Gólman Staru Turej Viskup neinkasoval gól už 318 minút

V. liga: Staroturanci vo forme. V Kočovciach sa po gólových hodoch súperi rozišli nerozhodne. Podolie sa síce v Borčiciach ujalo vedenia, ale domáci napokon zíťazili rozdielom triedy.

Stará Turá –Oslany 4:0 (3:0)

Hráči MFK Stará Turá dali pekný darček svojim fanúšikom pri príležitosti osláv 620. výročia prvej písomnej zmienky o Starej Turej. Víťazstvo mohlo byť omnoho vyššie, ale najmladší hráč hostí 21-ročný brankár Fraňo veľa šancí chytil a trikrát mu pomohla aj konštrukcia brány. Prekonali ho iba v 27. min najmladší hráč Turej Vido, tiež 21-ročný, keď asi z 30 m tvrdou strelou trafil vinkel. V 35. min Strnátka zvýšil na 2:0 po prihrávke Popelku. O minútu sa dostal k lopte Šimek a uzavrel polčas na 3:0. V druhom polčase skóroval už iba Strnátka po sóle takmer od polovice ihriska. Hosťom slúži ku cti, že bez náhradníkov dokázali hrať celý zápas otvorene, nemurovali a ich najväčšiu šancu v 50. min, keď Jančich vyslal tvrdú strelu pod brvno, pozorný Viskup vyrazil na roh a neinkasoval gól už 318 minút.

Góly: 27. Vido, 35. a 55. Strnátka, 36. Šimek, ŽK: Denk – Greguš, Gaži, rozhodoval: Papuča, 150 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup (Kucharovič) – Borcha (Magula), Straka, Denk, Štefík, Popelka, Vido, Strnátka (Sládeček), Šimek, Majtás, Peterka.

OSLANY: Fraňo – Ivanka, Greguš, Gaži, Šandrik, Černák, Kuric, Koryťák, Richter, Jančich, Košian. MATÚŠ SOLOVIČ

Kočovce – Ladce 3:3 (1:1)

Domáci začali úvodným tlakom. V 6. min sa po pravej strane uvoľnil Ondris a s prehľadom otvoril skóre zápasu. V 13. min Belica po prihrávke Batelku nedal a o minútu Filus po prihrávke Ondrisa zaváhal. V týchto chvíľach mali domáci územnú prevahu, ale tú na gól nepretavili. V 29. min Bezák vystrelil, ale Trebatický bol na mieste. V 34. min po prihrávke Brandísa Batelka trafil tesne vedľa. V 36. min Bezákovu strelu vyrazil Trebatický na roh. V závere polčasu hostia z ojedinelého útoku vyrovnali Martinkom na 1:1. Po zmene strán Ondris vystrelil, ale Machala vyrazil. V 51. min dostal hostí do vedenia Bezák – 1:2. O šesť minút však vyrovnal Batelka – 2:2. Gólové hody pokračovali a Bezák dostal hostí do vedenia – 2:3. Gólovú bodku za stretnutím pripravil Batelka po prihrávkach Ondrisa a Hošeka. V týchto chvíľach domáci ovládli hru, ale gólovo sa nepresadili. Päť minút pred koncom sa zranil gólman Machala a bol vystriedaný hráčom z poľa. Podľa priebehu si domáci zaslúžili zvíťaziť. S prehľadom rozhodovala Matulová.

Góly: 6. Ondris, 57. a 75. Batelka - 44. Martinka, 51. a 59. Bezák, ŽK: 1:0, rozhodovala: Matulová, 150 divákov.

KOČOVCE: Trebatický – Šumaj, Mečiar, Šmelko, Hanáček, Juriš, Belica, Ondris, Filus, Batelka, Brandís (Hošek).

LADCE: Machala – J. Váň, Homér, F. Váň, Eliáš, Ušík, Mrážik, Mikuška, Martinka, Bezák, Šedík (Habánek, Melicher, Koštialik). PETER HRUŠÍK

Borčice – Podolie 4:1 (2:1)

V 5. min sa nepresadil Staňo a o minútu Turza. V 12. min hlavičkoval Staňo do brvna. Po priamom kope sa hostia ujali vedenia hlavičkou Švajku v 18. min. O dve minúty Staňo ešte nevyrovnal, ale Senko v 23. min mieril volejom presne. V 25. min dostal domácich do vedenia krížnou strelu Kozík. Staňo v 45. min hlavičkou neuspel. Po prestávke v 47. min pohrozil Augustín a Kozík na druhej strane neskóroval. V 53. min Decký krížnou strelou dal tretí gól Borčíc a v 58. min hlavičkoval Staňo do brvna. V 75. min po sóle zvyšoval Jakuš na 4:1. Domáci sa v závere prekonávali v zahadzovaní šancí, v čom bol najaktívnejší smoliar Staňo.

