Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga

Vysoké víťazstvo Častkoviec

IV. LIGA: Stankovčania si zo Záhoria priviezli "štvorku". Častkovce konečne vyhrali. Odniesol si to Prečín.

Holíč - Tr. Stankovce 4:0 (3:0)

Svižným tempom sa od úvodných minút hral zápas v Holíči. Mužstvá sa ešte ani nestačili spoznať, keď v 9. min. zobral loptu Václavík, prešiel obranou hostí a jeho presnú prihrávku posla do siete Ružička - 1:0. Hneď po rozohrávke vybojovali domáci roh, ten zahrával Studenič a Ružička pridal svoj druhý gól - 2:0. Otrasení hostia sa snažili hru vyrovnať, no domáci boli pri chuti. V 18. min. mal na kopačke gól Nečas, no netrafil odkrytú bránu. Nedorozumenie brankára hostí s vlastným obrancom využil v 29. min. na tretí gól D. Mráz - 3:0.

Druhý polčas priniesol uspokojenie i poľavenie. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Osmelili sa aj hostia, no v 58. min. im brankár Tolla bravúrnym zákrokom zabránil skórovať. Svoj hetrik zakončil Ružička v 68. min., keď zúžitkoval prihrávku čerstvého Strapka - 3:0. Toto skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.

Góly: 9., 10. a 61. Ružička, 29. D. Mráz. R Briestenský, 160 divákov. ŽK 3:0 (Studenič, Nečas, V. Mráz).

HOLÍČ: Tolla - Václavík, Studenič (67. Benkovič), Ružička (77. Ličko), Lašák, Oliva, Nečas, Blatnický, Černek, V. Mráz, D. Mráz (59. Strapko), tréner L. Libuša.

TR. STANKOVCE: Tretinár - Ježík, Hudec, Bulko, Kvasnica, Poštrk, Sedláček (46. Ďuriš), Parčiak, Kováč, Škvarka (46. Ančic), Puna (77. Polek).

Prečín – Častkovce 2:5 (1:3)

Úvod nenasvedčoval vysokej prehre domácich, keď v 5. a v 10. min Hybben trafil žrď. V 19. min po ofsajdovej situácii dostal hostí do vedenia Osuský. O päť minút Masaryk vyrovnal, ale v 33. min Osuský dal druhý a v 35. min po chybe Kostelán tretí gól hostí. Po prestávke domáci nastúpili s elánom, ale po spornej situácii v 55. min Ščepko zvýšil na 1:4. O tri minúty dotlačil loptu do siete Masaryk. Domáci útočili, no obrna hostí sa prekonať nedala. V 90. min zavŕšil krutú prehru Prečína Madro.

Góly: 24. a 58. Masaryk – 19. a 33. Osuský, 35. Kostelán, 55. Ščepko, 90. Madro. Rozhodoval Hagara, ŽK: Miščík, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík, Sádecký, Kostelán, 150 divákov.

PREČÍN: Miščík – M. Gajdošík, Masaryk, Vrábel, Ľ. Gajdošík, Almásy (Vicena), Orávik, Sádecký, Michalec, Hybben (Topor), Rosina (Mičúch).

ČASTKOVCE: Palkech – Rusnák, Čechvala, Trebatický, Hevier, Osuský, Meliš, Luštík (Ostrovský), Ščepko (Novotný), Madro, Kostelán (M. Kubový).

Ostatné výsledky: Partizánske – H. Obdokovce 1:2 (1:2), Bošany – N. Dubnica 1:0 (0:0), Púchov – Krtovce 0:4 (0:2), Kanianka - Dolné Vestenice 6:0 (1:0), Križovany – Lehota p/Vtáčnikom 0:1 (0:1), Nitrianske Pravno – FC Baník Horná Nitra 2:4 (0:1).

1. Horná Nitra 11 9 1 1 34:8 28 (+13)

2. Krtovce 11 7 2 2 27:9 23 (+5)

3. N. Dubnica 11 7 2 2 24:10 23 (+5)

4. Lehota p/V. 11 6 4 1 21:15 22 (+7)

5. Bošany 11 6 1 4 16:16 19 (+4)

6. T. Stankovce 11 5 3 3 22:19 18 (0)

7. Holíč 11 5 2 4 22:18 17 (-1)

8. Kanianka 11 5 1 5 30:30 16 (-2)