Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Častkovce v závere zachraňovali remízu

IV. liga: Hoci Častkovčania viedli v polčase 2:0, v samom závere zachraňoval remízu Ščepko. Tr. Stankovce po minulotýždňovom výprasku v Holíči zabrali naplno.

Častkovce – Púchov 3:3 (2:0)

V 22. min po centri Čechvalu otvoril skóre Ščepko. V 24. min Pastorekovu strelu vykopol Kukučka. Po akcií Ščepka Madro zvýšil na polčasových 2:0. Úvod druhej časti vyšiel hosťom, keď krížnou strelou znížil na 2:1 Kopiš. V 65. min nekrytý Pokorný hlavou vyrovnal. V 71. vyzvŕtal Kostelan obranu Púchova, ale zakončil len do tyče. Nedáš-dostaneš platilo hneď z protiútoku, keď Loduhova tečovaná strela skončila v sieti – 2:3. V 85. min po centri vyrovnal Ščepko svojim druhým gólom na konečných 3:3. Bojovný kolektív Púchova si odviezol z Častkoviec cenný bod.

Góly: 22. a 85. Ščepko, 36. Madro – 50. Kopiš, 65. Pokorný, 72. M. Loduha, ŽK: Kališ, Hevier, rozhodoval: Bartoš, 130 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Kališ (73. Cagala), Gono (25. Hevier), Trebatický, Osuský (73. Novotný), Čechvala, Meliš, Kostelan, Ščepko, Madro, Ostrovský. Tréner: M. Nemethy.

PÚCHOV: Ciesar – Gomboš, Moravčík, Kmošena, Leško, Zavadzan, Pastorek (46. Pokorný), Mar. Loduha, Kopiš (63. Pilný), Mat. Loduha, Petrúšek (46. Hudec). Tréner: S. Mráz. PETER HALIENKA

Tr. Stankovce – Prečín 2:1 (2:1)

Do stretnutia lepšie vstúpili domáci, keď v 8. min sa o prvý gól postaral Puna. Keď v 21. min zvýšil Kováč na 2:0, nikto nepochyboval o víťazstve Tr. Stankoviec. V závere polčasu mala byť odpískaná jedenástka, ale ruka v pokutovom území Prečína zostala nepotrestaná. V 44. min sa však už pískalo na opačnej strane a Rosina z neho znížil na 2:1. V druhom polčase bol tlak domácich evidentný, ale ani tie najvyloženejšie šance nevyužili. V 64. min boli za vzájomné napadnutie vylúčený Bulko a Masaryk.

Góly: 8. Puna, 21. Kováč – 44. Rosina, ŽK: Masaryk, ČK: 64. Bulko – Masaryk (za vzájomné napadnutie), rozhodoval: Štrbo, 150 divákov.

TR. STANKOVCE: Tretinár – Ježík, Hudec, Bulko, Koprivňanský, Poštrk, Sedláček (80. Polek), Schlesinger, Kováč, Ančic (84. Hrbas), Puna (77. Škvarka).

PREČÍN: Miščík – Topor (81. Mil. Vrábel), Masaryk, Mich. Vrábel, Gajdošík, Almassy, Orávik, Vicena, Michalec, Hybben, Rosina. IVAN ADAMKOVIČ

Ostatné výsledky: Krtovce – Partizánske 4:1 (2:0), H. Obdokovce – Bošany 1:2 (0:1), D. Vestenice - FC Baník HN1:2 (1:0), Lehota pod Vtáčnikom – Nitrianske Pravno 1:1 (0:1), N. Dubnica – Križovany 1:0 (1:0), Kanianka – Holíč 2:4 (1:2).

1. Horná Nitra 12 10 1 1 36:9 31 (+16)

2. Krtovce 12 8 2 2 31:10 26 (+5)

3. N. Dubnica 12 8 2 2 25:10 26 (+5)

4. Lehota p/V. 12 6 5 1 22:16 23 (+5)

5. Bošany 12 7 1 4 18:17 22 (+7)

6. T. Stankovce 12 6 3 3 24:20 21 (0)

7. Holíč 12 6 2 4 26:20 20 (+2)

8. Kanianka 12 5 1 6 32:34 16 (-5)