Jedenásť gólov v sieti lubinských kopaníc

II. TRIEDY: Na severe sa susedské derby skončilo remízou 2:2. V južnej vetve zaujala gólová kanonáda Turej Lúky.

SEVER

Mel.-Lieskové – Svinná 4:4 (2:3)

Góly: Matiaš 3, Kadlečík – Dorička 3, Jandák, rozhodoval: Čič, 130 divákov.

Trenč. Teplá – Opatová 2:2 (2:0)

Po dlhých pätnástich rokoch sa konečne stretli v majstrovskom zápase dva družobné kluby. Tréner hosťujúceho mužstva a bývalý hráč Tr. Teplej Jozef Liška avizoval už pred zápasom, že hostia sú perfektne fyzicky aj psychicky pripravený. Teplania od prvých minút sa do súpera pustili nebojácne. Už v 30. sekunde zahodil veľkú šancu Pupiš. V 3. min po akcii z ľavej strany otvoril Ivan Masár skóre zápasu. V 4. min Erik Tarek nepremenil tutovku, ale v 8. min v skrumáži Kováč pridal na 2:0. Prognózy hosťujúceho trénera sa zrútili a šance Teplanov pribúdali. Keby bolo v 30. min 6:0, nikto by sa nečudoval. V druhom polčase hostia nastúpili ako vymenení, vyrovnali hru a v 55. min znížili Martinom Zubom na 2:1. Z jasného zápasu sa stala dráma a v 70. min po hrubej chybe obrany na 2:2 vyrovnal Gallo. Zápas sa už dohral bez vyložených gólových šancí. Za tento bod hostia ďakoval všetkým svätým a Teplania tiež, že nakoniec neprehrali.

Góly: Masár, Kováč – M. Zubo, Gallo, rozhodoval: Šišovský, 310 divákov.

Drietoma – Záblatie 2:1 (1:1)

Zápas „O kaplnku“ priniesol futbal hodný derby, v ktorom nebolo jednoznačného favorita. Domáci sa vedenia ujali po samostatnej akcii Martina Holúbeka. Do prestávky však hostia stihli vyrovnať. Druhý polčas Drietoma diktovala tempo a gólom Horňáka zvíťazila 2:1.

Góly: Holúbek, Horňák – A. Fraňo, rozhodoval: Kováčik, 200 divákov.

Zamarovce – Dol. Poruba 4:1 (2:0)

Hostia prišli do Zamaroviec hrať technický a behavý futbal, čo ukázali aj na ihrisku. Šance sa striedali na oboch stranách a v 30. min po faule na domáceho hráča Lukáš Poruban premenil pokutový kop – 1:0. Následne hra pokračovala zo strany na stranu. V 42. min opäť Lukáš Poruban vystrelil spoza šestnástky a hráči Dolnej Poruby si ju nešťastne vrazili do siete. Do druhého polčasu vybehli hostia s úmyslom zvrátiť stav stretnutia a v 51. min po chybe obrany Peter Puček skorigoval na 2:1. Domácich to nezlomilo, hrali naďalej svoju hru a v 65. min Lukáš Poruban zvýšil na 3:1. Aj za tohto stavu sa útoky stále striedali na oboch stranách, hostia sa nevzdávali, ukázali, že sú jedným z najlepších tímov v II. triede. V 89. min uderil Lukáš Poruba aj po štvrtýkrát a uzavrel stav zápasu na konečných 4:1.

Góly: Poruban 4 – Puček, rozhodoval: Kiraly, 121 divákov.

Ivanovce – Nová Ves jun. 3:3 (0:1)

Góly: Letaši, Minárech, Fabián – M. Korytina, P. Koritina, Jambor, rozhodoval: Ďurech, 70 divákov.

Bobot – Omšenie 5:2 (2:1)

Domáci sa od úvodu stretnutia pustili do súpera, ktorému v prvom dejstve veľa nedovolili. V 30. min Galko efektnou pätičkou vyslal na bránu Jonisa a ten rutinérsky premenil. Už o tri minúty po rohu vyrovnali hostia hlavičkou Jantošoviča. Po minúte hry sa vysunul Jonis a preloboval brankára – 2:1. V druhom dejstve domáci v 55. min zvýšili vedenie, keď Labuda vystrelil a Galko do brány doklepol vyrazenú loptu. V 63. min hostia znížili po rohvom kope a srdnatom boji v pokutovom území. Posledné dve minúty stretnutia patrili Jánovi Blaháčovi, ktorý okrášlil svoj výkon dvoma presnými zásahmi.

Góly: L. Jonis 2, Blaháč 2, Galko – Jantošovič, Bielik, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

Kľúčové – Mn. Lehota 1:2 (1:0)

Prvý polčas sa začal vyrovnane, hra sa odvíjala medzi šestnástkami. Hostia nastrelili tyč a brvno. Keďže šance nevyužili prišiel trest domácich, keď po prihrávke Pecháčka prehodil Vydrnák v 42. min brankára. Po zmene strán hostia pridali a vyrovnali. Následne hostia rozhodli tečovanou strelou o víťazstve. V závere prišiel tlak Kľúčového, no z neho vzišlo iba nastrelené brvno.

Góly: Vydrnák –R. Plichta, T. Krajčo, rozhodoval: Svetkovič, 70 divákov.

