Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Novomešťanom bod v závere zachránil Kozic

III. liga: V slabom zápase Nové Mesto remizovalo s neďalekými Moravanmi. Nemšovčania v Piešťanoch siahali na bod.

Nové Mesto n/V. - Moravany 2:2 (1:1)

Vo veľmi slabom zápase z oboch strán sa zrodila spravodlivá remíza. Hostia sa v 10. min ujali vedenia, keď sa presadil Vajda. Domáci kontrovali už o sedem minút po góle Antona Končitíka. Po zmene strán sa na góly čakalo až do záverečnej dvadsaťminútovky. Najskôr sa strelecky presadili Moravany, keď v 71. min strelil ich vedúci gól Miklovič. Novomešťania sa nevzdávali a štyri minúty pred naplnením riadneho hracieho času im bod zabezpečil Peter Kozic.

Góly: 17. Končitík, 86. Kozic - 10. Vajda, 71. Miklovič. R Krivošík, ŽK: Drahno, Šupka, Tuschel - Dirnbach, Onder, Boháček, Rusnák, Pekár, Verchola, Dzurilla, 200 divákov.

AFC: Korček - Gajdošík, Šupka, Miklovič, Lopušan (7. Drahno), Kozic, Končitík, Tuschel, Horčičák (75. Balcír), Mišák, Žák. Tréner V. Hyža.

OTJ: Planický - Vajda, Dirnbach (70. Miklovič), Onder, Boháček, Kirka, Glos (52. Dzurilla), Rusnák, Ďuriš, Pekár, Klačman (72. Verchola). Tréner J. Kravárik. JOZEF KURTIN

Piešťany - Nemšová 1:0 (0:0)

K očakávanému súboju dvoch bývalých prvoligistov Vyskoč - Fabuš nedošlo pre zranenie domáceho kapitána, a tak v prvom polčase videli diváci iba priemerné stretnutie, ktoré sa väčšinou odohrávalo medzi šestnástkami. Vzruchu pred bránkami bolo veľmi málo, za zmienku stojí strela Pyrku v 9. minúte, ktorú Bobot kryl a z následného protiútoku po centri Svatíka hlavičku Fabuša chytil Hodulík. V 42. min. po akcii Urgelu s Mehdi-Karimom strelu Rusnáka opäť zneškodnil Bobot. V druhej časti bol zápas, hlavne v podaní domácich hráčov podstatne zaujímavejší. Už v 49. minúte sa do dobrej pozície dostal Valachovič, pred brankárom sa však nepresadil. O tri minúty po prihrávke Chebeňa strelu Urgelu zablokoval obranca. V 57. minúte sa k odrazenej lopte dostal hosťujúci Beňo, jeho únik včasným vybehnutím zneškodnil Hodulík. Veľké emócie priniesla 59. minúta nielen na trávnik, ale aj do hľadiska. Po evidentnom faule v šestnástke na Galbu ukázal rozhodca najskôr na pokutový kop, no po chvíli na veľké prekvapenie všetkých, svoje rozhodnutie zmenil a faul vytiahol mimo šestnástku. To domácich nabudilo a ešte viac súpera pritlačili. V 63. minúte trafil Gligič hlavou do brvna, neujali sa ani strely Ulricha s Urgelom, trestný kop Vallu šiel nad a Petrášova gólová strela trafila na päťke Ulricha. V 81. min. sa do dobrej pozície dostal Amrich, jeho strelu Hodulík vyrazil na roh. V 84. min. strela Galbu ešte mierila nad. V 86. min. strelu Vallu zrazil na roh Holiš. Po ňom odrazenú loptu vrátil pred bránku Gligič, v skrumáži sa najlepšie zorientoval Galba a strelil vedúci gól - 1:0. V samom závere mohli zaslúžené domáce víťazstvo potvrdiť Ulrich s Urgelom, no prvý so strelou váhal a druhý prestrelil.

Gól: 86. Galba. R Čmiko, ŽK: 30. Pyrka, 81. Petráš - 59. Červený, 62. Svatík, 73. Jakúbek, 90+. Holiš, 260 divákov.

PIEŠŤANY: Hodulík - Pyrka, Chebeň, Petráš, Valla, Gligič (89. Masárik), Galba, Rusnák (46. Ulrich - 90+. Masár), Valachovič, Urgela, Mehdi-Karim. Tréner M. Krajčovič.

NEMŠOVÁ: Bobot - Schisler, Holiš, Laco, Ďuďák (25. Jakúbek), Beňo, Svatík, Kyselica (76. Amrich), Červený, Fabuš, Bretschneider (87. Šiko). Tréner M. Spurný.

Ostatné výsledky: Topoľčany - Dun. Lužná 1:2 (0:1), FC Spartak Trnava juniori - FC Petržalka 1898 4:1 (0:1), ŠK Slovan Bratislava juniori - MFK Vrbové 5:0 (0:0), Domino - Sereď 2:3 (2:0), Levice - Nové Zámky 1:0 (0:0), Vráble - FC Nitra jun. 1:1 (0:0).

2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  2. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  10. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?

Muž sa vyhrážal rodine zabitím, nadával jej do negrov. Skončil vo väzbe

NAKA obvinila muža z nebezpečného vyhrážania, súd ho vzal do väzby.

Na Skalke postavia po storočí nový pútnický dom

Starý domček mal takmer sto rokov, no bol v zlom technickom stave. Museli ho zbúrať.

Lukáš Šebek hlási návrat. Chce pomôcť Novému Mestu

Po roku sa vracia do materského klubu. V piatej rakúskej lige si udržal priemer takmer jedného gólu na zápas.

Bývalý zamestnanec liečebného domu dúfa, že krásna budova neskončí na smetisku

Liečebný dom Machnáč v Trenčianskych Tepliciach bol za spoločného Československa po Kryme a Paxe tretím najvýznamnejším v kúpeľnom mestečku.

Na Skalke sa začala hlavná púť na pamiatku patrónov Nitrianskej diecézy

Slávnostnou svätou omšou, ktorú celebruje generálny vikár Nitrianskej diecézy Peter Brodek sa začala v utorok na pútnickom mieste Skalka v Trenčianskom okrese hlavná púť.