Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa

Janeček z Trenč. Bohuslavíc sa zaskvel hetrikom

II. TRIEDY: V severnej časti Mn. Lehota doma opäť vysoko prehrala. Na juhu sa darilo Bohuslavičanovi Janečkovi. V Hrádku strelil tri góly, no ani tie nestačili jeho tímu na všetky body.

SEVER

Mn. Lehota – Zamarovce 1:6 (0:4)

Zamarovce prišli s úmyslom odniesť si tri body, aby udržali kontakt s čelom tabuľky. Domáci najprv nepremenili jedenástku, keď sa z bieleho bodu mýlil Kulich. Hostia prevzali iniciatívu do svojich rúk a v 40. mn viedli 0:4. Druhý polčas sa niesol v rovnakom tempe ako prvý, hostia mali navrch a zaslúžene zvíťazili 1:6. Domáci brankár Peter Lehotský chytil tri čisté príležitosti hostí. Víťazstvo Zamaroviec je plne zaslúžené.

Góly: M. Laco - D. Jančovič 3, T. Drienka 2, Minárik, rozhodoval: Ször, 100 divákov.

Tr. Teplá – Nová Ves jun. 3:2 (2:1)

V hodovom zápase domáci futbalisti chceli potvrdiť stúpajúcu formu a zápas začali vo svižnom tempe, ale prvú vyloženú šancu mali v 15. min hostia, tú však nepremenili. V 25. min po kurióznej situácii si hostia strelili vlastný gól. V 30. min Teplania Rychtárechom zvýšili na 2:0. V 40. min Jambor vymietol šibenicu a znížil na 2:1. V druhom polčase v 49. min po kombinácii celého mužstva Frohn premenil šancu a zvýšil na 3:1. Následne Teplania ovládli hru a nepremenili niekoľko vyložených šancí, čo sa im vypomstilo. Hostia od 75. min ožili a v 85. min znížili Nemšákom na 3:2. Z jasného zápasu sa stala dráma, ale Teplá bojovnosťou zaslúžene udržala víťazstvo.

Góly: vlastný, Rychtárech, Frohn - Jambor, Nemšák, rozhodoval: Ďurech, 65 divákov.

D. Poruba – Mel.-Lieskové 5:0 (2:0)

Domáci otvorili skóre zápasu už v 1. min Pučekom – 1:0. V 26. min pridal na 2:0 Nedielka. V druhom polčase Dolná Poruba pokračovala v dobrom výkone, no niekoľko šancí zostalo nevyužitých. Až v 70. mn pridal na 3:0 Daško. O tri minúty Jozef Suchý skóroval na 4:0. V 77. min dal na 5:0 Hoppan. V poslednej minúte Ján Suchý zahodil príležitosť, za ktorú by mal byť nominovaný na „frajera roka“.

Góly: Daško, Nedielka, Puček, J. Suchý, Hoppan, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.

Svinná – Kľúčové 2:1 (2:0)

Na futbal sa vo Svinnej dalo pozerať. Stretli sa dve vyrovnané a technické mužstvá. Diváci nemali čas ani si odskočiť do bufetu. Prvý gól domáci dosiahli v 30. min po strele z voleja Jandákom. O päť minút sa v rovnakej pozícii opäť presadil Jandák po druhýkrát v zápase. V poslednej minúte zápasu hostia znížili z pokutového kopu. Tú brankár vyrazil a z dorážky hostia znížili na 2:1.

Góly: Jandák 2 – Machara, rozhodoval: Čič, 100 divákov.

Neporadza – Bobot 1:1 (0:0)

Góly: Richtárech – Kožej, rozhodoval: Ježík, 120 divákov.

Omšenie – Drietoma 2:1 (1:1)

Začiatok zápasu patril hosťom a tí sa presadzovali po krídlach. V 25. min sa hostia ujali vedenia gólom Horňáka. Následne na aktivite pridali domáci a do polčasu vyrovnal Tvrdoň. Po zmene strán sa Omšenie ujalo vedenia gólom Kamila Bielika v polovici druhého polčasu. Drietomania si síce vytvorili tlak, ale gól už nepridali. Naopak, domáci v predposlednej minúte zahodili takmer nemožné.

Góly: Tvrdoň, K. Bielik – Horňák, rozhodoval: Bušo, 350 divákov.

Záblatie – Opatová 3:2 (3:0)

Na mestské derby stretnutie nastupovali domáci po piatich prehrách v rade s nožom na krku. Dobrým výkonom už v prvom polčase rozhodli stretnutie. Prvý gól padol v 20. min, kedy sa presadil Minárik. O desať minút na 2:0 zvyšoval svojim premiérovým gólom vekom ešte dorastenec Ducký. Krátko pred prestávkou polčasové vedenie prikrášlil Bohuš. V druhom polčase hostia spresnili hru, zlepšili sa a v 70. min z pokutového kopu Gallo znížil na 3:1. Ten istý hráč o desať minút strelil aj druhý gól Opatovej a zo zápasu urobil drámá. Domáci v závere umnou hrou hostí do vyložených šancí nepustili a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Minárik, Ducký, Bohuš – Gallo 2, rozhodoval: Tarabus, 160 divákov.