Horná Streda – Krajné 1:1 (1:1)

Hneď na začiatku zápasu si dlhú nakopnutú loptu prevzal útočník Koník, obišiel obrancu i brankára a pohodlne zasunul loptu do prázdnej brány. Horná Streda stupňovala tlak a v 30. min Havrlent opečiatkoval tyč. Vyrovnať sa podarilo päť minút pred polčasovým hvizdom, keď strela Joštica z priameho kopu z 30 m prekvapila brankára Krajného. V druhom polčase sa tempo hry zvýšilo, no gólové šance prišli až v samom závere stretnutia. V 88. min po rohovom kope hostia nastrelili brvno a z následného protiútoku dvoch domácich hráčov proti stopérovi zlyhali v koncovke. Preto sa body zaslúžene delili.

Góly: Joštic – Koník, rozhodoval: Macejka, 60 divákov.

Bzince – Trenč. Bohuslavice 2:0 (0:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný. Šance, ktoré boli na oboch stranách, hráči zahodili, alebo ich chytili brankári. V druhom polčase Bzince po 15 minútach prevzali iniciatívu a v 65. min dali exceletný prvý gól. Hostia sa snažili vyrovnať, avšak boli to domáci, ktorí po peknej individuálnej akcii Kukoľa, ktorý našiel ideálnym centrom Lužu, pridali na konečných 2:0. Výborný výkon odviedol rozhodca Pavlovič.

Góly: Chorvát, Luža, rozhodoval: Pavlovič, 120 divákov.

Vrbovce – Hrádok 2:0 (2:0)

Slušný zápas dvoch kvalitných súperov. Domáci využili iba dve gólové príležitosti. Ďalšie chvíľami až trestuhodne zahadzovali.

Góly: Hanzlíček, Zríny, rozhodoval: Kurnický, 100 divákov.

Myjava B – Hrašné 2:0 (2:0)

V prvom polčase domáci okrem gólov dvakrát nastrelili konštrukciu brány. Po zmene strán tlak myjavskej rezervy pokračoval, no šance zostali nevyužité.

Góly: Mulík, Podmajerský, rozhodoval: Sloboda, 100 divákov.

Turá Lúka – Lubina kop. 11:0 (2:0)

V slušnom zápase sa zrodilo jednoznačné víťazstvo domáceho kolektívu. Hostia za celý zápas iba jediný raz vystrelili na bránu. Ku cti im slúži, že hrali čisto a neuchyľovali sa k zbytočným faulom.

Góly: Gabriš, Šarudi, Fako 2, Buček 3, Duga 2, Holič 2, rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

Stará Turá B – Brestovec 1:3 (0:0)

Hostia začali útočne a sebavedomo. Tak, ako sa patrí na jedného z lídrov súťaže. Prvú strelu dával domáci Tomáš Otrubný v 10. min, ktorú efektne zneškodnil Jakub Vido. O päť minút v čistej šanci hosťujúci Vilo Mozolák prestrelil. V 32. min bol Mozolák presnejší, no bombou z voleja trafil iba brvno. Ďalšiu vyložené šancu nezakončil zblízka Juraj Bakoš, lebo domáci Oravec chytal výborne. Až v 55. min po centri z pravej strany hostia z prvej strely v druhom polčase otvorili skóre Filipom Bruškom. Konečne v poradí už svoju štvrtú tutovku Mozolák premenil – 0:2. Po druhom góle sa do útoku presunul domáci stopér Denis Makara a znížil krížnou strelou na 1:2. V 62. min domáci nezareagovali na rýchle rozohratie autu a Mozolák šiel sám na brankára, nezaváhal a upokojil hostí tretím gólom. Potom sa hra vyrovnala i domáci si vytvorili niekoľko dobrých šancí, no nemali šťastie v zakončení, ako aj v závere hostia. Hoci domácim chýbalo niekoľko hráčov, boli favoritovi dôstojným súperom.

Góly: D. Makara – V. Mozolák 2, Bruško, rozhodoval: Švancara, 60 divákov.

Lúka – Polianka 2:1 (0:1)

Prvý polčas sa odohrával medzi šestnástkami a ani domáci ani hostia nevedeli nájsť kľúč na otvorenie súperovej obrany. Až v 38. min sa hostia ujali vedenia gólom Lukáša Smolíčka po strele krížnou strelou z 20 m – 0:1. Tak aj skončil prvý polčas. Druhý začali domáci so snahou o vyrovnanie. V 60. min potiahol po ľavom krídle loptu Martin Poláček a spätnou prihrávkou našiel Richarda Sevalda. Ten obstrelil gólmana a upravil na 1:1. V 72. min bol faulovaný domáci hráč v stredovom kruhu, z čoho bol priamy kop. Ten zahral Ivan Jánošík, našiel Vladimíra Nemčoviča, ktorý trafil hosťujúceho brankára a odrazenú loptu poslal do prázdnej brány Anton Pánik – 2:1.

Góly: R. Sevald, A. Pánik – L. Smolíček, rozhodoval: Otiepka, 80 divákov.

1. Myjava "B" 11 9 1 1 47:13 28

2. Brestovec 11 9 1 1 46:13 28

3. Vrbovce 11 8 1 2 33:10 25

4. Turá Lúka 11 7 2 2 49:22 23

5. Trenčianske Bohuslavice 11 5 3 3 28:20 18

6. Lúka 11 5 2 4 31:31 17

7. Hrádok 11 3 4 4 19:27 13