Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Novomešťanom bod v závere zachránil Kozic

III. liga: V slabom zápase Nové Mesto remizovalo s neďalekými Moravanmi. Nemšovčania v Piešťanoch siahali na bod.

Nové Mesto n/V. - Moravany 2:2 (1:1)

Vo veľmi slabom zápase z oboch strán sa zrodila spravodlivá remíza. Hostia sa v 10. min ujali vedenia, keď sa presadil Vajda. Domáci kontrovali už o sedem minút po góle Antona Končitíka. Po zmene strán sa na góly čakalo až do záverečnej dvadsaťminútovky. Najskôr sa strelecky presadili Moravany, keď v 71. min strelil ich vedúci gól Miklovič. Novomešťania sa nevzdávali a štyri minúty pred naplnením riadneho hracieho času im bod zabezpečil Peter Kozic.

Góly: 17. Končitík, 86. Kozic - 10. Vajda, 71. Miklovič. R Krivošík, ŽK: Drahno, Šupka, Tuschel - Dirnbach, Onder, Boháček, Rusnák, Pekár, Verchola, Dzurilla, 200 divákov.

AFC: Korček - Gajdošík, Šupka, Miklovič, Lopušan (7. Drahno), Kozic, Končitík, Tuschel, Horčičák (75. Balcír), Mišák, Žák. Tréner V. Hyža.

OTJ: Planický - Vajda, Dirnbach (70. Miklovič), Onder, Boháček, Kirka, Glos (52. Dzurilla), Rusnák, Ďuriš, Pekár, Klačman (72. Verchola). Tréner J. Kravárik. JOZEF KURTIN

Piešťany - Nemšová 1:0 (0:0)

K očakávanému súboju dvoch bývalých prvoligistov Vyskoč - Fabuš nedošlo pre zranenie domáceho kapitána, a tak v prvom polčase videli diváci iba priemerné stretnutie, ktoré sa väčšinou odohrávalo medzi šestnástkami. Vzruchu pred bránkami bolo veľmi málo, za zmienku stojí strela Pyrku v 9. minúte, ktorú Bobot kryl a z následného protiútoku po centri Svatíka hlavičku Fabuša chytil Hodulík. V 42. min. po akcii Urgelu s Mehdi-Karimom strelu Rusnáka opäť zneškodnil Bobot. V druhej časti bol zápas, hlavne v podaní domácich hráčov podstatne zaujímavejší. Už v 49. minúte sa do dobrej pozície dostal Valachovič, pred brankárom sa však nepresadil. O tri minúty po prihrávke Chebeňa strelu Urgelu zablokoval obranca. V 57. minúte sa k odrazenej lopte dostal hosťujúci Beňo, jeho únik včasným vybehnutím zneškodnil Hodulík. Veľké emócie priniesla 59. minúta nielen na trávnik, ale aj do hľadiska. Po evidentnom faule v šestnástke na Galbu ukázal rozhodca najskôr na pokutový kop, no po chvíli na veľké prekvapenie všetkých, svoje rozhodnutie zmenil a faul vytiahol mimo šestnástku. To domácich nabudilo a ešte viac súpera pritlačili. V 63. minúte trafil Gligič hlavou do brvna, neujali sa ani strely Ulricha s Urgelom, trestný kop Vallu šiel nad a Petrášova gólová strela trafila na päťke Ulricha. V 81. min. sa do dobrej pozície dostal Amrich, jeho strelu Hodulík vyrazil na roh. V 84. min. strela Galbu ešte mierila nad. V 86. min. strelu Vallu zrazil na roh Holiš. Po ňom odrazenú loptu vrátil pred bránku Gligič, v skrumáži sa najlepšie zorientoval Galba a strelil vedúci gól - 1:0. V samom závere mohli zaslúžené domáce víťazstvo potvrdiť Ulrich s Urgelom, no prvý so strelou váhal a druhý prestrelil.

Gól: 86. Galba. R Čmiko, ŽK: 30. Pyrka, 81. Petráš - 59. Červený, 62. Svatík, 73. Jakúbek, 90+. Holiš, 260 divákov.

PIEŠŤANY: Hodulík - Pyrka, Chebeň, Petráš, Valla, Gligič (89. Masárik), Galba, Rusnák (46. Ulrich - 90+. Masár), Valachovič, Urgela, Mehdi-Karim. Tréner M. Krajčovič.

NEMŠOVÁ: Bobot - Schisler, Holiš, Laco, Ďuďák (25. Jakúbek), Beňo, Svatík, Kyselica (76. Amrich), Červený, Fabuš, Bretschneider (87. Šiko). Tréner M. Spurný.

Ostatné výsledky: Topoľčany - Dun. Lužná 1:2 (0:1), FC Spartak Trnava juniori - FC Petržalka 1898 4:1 (0:1), ŠK Slovan Bratislava juniori - MFK Vrbové 5:0 (0:0), Domino - Sereď 2:3 (2:0), Levice - Nové Zámky 1:0 (0:0), Vráble - FC Nitra jun. 1:1 (0:0).

1. Dun. Lužná 11 6 3 2 14:10 21 (+6)

2. Levice 11 6 2 3 16:12 20 (+2)

3. Nové Zámky 11 6 1 4 21:12 19 (+1)

4. Sereď 11 6 1 4 23:15 19 (+1)

5. Topoľčany 11 5 2 4 20:16 17 (+2)

6. Vráble 11 5 2 4 19:16 17 (-1)

7. Nitra jun. 11 5 2 4 15:16 17 (+2)

8. Slovan jun. 11 5 1 5 16:19 16 (-2)