali na 1:1. Od tejto chvíle ich akoby pokropených živou vodou bolo plné ihrisku. V 70. min Kaman nádhernou strelou k žrdi poslal domácich do vedenia. Ďalšie tri sľubné šance Pravňania zahodili, hostí už do ničoho vážnejšieho nepustili a tak vytúžené tri body ostali doma.

GÓLY: 68. L. Pročka, 70. Kaman – 13. Golej, R: Opatovský, 80 divákov.

NITR. PRAVNO: M. Pročka – Čičmanec, Chupek, L. Pročka, Bielik, Vetrák, Jurenka, Kaman, Jamrich, Adamček, Denis, str. Haluš, Dubec.

N. DUBNICA: Rekem – Sokolík, Štiffel, Smolka, Dado, Behan, Smolik, Ranaša, Maník, Škvikruha, Golej, str. Marušinec, Guldej, Kolman.

Ostatné výsledky: Bošany - Krtovce 0:0, Križovany – Horné Obdokovce 1:1 (1:1), FC Baník Horná Nitra – Lehota pod Vtáčnikom 1:0 (0:0), Holíč - Dol. Vestenice 3:3 (2:0), Prečín – Kanianka 6:1 (1:0).

4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?