Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Druhopolčasový koncert Ivanoviec, prvá bodová strata Brestovca

II. triedy: Dolná Poruba zvíťazila aj v Opatovej a je spoločne s Drietomou na čele. Milan Letaši strelil hetrik a pomohol Ivanovciam k prvej výhre. V súboji posledného a prvého sa v Bzinciach zrodila prekvapivá remíza.

Ivanovčania strelili po prestávke Kľúčovému päť gólov.(Zdroj: TJ Považan Ivanovce)

SEVER

Záblatie – Svinná 0:1 (0:1)

Zo začiatku bola hra vyrovnaná, hostia sa ujali vedenia gólom v 25. min. Jeho autorom bol Horák. Odvtedy rozumnou hrou aj s prispením kúska šťastia víťazstvo udržali.

Gól: Horák, rozhodoval: Ježík, 150 divákov.

Opatová – D. Poruba 0:2 (0:0)

V hodovom zápase nastúpilo domáce mužstvo bez množstva zranených hráčov. Hostia zaslúžene zvíťazili, nakoľko boli bejavejší, technickejší a vyspelejší. Výborný výkon podala aj dvojica rozhodcov.

Góly: Puček, E. Suchý, rozhodoval: Murín, 250 divákov.

Mel.-Lieskové – Nová Ves jun. 2:2 (1:0)

Góly: Luprich, Hodulík – Šimlovič, Trebatický, rozhodoval: Király, 120 divákov.

Ivanovce – Neporadza 5:1 (0:1)

Hostia v polčase viedli 1:0. Domáci ihneď po zmene strán vyrovnali a následne pridali ďalšie štyri góly, vďaka čomu zaslúžene zvíťazili.

Góly: M. Letaši 3, J. Minárech, M. Ťazim - Antalovič, rozhodoval: Dohál, 150 divákov.

Bobot – Kľúčové 4:0 (2:0)

Bobot nastúpil od úvodných minút s imperatívom víťazstva, čo nakoniec zvládol. V 17. min sa domáci ujali vedenia strelou Meliša. 34. min priniesla Jonisov center a Kožej zvýšil vedenie Tatranu na 2:0. Do druhého dejstva vstúpili domáci s vyšším pokojom na kopačkách, čo do dvoch gólov pretavil Jonis, keď dvakrát ušiel obrane hosti a rutinérsky skóroval. Bobot zaknihoval cenné tri body, čím prelomil svoju problémovú sériu prehier.

Góly: Jonis 2, Meliš, Kožej, rozhodoval: Ondrušek, 80 divákov.

Tr. Teplá – Omšenie 3:2 (1:2)

Zápas začal vo svižnom tempe. Domáci sa do súpera pustili nebojácne, ale z pokutového kopu nastrelil Surovčík žrď. Hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi a ujali sa vedenia gól Jána Tvrdoňa. Následne domáci zatlačili a vyrovnali gólom Janiša. Hra sa prelievala zo strany na stranu a hostia využili jeden zo svojich protiútokov v Ján Tvrdoň pridal na 1:2. V druhom polčase hra už nebola taká svižná, skôr nervózna. Domácim sa podarilo vyrovnať a po vylúčení hosťujúceho hráča prevzali definitívne iniciatívu. V 80. min strelili víťazný gól. Hostia mali v závere ešte dve šance na vyrovnanie, no tie nevyužili.

Góly: Janiš 2, Kováč (11 m) – J. Tvrdoň 2, rozhodoval: Marcinát, 220 divákov.

Drietoma – Mn. Lehota 2:1 (0:0)

Hostia prišli s úmyslom získať bod a od začiatku zápasu domáci dobíjali bránu súpera. Drietoma sa vedenia ujala po skrumáži v šestnástke. O desať minút hostia z brejkovej situácie vyrovnali na 1:1. Domáci neskladali zbrane a dve minúty pred koncom pridal víťazný gól Marek Horňák.

Góly: M. Horňák 2 – T. Laco, rozhodoval: Vitko, 150 divákov.

