Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

O víťazstve rozhodol Lelkeš

Zverenci trénera Róberta Kalábera zvíťazili nad Nitrou po samostatných nájazdoch, hoci ešte v závere druhej tretiny prehrávali o dva góly. Autorom rozhodujúceho gólu bol Richard Lelkeš.

Dukla zdolala Nitru po samostatných nájazdochDukla zdolala Nitru po samostatných nájazdoch (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Dukla Trenčín - HK Nitra 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 40. Tybor (J. Gašparovič, Lelkeš), 45. Tybor (Broska, Sojčík), 54. Jakúbek (Marosz, Koma), rozhodujúci sam. nájazd Lelkeš - 24. Stümpel (S. Hudec, R. Tománek), 33. T. Chrenko (M. Segľa), 47. R. Tománek (Stümpel, Rais)
Vylúčení: 7:13 na 2 min, navyše: T. Bokroš (Trenčín) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, V. Baluška - P. Šefčík, Junek, 1720 divákov

Trenčín: Kristín - T. Bokroš, M. Nemčák, Koma, E. Bednár, Habšuda, Biro, 24. L. Markovič - Pardavý st., Marosz, J. Gašparovič - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Jakúbek, Broska, Šišovský - Koyš, M. Adamec, Pardavý ml.

Nitra
: M. Valent - König, Trefný, Vosátko, Ordzovenský, Rais, S. Hudec, M. Bača - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - R. Tománek, Stümpel, Mašlonka - Kadura, Hamrák, Podstavek - Pupák, Bene, Kmeč

Úvodná tretina sa niesla v znamení trenčianskej prevahy, z veľkej časti aj zásluhou viacerých presilových hier, z toho dvoch zhruba minútových dokonca s prevahou o dvoch hráčov. Trenčín však napriek niekoľkým sľubným situáciám pred súperovou bránkou nedokázal skórovať. Hostia tomuto vývoju však dokázali odolať a sami tiež párkrát útočne pohrozili.

V 24. min bol za prehnane tvrdý zákrok pri mantineli vylúčený domáci Bokroš na 5 min plus dokonca zápasu a Nitra svoju dlhú presilovku dokonale zužitkovala. Už po 15 sekundách Stümpel prepasíroval puk do siete. Onedlho musel brankár Kristín skvelým zákrokom likvidovať Podstavkovu tutovku z bezprostrednej blízkosti a hostia protivníka dôrazne pritlačili. Domáci sa potom síce spod tlaku vymanili, ale v 33. min nechali medzi kruhmi manévrovať Tomáša Chrenka, ktorý nezaváhal a zavesil druhý nitriansky gól. Trenčania dlho neboli schopní zužitkovať ďalšie presilovky a doplácali na problémy s efektivitou v zakončovaní. Až 7 sekúnd pred druhou sirénou, Tybor strelou zblízka z uhla vyťažil z početnej výhody kontaktný presný zásah.

V tretej časti nabral zápas spád a diváci sledovali dramatický priebeh. V 45. min Tybor na dvakrát bekhendom zblízka vyrovnal, ale už o dve minúty Tománek perfektným rýchlym blafákom vrátil Nitre náskok. Bojovnosť a zaujímavé akcie na ľade nechýbali ani v ďalšom priebehu. V 53. min domáci dosiahli gól, ktorý nebol uznaný, keďže Nemčíkova strela bola tečovaná rukou. O pol druha minúty už Trenčín vyrovnal regulárne, Jakúbek využil presilovku strelou zblízka k žŕdke. Obe mužstvá urputne bojovali o víťazstvo, v poslednej sekunde riadneho hracieho času mohol rozhodnúť domáci Koma, jeho delovka však tesne minula bránku.

V predĺžení hrali obe mužstvá presilovú hru, gól visel na vlásku, pol minúty pred koncom neskóroval zo sólového nájazdu domáci Tybor, preto sa hektický duel musel rozhodnúť až v následných samostatných nájazdoch. V nich zvíťazil Trenčín v pomere 2:1, keď rozhodujúci premenil Lelkeš.

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "V prvej tretine sme hrali aktívne a prinútili sme súpera robiť fauly, následné presilovky sme však nedokázali využívať napriek množstvu dobrých šancí. Potom nám súper dvoma gólmi odskočil, ale dôležitý bol náš kontaktný gól sedem sekúnd pred koncom druhej tretiny. Chlapci si začali viac veriť a hoci sa potom súper ešte raz ujal vedenia, dokázali sme tento ťažký zápas dotiahnuť aspoň do predĺženia. V samostatných nájazdoch sme boli tento raz šťastnejší, čo nás samozrejme teší."

Antonín Stavjaňa
(tréner Nitry): "Chceli sme v tomto zápase určite bodovať, pretože potrebujeme zbierať body aj vonku. Viackrát sme v zápase viedli, takže výsledný jediný získaný bod je pre nás málo. V našej hre bolo priveľa nervozity a nedisciplinovanosti, z čoho pramenili naše časté vylúčenia. Trenčín dokázal aspoň niektoré zo svojich presiloviek zužitkovať. Ešte raz, škoda bodov, ktoré nám v tomto zápase doslova utiekli z rúk."