Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Trenčín otočil zápas v Prešove, súboj Spartakov nerozhodne

AS Trenčín si na súperovej pôde pripísal tretiu tohtosezónnu výhru. Myjave ani dva góly Sládeka nestačili na víťazstvo.

Peter Sládek strelil dva góly Spartak Trnava.Peter Sládek strelil dva góly Spartak Trnava. (Zdroj: VLADIMÍR DOMEN)

Tatran Prešov – AS Trenčín 1:2 (1:0)

Trenčín dvoma gólmi po prestávke zastavil prešovskú štrnásťzápasovú sériu na vlastnom ihrisku bez prehry.

V Prešove sa diváci dočkali gólu už v 12. min, keď Ševčuk aj s prispením žrde skóroval - 1:0. Trenčania sa pokúšali zmeniť nepriaznivý stav, ale strely „navrátilca“ Kubíka a Štefánika leteli nad Divišovu bránku. V 32. min zahodil nemožné hosťujúci Depetris, keď po centri Mondeka netrafil opustenú bránku. S pribúdajúcimi minútami sa Trenčania usadili na polovici domácich, ale chýbala im finálna prihrávka. V nadstavenom čase mohol zvýšiť náskok Tatrana opäť Ševčuk, ale Gubov center tečoval len do žrde trenčianskej bránky.

Trenčín vstúpil do druhého polčasu aktívne. Strely Kubíka a Baéza nevystrašili Jakuba Diviša. Prišla však 56. min a Mondek nádhernou strelou do „šibenice“ vyrovnal. O minútu mohol Trenčín vyhrávať, ale Diviš zmaril sólo Kubíka. Hostia boli jednoznačne lepší v priebehu druhého polčasu a domáci nevedeli, kam skôr skočiť. V 70. min sa ozýval piskot prešovských tribún a diváci pomaly opúšťali štadión. Katastrofálny výkon prešovských hráčov potrestal v 86. min Štefánik, ktorý s prehľadom strelil vedúci gól Trenčína. Hostia si zaslúžene odviezli z metropoly Šariša tri body.

Góly: 12. Ševčuk - 56. Mondek, 86. Štefánik, ŽK: 52. Adam, 82. Adámik, 88. Ševčuk - 15. Godál, 65. Kleščík, rozhodovali: Horváth - Bobko, Borsányi, 1026 divákov.

TRENČÍN: Volešák - Holúbek, Kleščík, Godál, Mondek (90.+ Mazáň) - Baéz - F. Kubík (70. Mazan), Štefánik (90.+ Lobotka), Í. Díaz, Čögley – Depetris.

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Mali sme pomalší vstup do zápasu a prehrávali sme 0:1. Odvtedy sme boli lepším mužstvom, dokázali sme otočiť nepriaznivý stav výborným výkonom.“

Spartak Myjava – Spartak Trnava 2:2 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase sa vrece s gólmi roztrhlo po prestávke. V drese domácich zažiaril dvojgólový Sládek.

Do zápasu mali lepší vstup hostia. Paradoxne, prvú vážnu situáciu si však vypracovali domáci. V 13. min sa z uhla snažil prestreliť Rusova Sládek. V 22. min vypichol loptu Kuračka, ale ešte pred pokutovým územím ho odstavila obrana Trnavy. Na opačnej strane si Janečka zasekol dvoch obrancov, ale hradbu tiel neprestrelil. Veľkú šancu na prvý gól odmietol v 27. min Kukoľ, keď z 8 m prestrelil takmer prázdnu bránu. O päť minút Janečka neusmernil loptu do siete hlavou a v 35. min sa Gašparík zaplietol vo vlastných kľučkách.

Myjava sa vedenia ujala v 49. min. Po centri z pravej strany loptu Sládekovi priťukol Kosík a domáci strelec si ju potiahol na os ihriska a otvoril skóre stretnutia – 1:0. Hosťujúci kolektív vyrovnal v 60. min. Z priameho kopu sa nemýlil Gašparík a strelou k pravej tyči nedal Šullovi šancu. Následná strela Kukoľa bola zblokovaná a striedajúci Pavelka poslal loptu nad bránu. V 73. to bol opäť Sládek, ktorý sa pohral s brániacimi Trnavčanmi na čele s Miroslavom Karhanom a po zemi pridal druhý gól Myjavy – 2:1. Domáci sa následne zamerali najmä na udržanie výsledku, čo sa im vypomstilo v 87. min. Po rohovom kope sa v trme-vrme najlepšie zorientoval Janečka a vyrovnal. Minútu pred koncom fauloval unikajúceho Kosíka Koubský a uvidel červenú kartu.

Góly: 48. a 72. Sládek - 59. Černáček, 86. Janečka, ŽK: 15. Marček, 45. Kukoľ, 59. Černáček, 90. Kosík - 24. Janečka, 75. P. Čarnota, 90.+ M. Vyskočil, rozhodovali: Matúš - Súkeníková, Vindiš, 2691 divákov.

MYJAVA: Šulla - Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva - P. Ďuriš, Kuračka (78. Peter Majerník), Kukoľ (63. Dian), Marček (63. Jastráb), Sládek – Kosík.

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „V prvom polčase sme mali rešpekt pred súperom. Trnava hralo dobre, mala tam nejaké situácie, my tiež. Po zmene strán sa nám podarilo skórovať po dvoch individuálnych akciách Sládeka. Po zmene strán boli sme blízko k víťazstvu. Mrzia nás niektoré situácie, ktoré rozhodcovia odpískali, ale to už asi patrí k futbalu. Bol plný dom, dramatický zápas, pre toto sa oplatí chodiť na futbal. Prajem Trnave, aby bola druhá, tretia, aby celá liga nemusela trpieť tým, že je posledná.“

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.