Góly: 23. Senko, 25. Kozík, 53. Decký, 75. Jakuš – 18. Švajka. Rozhodoval Šamko, ŽK: Nemček, Švajka, Augustín, 150 divákov.

BORČICE: Hruška – Kočka, Decký, Staňo, Grendel, Mačina (Milistenfer), Turza, Jakuš, Senko, Kopačka (Kostadinov), Kozík.

PODOLIE: Nemček – R. Hrušovský, Ščepko, Švajka (Uhlík), M. Hrušovský, Ivana (Klčo), Červeňanský, Omasta, Bobocký (Ohrablo), Gučík, Augustín. MIROSLAV VESELÝ

V. Uherce - Tr. Teplice 1:2 (1:1)

Skóre vyrovnaného zápasu otvoril v 14. minúte strelou po zemi Bubenko. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, keď domáci zatlačili súpera do šestnástky, ale brankár dvakrát vyrazil strelu domácich, no na tretiu dorážku hlavou od Zeleníka už reagovať nestačil. Zápas sa potom v dobrom tempe uberal do remízového záveru. Sieť domácich sa však zatriasla ešte raz, keď striedajúci hráč Losonszký hneď po nástupe na trávnik strelil druhý gól svojho tímu a zabezpečil mu tak tri cenné body do tabuľky.

Góly: 19. Zeleník - 14. Bubenko, 87. Losonszký. Rozhodoval Debnár, 200 divákov.

V. UHERCE: Znášik - Vrábel, Gubka, Briadka, Cvrček, Zeleník, Súlovský, Jakubis, Poliak, R. Kováč, Šorec.

TR. TEPLICE: Kopčan, Šebík, Verchola(46.Dragula), Bariak (87.Losonszký), Bernát, Ševela, Čakajík, Ruman, Bubenko(89.Jančovič), Krivda, Suchý.

Zemianske Kostoľany - Ľuborča 2:0 (0:0)

V prvom polčase hostia nevyužili nepresnú a nesúrodú hru domácich, ktorí aj napriek zlej hre mali viac šancí ako hostia. V 53. min trafil hosťujúci Belko tesne vedľa brány. Potom už domáci zlepšili hru, čo potvrdil vedúcim gólom R. Zvalo krásnou strelou z 25 metrov do ľavého horného rohu hosťujúcej brány. V 62. min Mokoš netrafil hlavou prázdnu bránu súpera. O 4 minúty faulovali hostia Ferejeho a nariadený pokutový kop premenil Mokoš. Hostia potom pohrozili Mi. Belkom, ktorý z vyloženej šance trafil len domáceho brankára. Na konci priemerného zápasu zaujala ešte nastrelená žrď domácim Mokošom.

GÓLY: 61. R. Zvalo, 66. Mokoš (z 11 m) R: Chudý, 100 divákov.

ZEM. KOSTOĽANY: Ma. Zvalo – Duda, Vyškrabka, Maslonka, Hancko, R. Zvalo, Pavkeje, Hulini, Liptaj, Fereje, Mokoš, str. Bajgar, Mrtvík, Adamec.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Zváč, Lubina, Machara, Komíček, Mihálik, Korienek, Ma. Belko, J. Belko, str. B. Brisuda, J. Brisuda, Mi. Belko.

Ostatné výsledky: Malá Čausa – Kamenec pod Vtáčnikom 4:1 (3:1), Ilava – Šimonovany 0:2 (0:1), Cigeľ – Horná Poruba 5:1 (2:1).

1. Stará Turá 8 6 1 1 15:3 19 (+4)

2. Borčice 8 6 0 2 25:12 18 (+6)

3. Cigeľ 8 5 1 2 20:10 16 (+1)

4. Trenč. Teplice 8 5 1 2 19:11 16 (+7)

5. Malá Čausa 8 5 0 3 24:8 15 (0)

6. Veľké Uherce 8 5 0 3 20:17 15 (+3)

7. Šimonovany 8 4 2 2 15:12 14 (+5)

8. Zem. Kostoľany 8 3 2 3 11:11 11 (-1)