Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Gólostroj Chocholnej-Velčíc sa rozbehol po prestávke

I. TRIEDA: Chocholná-Velčice porazila Soblahov hladko 4:1. Góly však začali strieľať až po prestávke. Dvoma sa blysol aj nestarnúci kanonier Ladislav Cingel.

Chocholná-Vel. zvíťazila.Chocholná-Vel. zvíťazila. (Zdroj: FO CHOCHOLNÁ-VELČICE (ilustračné))

Skalka nad Váhom - Kálnica 2:0 (2:0)

Ako prvý pohrozili domáci po hlavičke Bagina, keď zahrával rohový kop Vykopal. O minútu neskôr, po rohovom kope z druhej strany, zakončoval T. Dužek po zemi ku vzdialenejšej žrdi. O dve minúty neskôr znova Dúžek našiel nádhernou prihrávkou Gašperca, jeho strelu brankár vyrazil avšak len k Cíbikovi, ktorý tiež trafil len brankára. V 34. min Vykopal našiel stredom poľa Podkopčana, a ten popod brankára zvýšil na 2:0. V 38. min sa v šestnástke ocitol sám Dúžek, ale jeho strela skončila nad brvnom. Po zmene strán ako prvý pohrozili hostia, strelu Važana však Vavruš vyrazil na roh. V 63. min po akcii Fuxu, ktorý našiel na druhej strane Tršku, po jeho centri však Cíbik trafil znova len hosťujúceho brankára. V 65. min centroval Kotula, z voleja strieľal najaktívnejší hosťujúci hráč Važan, len nad domácu bránu. V 76. min našiel v šestnástke Dúžek Cíbika ale jeho technická strela minula bránu. Najväžšiu príležitosť na zníženie mal po rohu v 88. man Vančo, ale Vavruš jeho strelu vyrazil.

Góly: T. Dúžek, Podkopčan, ŽK: 1:0, rozhodoval: Rožník, počet divákov: 150.

SKALKA NAD VÁHOM: Vavruš – Országh, Vykopal, Bagin, Tomík, Gašperec, Podkopčan, T. Dúžek, Cábik, S. Dúžek, Pecko, (Guga, Trška, Fuksa).

KÁLNICA: Chrenka – Važan, Mordin, Pavlech, Kunda, Jančo, Hladký, Ševčik, Šulej, Janega, Šicko, (Kotula).

Veľká Hradná - Pobedim 2:7 (1:5)

Hostia prekonali domácich vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazili.

Góly: M. Ševčík, K. Kováč – Mikláš 2, Sýkora 2, Filip, Hulík, Uváčik, ŽK: 2:2, rozhodoval: Hruda, počet divákov: 120.

VEĽKÁ HRADNÁ: P. Svorada – Martin Kováč, P. Ježík, Michal Kováč, A. Svorada, Kyjac, P. Lobotka, K. Kováč, P. Kováč, M. Ševčík, Hilčík (L. Masar, A. Masar, Nikolov).

POBEDIM: O. Kyselica – Zervan, Mikláš, Dadík, Sýkora, Filip, Krajčovič, P. Kyselica, Hujík, Gono, Uváčik (Pomajbo, Priadka).

Trenčianske Jastrabie - Očkov 3:3 (0:1)

Góly: T. Fodrek 2, M. Fodrek – Š. Machara 2 , Hlaváč ,ŽK: 1:2 , rozhodoval: Király, počet divákov: 100.

TRENČIANSKE JASTRABIE: Lobotka – Melicher, Mikula, Kubida, Valko, M. Glasa, Kyselica, Žák, T. Fodrek, R. Glasa, M. Fodrek (Zajaček, Pavlo, Doktor).

OČKOV: Bobotský – Jurčo , D. Česlava st., D. Česlava ml., Hlaváč, Ondráček, Neuschl, Rehák, Valo, Š. Machara , Ostrenka (Ščepko, Klčo, P. Čechvala).

Chocholná-Vel. - Soblahov 4:1 (0:1)

Domáci začali z veľkou iniciatívou, ale hostia však dokázali udržať bezgólový stav až do 41. min, keď Pleva poslal hostí do vedenia. Po prestávke domáci udreli, a začali dávať góly ako na bežiacom páse. Celkovo v druhom polčase prekonali brankára hostí štyrikrát a rozstrieľali Soblahov 4:1. Gólový uragán domácich zakončil 79. min Surovský z pokutového kopu.

Góly: Cingel 2, M. Kozárec, P. Surovský (11m) - Pleva , ŽK: 3:2, rozhodoval: Jurčík, počet divákov: 150.

CHOCHOLNÁ: Horňák – Gvizd, J. Cingeľ, P. Surovský, T. Krajčovič, M. KOzárec, J. Tuýharský, Adamči, Lobík, L. Cingeľ, J. Michalec (Begáň, P. Margetín).

SOBLAHOV: Krátky – Hrnčár, Kačena, Madový, Pleva, Kyselica, Šťastný, Jambor, Vallo, M. Jambor, Kukučka (J. Hájek).