Krajné – Stará Turá B 3:3 (3:1)

Domáci v úvode vsietili rýchle tri góly, čo im však neprospelo. Zdalo sa, akoby si mysleli, že už majú zápas vyhraný. Hostia sa gólom tesne pred polčasom „chytili“ a hneď po prestávke ďalšími dvoma gólmi vyrovnali. Potom opäť získali prevahu domáci, ale aj zásluhou výborného gólmana hostí už gól nestrelili.

Góly: Koník 2, Baranovič – Maroň, Bordák, Otrubný, rozhodoval: Obeda, 120 divákov.

Lúka – Turá Lúka 2:2 (2:2)

Hostia sa vedenia ujali gólom v 4. min strelou pod brvno. O dve minúty na to už viedla Turá Lúka, keď krajný obranca Lúky nezachytil protihráča a po centri si na prednú tyč nabehol hosťujúci hráč a bolo 0:2. Následne sa hra vyrovnala, domáci sa snažili s výsledkom niečo urobiť. Na 1:2 z 20 m strelou k tyči znížil Richard Sevald. O päť minút na to si na kolmicu nabehol Anton Pánik a vyrovnal na 2:2. V druhom polčase sa hra odohrávala medzi šestnástkami. Vypracované šance už ani jedno mužstvo nedoviedlo do úspešného konca.

Góly domácich: R. Sevald, A. Pánik, rozhodoval: P. Ševčík, 100 divákov.

Polianka – Myjava B 1:6 (0:1)

Hostia boli technickejší, využili takmer všetky svoje šance. Domáci boli v koncovke neefektívni, keď dvakrát nastrelili žrď, dvakrát išli sami na brankára. Konečný výsledok je pre nich príliš krutý.

Góly: Adámek – Tomka, Štefúnek, Augustín, Jorík, Mulík, Jastráb, rozhodoval: Truhlík, 100 divákov.

Brestovec – Vrbovce 0:2 (0:2)

Vyrovnaný zápas. Domáci svoje šance nepremenili. Hostia po chybách brankára dvakrát skórovali a odviezli si tri body. Vrbovce po zmene strán dobre organizovanou obranou ustrážili dvojgólové vedenie.

Góly: Hanzlíček, Filka, rozhodoval: Švancara, 200 divákov.

Lubina kop. – Bzince 1:3 (1:1)

Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný. Hostia sa ujali vedenia v 18. min Lužom. V 40. min vyrovnal Zaťovič a tak skončil prvý polčas. Hosťom vyšiel vstup do druhého dejstva. V 52. min Chorvát zvýšil na 1:2. Hoci sa domáci snažili, tentokrát na dobre organizovanú hru v obrane hostí nemali. V 85. min opäť Luža zblízka prekonal gólmana Lubiny kopanice a upravil stav stretnutia na 1:3. Aj keď domáci stále laborujú s nedostatkom hráčov (až šesť hráčov základnej zostavy chýbalo pre pracovné problémy), víťazstvo hostí bolo zaslúžené.

Góly: P. Zaťovič - Luža 2, Chorvát, rozhodoval: Pavlovič, 70 divákov.

Hrašné – H. Streda 4:1 (1:1)

Góly: Farkaš (11 m), Zvonček, Mihálik, Zmeko – Joštic, ŽK: 1:1, ČK: 0:1, rozhodoval: Sloboda, 100 divákov.

Hrádok – Tr. Bohuslavice 3:3 (2:0)

V 15. min sa lopta dostala k domácemu kapitánovi Pavlovičovi, ktorý s prehľadom oblúčikom otvoril skóre zápasu. V ďalšom priebehu prvého polčasu si mužstvá gólovú šancu nevypracovali. V 38. min Viktor Bodrogi krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi zvýšil na 2:0. V 51. min sa podarilo hosťom znížiť, keď strelcom gólu bol Janeček. V 63. min sa opäť presadil Janeček a zblízka hlavou vyrovnal na 2:2. V 69. min bol v šestnástke faulovaný Martin Augustín a Pavlovič z pokutového kopu zvýšil na 3:2. V 75. min zahrávali hostia priamy kop, na center si nabehol Janeček a zavŕšil hlavou svoj hetrik a vyrovnal na konečných 3:3.

Góly: Pavlovič 2 (2. z 11 m), V. Bodrogi – Janeček 3, rozhodoval: Revay, 100 divákov.

1. Myjava "B" 8 7 1 0 38:11 22

2. Brestovec 8 6 1 1 38:10 19

3. Turá Lúka 8 5 2 1 34:17 17

4. Vrbovce 8 5 1 2 19:9 16

5. Trenčianske Bohuslavice 8 3 3 2 19:18 12

6. Lúka 8 3 2 3 23:26 11

7. Horná Streda 8 3 1 4 18:29 10

8. Hrašné 8 2 3 3 13:10 9