Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Dukla víťazne aj v Žiline

Zverenci trénera Kalábera zdolali Žilinu rozdielom triedy. Naviac, gólman Kristín si udržal prvé čisté konto v sezóne. Dukla tak ťahá trojzápasovú sériu bez straty. bodu.

Dukla porazila Žilinu 3:0.(Zdroj: TASR)

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 14. Marosz (Biro), 47. Tybor (B. Mravík), 60. J. Gašparovič (Pardavý, Marosz)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Devečka 10 min nesp, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Kalina, Smrek, 1043 divákov

ŽILINA: M. Laco - D. Devečka, Rúfus, Dlouhý, Harant, Brcko, Sekáč, Leško, T. Staňo - Horanský, Troliga, T. Varga - T. Sýkora, Škoda, Lažo - Drevenák, Važan, R. Krajči - M. Kokavec, Valášek, Hajnik.

TRENČÍN: Kristín - T. Bokroš, Biro, E. Bagin, Imrich, Habšuda, E. Bednár, Ďurkech, M. Nemčík - Pardavý, Marosz, J. Gašparovič - Tybor, Lelkeš, Sojčík - O. Mikula, Broska, Šišovský - Jakúbek, M. Adamec, B. Mravík.

V stretnutí mužstiev z konca tabuľky mal prvý strelecký pokus v 2. min domáci Lažo. Boli to však hostia, ktorí Sojčíkom v 9. min nastrelili ľavú žrď Lacovej bránky. Do vedenia mohli Trenčania ísť pri vylúčení Drevenáka, avšak početnú výhodu nevyužili. V 14. min udrel ako blesk z jasného neba center prvého útoku Marosz a hostia sa ujali vedenia. Domáci mohli vyrovnať v 17. min, ale Kokavec v rozhodujúcej chvíli pred Kristínom zaváhal.

Druhá tretina bola v znamení presiloviek. Prvú nevyužili Trenčania, následne mali početnú prevahu dokonca až 45 sekúnd piatich proti trom Žilinčania, ale diváci gól nevideli. V 26. min nespracoval domáci Varga v dobrej príležitosti puk, o minútu neskôr hosťujúci Nemček vyskúšal pozornosť Laca od modrej čiary. Vyrovnať mohli domáci v 34. min, keď rýchly útok prvej formácie zakončil tesne vedľa T. Sýkora. Takisto ako v závere prvej tretiny, aj v druhej mohol vyrovnať Kokavec, ale sám pred Kristínom nedal. V poslednej minúte mohol zvýšiť vedenie Dukly autor prvého gólu Marosz, ale Laco bol pozorný.

V poslednej časti mali obidve mužstvá opäť šance pri presilových hrách. Početnú prevahu využili len Trenčania, keď v 47. min traja hráči prečíslili domácu obranu a Tybor zvýšil na 2:0. Ten istý hráč mohol v 54. min pri podobnej situácii upraviť na 3:0, ale mieril len do betónov Laca. O dve minúty mal ideálnu príležitosť Marosz, ale sám pred brankárom do opustenej siete nedal. Minútu a pol pred koncom si tréner Spišiak zobral oddychový čas, Žilinčania hrali bez brankára, hostia však zásluhou gólu Gašparoviča do prázdnej bránky v poslednej minúte spečatili tretie víťazstvo za sebou.

Ladislav Spišiak, tréner Žiliny: "Stále sa trápime s koncovkou. Vypracujeme si šance, ale nie sme schopní ich premeniť. Hráči, ktorí majú dávať góly, mlčia. Výsledky sú potom také, aké sú. V prvej tretine sme dnes boli bez pohybu. Potom sme urobili zmeny v zostave. Naša hra sa trochu zlepšila, ale Trenčín veľmi dobre bránil stredné pásmo. Najlepší výkon sme podali v záverečnej dvojminútovke, ale tam sa len potvrdila naša strelecká nemohúcnosť. Keď nestrelíme góly, nemôžeme bodovať.

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Som rád, že sme potvrdili víťazstvo s Piešťan. Podali sme dobrý výkon. Mali sme vydarený vstup do zápasu, kedy sme sa ujali vedenia. V druhej časti sme sa vylúčeniami dostali pod tlak, ale chlapci ho ustáli. V záverečnom dejstve sa nám podarilo víťazstvo poistiť. Keby som mal zápas zhodnotiť v tenisovej terminológii, vyhrali sme na nevynútené chyby. My sme ich tiež urobili dosť, ale podržal nás brankár Kristín.