Hrádok – Krajné 2:2 (1:1)

V 23. min išli hostia do vedenia, keď loptu zblízka dorazil do siete Marek. V 42. min na 1:1 vyrovnal strelou k vzdialenejšej žrdi domáci kapitán Pavlovič. Začiatok druhého polčasu patril domácim, keď v 49. min po faule na Augustína Pavlovič z pokutového kopu zvýšil na 2:1. V 52. min kapitán hostí Miloš Javro z priameho kopu strelou pod brvno vyrovnal na konečných 2:2.

Góly: Pavlovič 2 (1. z 11 m) – Marek, M. Javro, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.

Tr. Bohuslavice – Hrašné 3:2 (3:0)

Góly: Janeček 2, Sinka – Horniak, Lukáš, rozhodoval: Obeda, 120 divákov.

H. Streda – Lubina kop. 6:4 (3:2)

Domáci efektívnou hrou diktovali tempo hry po celý zápas. Hostia sa snažili kontrovať z ojedinelých brejkov, ktoré sa im od začiatku darili. Už v 5. min sa presadil jeden z bratov Zaťovičovcov. Domáci následne vyrovnali Uhrom a o malú chvíľu už viedli, keď sa presadil Mišík. V 40. min režisér domácej hry Vrábel z priameho kopu pridal na 3:1. Hostia však do prestávky ešte stihli znížiť na 3:2. V druhom polčase vyšiel opäť nástup hosťom, ktorí vyrovnali na 3:3. Horná Streda už onedlho Havrlentovou strelou strhla vedenie na svoju stranu – 4:3. Následne sa technickou strelou prezentoval Vrábel a získal Hornej Strede dvojgólové vedenie. Hostia neskladali zbrane a v 74. min znížili na 5:4. Päť minút pred koncom uzavrel skóre zápasu na 6:4 Baranovič. Divákom sa stretnutie bohaté na góly páčilo a odprevadili obe mužstvá potleskom.

Góly: Vrábel 2, Baranovič, Havrlent, Uher, Mišík – P. Zaťovič 2, M. Zaťovič 2, rozhodoval: Hulínek, 150 divákov.

Bzince – Brestovec 1:1 (0:1)

V Bzinciach sa predviedlo prvé mužstvo tabuľky, ktoré hralo technický futbal, avšak domáci sa im vyrovnali bojovnosťou. Šance na obidvoch stranách mužstvá zahadzovali a až v 29. min po nedorozumení v domácej šestnástke dali hostia na 0:1 Kročianom. V druhom polčase Bzince bojovali a po zásluhe v 92. min vyrovnali na konečných 1:1, keď autorom gólu bol Haruštiak.

Góly: Haruštiak – Kročian, rozhodoval: Galko, 130 divákov.

Vrbovce – Polianka 2:1 (2:0)

Góly: Oravec 2 – Adámek, rozhodoval: Revay, 100 divákov.

Lúka – Myjava B 1:5 (1:3)

Hostia boli jednoznačne lepším mužstvom.

Gól domácich: M. Štefánik, rozhodoval: Macejka, 80 divákov.

Turá Lúka – Stará Turá B 8:2 (1:0)

Veľmi dobrý futbal bez zbytočnej nervozity. Hostia pokiaľ vládali bola hra ako-tak vyrovnaná, keď však kondične odpadli, domáci dávali góly ako na bežiacom páse. Stretntuei veľmi dobre zvládol Pavlovič.

Góly: Zverec (11 m), Buček, Gabriš, Šarudi 2, Duga, Holič, Ťulák – Makara 2, rozhodoval: Pavlovič, 250 divákov.

1. Brestovec 7 6 1 0 38:8 19

2. Myjava "B" 7 6 1 0 32:10 19

3. Turá Lúka 7 5 1 1 32:15 16

4. Vrbovce 7 4 1 2 17:9 13

5. Trenčianske Bohuslavice 7 3 2 2 16:15 11

6. Lúka 7 3 1 3 21:24 10

7. Horná Streda 7 3 1 3 17:25 10

8. Polianka 7 2 2 3 12:10 8