Čachtice – Horná Súča 6:2 (3:0)

Zápas sa začal vo svižnom tempe no bez gólového efektu. V 32. min domáci Imriška asi PK z 30m vymietol šibenicu o 2 minúty zvýšili Opatovský na 2:0 a v 38. min Ondrej Trebatický zvýšil na 3:0. V 47. min po hrubej chybe domáceho obrancu a samostatný nájazd Nanák premenil na gól. Domácich to však nepribrzdilo a po peknej akcii Maráz pridal na 4:1. V 68. min opäť Trebatický zvyšoval na 5:1. V 73. min Guga znížil na 5:2. V 88. minúte uzavrel skóre hetrikom na 6:3 po výbornom výkone počas celého zápasu, pochvala však patrí celému mužstvu.

Góly: O. Trebatický 3, Imriška, Opatovský, Maráz – Nanát (11m), Guga, ŽK: 1:1, rozhodoval: Cibulka, počet divákov:100.

ČACHTICE: Dobiáš – Ďuriš, Urban, Opatovský, Dido, Šmátrala, Straka, Peterka, Imriška, Maráz, O. Trebatický (Herák, M. Trebatický, Sameš).

HORNÁ SÚČA: Orságh – Kalik, Machara, Biráz, Častulín, Jozef Dohnan, Ján Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Guga, Naňák (Pečenanský, Machara, Kučerák).

Horné Srnie – Dubodiel 1:1 (1:1)

V zápase mužstiev zo spodnej časti tabuľky hral od úvodu futbal priemernej úrovne. V 11. min sa domáci ujali vedenia, keď odrazenú loptu poslal nekompromisne do siete Blaško. V 15. min hlavičkovala nová posila domácich Ševčík do brvna brány hostí. V 25. min sa hosťom podarilo skórovať, keď domáci po rohu neustrážili kapitána Červeného, a ten strelou k žrdi vyrovnal. V 30. min zakončoval hosťujúci Baláž, no domáci brankár bol pozorný. V 32. min mal dobrú príležitosť domáci M. Šimko, ale jeho strela letela mimo. Do druhého polčasu vstúpili domáci s veľkým tlakom, no v útoku boli bezzubí. V 75. min zakončoval hosťujúci Kúdela, no našťastie pre domácich jeho strela letela nad bránu. V samom závere, mohli hostia rozhodnúť, no strela Maleca sa odrazila od žrde domácej brány. Domáci opäť sklamali svojich fanúšikov, a ukázali že bez tréningu sa futbal hrať nedá.

Góly: Blaško - Červený, ŽK: 0:1, rozhodoval: M. Baláž, počet divákov: 100.

HORNÉ SRNIE: Kostka – Húserka, Sekula, Papiernik, M. Šimko, Kumančík, Chlebana, J. Švančárek, Blaško, J. Šimko, ˇ%Sevčík (Lukajka, M. Švančárek, Galko)

DUBODIEL: L. Petrík – Trnčák, Janík, Doktor, Žáčik, Červený, Kúdela, S. Petrík, Knoll, Hostačný, Baláž (Malec, Janík)

Bošáca – Veľké Bierovce/Opatovce 4:2 (2:1)

Neubehla ani 1. minúta a domáci sa ujali vedenia, keď prudký center Helika hosťujúci obranca v snahe odkopnúť trafil svojho spoluhráča, od ktorého sa lopta odrazila do brány. V 12. min v nevinnej akcii vystrelil Breznický a lopta skončila v sieti – 1:1. V 24. min opäť chybovali hostia pred pok. územím, k lopte sa dostal iba 16 ročný Zámečník, a jeho strela skončila v sieti. Druhý polčas začali domáci náporom keď 48. min opäť mohol Breznický skórovať, no jeho hlavičku bravúrne zneškodnil Janega. V 61. min dali domáci tretí gól keď mladý Zámečník tvrdo vystrelil, hosťujúci brankár vyrazil len pred seba a nabiehajúci Janega st. nemal problém skórovať. O 5 minút nato kopal Figura st. priamy kop ktorý skončil v bráne a bolo 4:1. 70. min došlo aj na striedanie generácií, keď najmladší Figura Lukáš striedal svojho otca. Na konečných 4:2 znížili hostia v 80. min, keď Breznický kopal priamy kop z 25 metrov a jeho prudká strela skončila v sieti lebo ju domáci brankár nestihol vyraziť. Domáci efektívnejšie premieňali svoje šance a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Figura st. 2, Zamečník, vlastný – Breznický 2 ,ŽK: 3:1, rozhodoval: Šišovský, počet divákov: 200.

BOŠÁCA: Janega – Staňák, Bero, Helik, P. Ochodnický st., V. Figura ml., Kostelan, Kusenda, Vavro, Zámečník, V. Figuzra st. (Kozic, L. Figura, P. Ochodnický ml.).

VEĽKÉ BIEROVCE/OP.: J. Bulko – Filip, Mercek, Žúži, Zhanáč, Fabián, Breznický, Viršinský, P. Bulko, T. Sivák, Turaj (M. Sivák).

Dolná Súča – Trenčianska Turná 0:3 (0:1)

Góly: A. Hulaj 3, ŽK: 4:3, rozhodoval: Klimčík, počet divákov: 150.

DOLNÁ SÚČA: R. Šedivý – Sirotný, Žúži, Gajdošek, Trnavský, A. Pleva, R. Pleva, Mrázik, Kramár, Vendžúr, Hlávek.

TRENČIANSKA TURNÁ: Husár - Hasenovič, Koníček, Michal Kováč, Marek Kováč, T. Sivák, M. Sivák, P. Chorvát, M. Chorvát, Hulaj, Chochlík (L. Červeňan, D. Ondrejkovič).

9. Zelená Bratislava
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.