Za opustenie detí dostala žena podmienku

Žena nechala v dome bez tepla a jedla niekoľko dní svojich päť detí. S prokurátorom uzavrela dohodu o vine a treste.

Ingrid Némethová dostala za opustenie detí trojročný trest.Ingrid Némethová dostala za opustenie detí trojročný trest. (Zdroj: (OMK))

Ingrid Némethová, ktorá tento rok v januári nechala v dome bez tepla a jedla niekoľko dní svojich päť malých detí, uzavrela s prokurátorom dohodu o vine a treste.

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM. Žena dostala za opustenie svojich detí trojročný trest, ktorý jej súd podmienečne odložil na skúšobnú dobu 36 mesiacov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Opustila dieťa, o ktoré sa mala starať a ktoré si nemôže zadovážiť pomoc. Vystavila ho tým nebezpečenstvu smrti alebo ublíženia na zdraví,“ skonštatoval sudca Rastislav Dlugoš.

Ingrid Némethová nechala 10. januára svojich päť detí v dome v Hrachovišti, kde žila spolu so svojím druhom Miroslavom Didim z Nemšovej.

SkryťVypnúť reklamu

V dome, kde deti zostali bez dozoru dva dni, nebola voda, elektrina, plyn ani kanalizácia.

Deti si museli sami kúriť v kachliach drevom, ktoré sa im na druhý deň minulo. Rovnako nemali ani dosť jedla. Susedia privolali sociálnych pracovníkov, ktorí ich odviedli do detského domova.

Deti chce späť

Ingrid Némethová sa k činu priznala a s prokurátorom sa dohodla na treste. Svoje deti však chce späť.

„Som zamestnaná, aj môj priateľ, máme zabezpečené bývanie. Dúfam, že všetko dobre dopadne a budeme si môcť deti zobrať k sebe,“ povedala.

S deťmi je v kontakte telefonicky, približne každé dva týždne vraj chodí za nimi do domova. „O deti som sa starala, chodili do školy, neboli zanedbané. V decembri som dostala výpoveď, január bol kritický a týždeň po tom, ako sa to stalo, som mala dostať sociálne dávky.

SkryťVypnúť reklamu

Išli sme si požičať peniaze od priateľovej mamy, tá nemala, potom sme si zobrali pôžičku od jedného pána a keď sme mali peniaze, hneď sme išli za deťmi. Keď sme prišli posledným spojom zo Starej Turej, kde sme nakúpili, zistili sme, že deti v dome nie sú. Nemali sme možnosť dostať sa domov skôr,“ hovorí Némethová.

Rozhodne súd

O tom, či sa k nej budú môcť deti vrátiť, rozhodne súd.

„Teraz je všetko v rukách matky, musí preukázať súdu, že sa o deti dokáže postarať a nezopakuje sa situácia, ktorá sa stala začiatkom roka,“ vysvetlil sociálny pracovník Igor Malatin.

Všetky deti sú momentálne v Detskom domove v Novom Meste nad Váhom, starší dvaja chodia do základnej školy, traja mladší sú v škôlke.

Ako povedala riaditeľka domova Kamila Smiteková, v domove si zvykli, na matku sa pýtajú najmä tí najmladší. „Tí starší si uvedomujú realitu, že v domove sa o nich lepšie postarajú.

SkryťVypnúť reklamu

Najstarší dvanásťročný chlapec doslova povedal, že mu je lepšie u nás,“ povedala riaditeľka.

Matka podľa jej slov v domove od leta nebola.

„Myslím si, že by bolo dobré, keby sa najmladšie dvojčatá vrátili k matke, ale podmienky majú lepšie v domove. Budeme o tom uvažovať, musíme si zobrať všetky pre a proti a podľa toho sa vyjadríme,“ uzavrela Smiteková.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trenčín

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 96 459
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 011
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 694
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 932
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 263
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 110
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 747
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Žilinské Sladkosti pre hostí o tom presviedčajú už 10 rokov.


Vľavo prezident nórskej spoločnosti Kongsberg Aviation Maintenance Services (KAMS) André Jaegtvikv, vpravo  riaditeľ LOTN Juraj Lauš.

Vzniknúť majú aj nové pracovné miesta.


6
Cestujúci v prípade sychravého počasia musia stáť v blate.

Zastávky pre obnovu dočasne presunuli.


1
Záhradníčka v stánku s kvetinami počas 25. ročníka veľtrhu potrieb pre záhradkárov s názvom Záhradkár 2019 v Expo Center Trenčín.

Počas slávnostného otvorenia prvýkrát vyhlásia laureáta Ceny profesora Ivana Hričovského.


TASR

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu