Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Víťazný návrat brankára Korčeka medzi tri žrde

III. liga: Nové Mesto nad Váhom v domácom prostredí porazilo Petržalku dvojgólovým rozdielom. Nemšovania zachraňovali bod desať minút pred koncom, hoci sa po záverečnom hvizde cítili aj na všetky tri.

Nové Mesto – Petržalka 2:0 (1:0)

Domáci začali dobre, prvý polčas bol v réžii Nového Mesta. Po úvodných troch šanciach sa AFC podarilo štvrtú v poradí využiť Drahnom. Po rýchlom protiútoku Drahno sám pred brankárom nezaváhal. Následne hostia zvýšili iniciatívu, ale bez vážnejšej šance. Ich pokusy kryl Korček. Druhý polčas začal tlakom Petržalky, ale Novomešťania ich do šancí nepúšťali. Domáci sa zamerali na rýchle protiútoky, no bez gólového efektu. V závere zápasu sa hral vabank, hostia príležitosť zmarili a po štandardnej situácii Končitík stanovil na konečných 2:0.

Góly: 25. Drahno, 88. Končitík, ŽK: Tuschel, Balcír – Kontár, Plichta, Kratochvíl, rozhodoval: Korista, 200 divákov.

NOVÉ MESTO: Korček – Gajdošík, Miklovič (52. Balcír), Šupka, Lopušan, Drahno, Hikel (83. Gono), Končitík, Tuschel, Horčičák (78. Vlnka), Žák. Tréner: V. Hyža.

Domino Bratislava – Nemšová 1:1 (1:0)

Prvý polčas mali loptu na kopačkách viac domáci hráči. Hralo sa najmä medzi šestnástkami a úvodných 20 min bez väčších šancí. Ako prvý dali o sebe vedieť hostia, keď po priamom kope Kyselicu Fabuš výborne hlavičkoval, no Slovenčiak bravúrne zakročil. V 40. min Nemšovania urobili niekoľko chýb po sebe, ktoré strelou zo šestnástky potrestal Mráz. Do druhého polčasu nastúpili hostia so zámerom zmeniť stav stretnutia, čo sa odrazilo aj na hracej ploche. Boli aktívnejší, mali viac z hry, vytvárali si šance. V 48. min Husár vysunul Bretschneidera, ten loptu potiahol do šestnástky, z rohu päťky vystrelil, no Slovenčiak bol opäť na svojom mieste. Domáci mali šancu v 56. min, keď zo šestnástky hlavičkoval Uhlík, loptu však zastavilo brvno. V 60. min sa po štandardnej situácii hostí odrazila lopta k Beňovi, ktorý z 35 m napriahol, jeho prudká strela tesne minula brvno. O štyri minúty na to založili hostia kombinačnú akciu po osi Svatík-Kyselica-Bretschneider. Posledný menovaný z 10 m netrafil bránu Domina. Hostia mali šťastie v 79. min, keď domáci prudkou prízemnou strelou nastrelili žrď. O minútu na to bolo skóre vyrovnané, keď po priamom kope sa na prednej žrdi hlavičkou presadil Kresánek. V 83. min napriahol spoza šestnástky Bretschneider, no jeho strela šla nad bránu. V záverečných minútach hostia podnikli niekoľko brejkov, ale vo finálnej fáze im chýbal potrebný pokoj. Za výkon v druhom polčase si Nemšová zaslúžila aj viac ako jeden bod.

Góly: 40. Mráz – 80 . Kresánek, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Čmiko, 80 divákov.

NEMŠOVÁ: Zaťko – Schiszler (65. Šiko), Kresánek, Laco, Svatík, Beňo, Červený (46. Husár), Kyselica, Marušinec (86. Holiš), Bretschneider, Fabuš. Tréner: M. Spurný.

Ostatné výsledky: Nové Zámky - Nitra jun 0:2 (0:1), Spartak jun. - Dunajská Lužná 0:2 (0:0), Piešťany – Topoľčany 1:1 (0:0), ŠK Slovan juniori - ŠKF Sereď 2:1 (1:1), Levice – Moravany 3:0 (2:0), Vráble - Vrbové 3:0 (1:0).

1. Topoľčany 9 5 2 2 18:12 17 (+5)

2. Levice 9 5 2 2 15:10 17 (+2)

3. Nové Zámky 9 5 1 3 19:11 16 (+1)

4. Vráble 9 5 1 3 18:13 16 (+1)

5. Dun. Lužná 9 4 3 2 9:8 15 (+3)

6. Sereď 9 4 1 4 17:12 13 (-2)

7. Domino 9 4 1 4 11:10 13 (+1)

8. Nitra jun. 9 4 1 4 12:14 13 (+1)