Soblahov otočil zdanlivo stratený zápas

I. trieda: Futbalisti Soblahova otočili nepriaznivý vývoj zápasu a zosadili z trónu Tr. Jastrabie. Posledným tímom bez prehry tak zostal Pobedim.

Pobedim doma zdolal Kálnicu a opäť sa vrátil na čelo tabuľky.Pobedim doma zdolal Kálnicu a opäť sa vrátil na čelo tabuľky. (Zdroj: Miroslav Bušo)

Bošáca – Skalka nad Váhom 1:2 (0:1)

Už v prvej minúte mali domáci šancu keď Figura st. trafil iba bočnú sieť. Ďalší priebeh zápasu sa odohrával iba medzi šestnástkami a obaja brankári boli „bez práce“ až do 34. min, keď po chybe domáceho obrancu a nasledujúcom rohovom kope dali hosti vedúci gól Gugu. V 49. min hosťujúci hráč fauloval domáceho Kostelana v pokutovom území a Figura starší z nasledujúceho pokutového kopu vymietol šibenicu. V nasledujúcich chvílach bola hra nezaujímavá ale v 77. min chybovala znova domáca obrana, a hostia to využili na strelenie víťazného gólu ktorého autorom bol Gašparec. Hostia boli efektívnejší v premieňaní svojich šancí a preto niektorí domáci hráči by si mali uvedomiť, že svoj výkonnostný zenit majú dávno za sebou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Góly: Figura st. (11m) – Guga, Gašparec, ŽK 3:1, rozhodoval: Jurčík, počet divákov 200.

BOŠÁCA: Janega – Kozic, Staňák, Bero, Helík, Ochodnický st., Figura ml., Kostelan, Kusenda, Vavro, Figura st. (Ochodnický ml.).

SKALKA NAD VÁHOM: Vavruš – Pecko, Vykopal, Bagin, Tomík, Gašparec, Podkopčan, T. Dúžek, Cíbik, Fuxa, Guga (S. Dúžek, Trška, Klačman).

Veľké Bierovce/Opatovce – Horné Srnie 2:0 (1:0)

Domáci na Opatovské hody za ideálneho počasia na dobrom trávniku vstúpili do zápasu veľmi dobre. Prvých 25 minút hra mala svoju tvár, hostí držal nad vodou perfektný brankár ktorý zneškodnil minimálne 4 vyložené príležitosti. Nestačil však na peknú strelu Bartáka po rýchlej kombinačnej akcii v 10. minúte. Zahodené príležitosti postavili hostí na nohy a v závere prvého polčasu pritlačili domácich, avšak svoje príležitosti hlavne zo štandardných situácii nevyužili.

SkryťVypnúť reklamu

Druhý polčas domáci začali rozhárane, hostia sa snažili vyrovnať ale streľba im nešla. Domáci zrýchlili kombináciu, niečo znova chytil brankár Kostka ale v 60. minúte proti strele T. Siváka bol bezmocný. Po druhom góle sa stretnutie viac – menej dohrávala šance sa striedali na obidvoch stranách ale hlavne brankár hostí čaroval. Víťazstvo domácich bolo plne zaslúžené. Stretnutie prebehlo v slušnej futbalovej atmosfére.

Góly: J. Barták, T. Sivák, ŽK: 2:2, ČK : 1:0 rozhodoval: Ször, počet divákov: 100.

VEĽKÉ BIEROVCE/OP.: J. Bulko – J. Barták, Nercek, Žuži, R. Bulko, Fabián, Breznický, Viršinský, P. Bulko, T. Sivák, Horňák (Turaj, M. Sivák).

HORNÉ SRNIE: Kostka – Vavruš, Sekula, Nešťánek, Kumančík, Chlebana, Lukajka, J. Šimko, Štefánek, M. Šimko, Maňák, (Švančarek, Galko).

SkryťVypnúť reklamu

Dubodiel – Dolná Súča 3:3 (2:0)

Góly hostí: R. Pleva, Ľ. Vendžúr, Kramár, ŽK: 4:3, rozhodoval: Cibulka, počet divákov: 80.

Trenčianska Turná – Čachtice 1:3 (1:2)

Zápas začal vo svižnom tempe a viac aktivity bolo na domácich kopačkách. Už v 2 minúte a potom vo štvrtej mali šancu Marek Sivák i Patrik Chorvát, no zostali nevyužité. V 6 min. pokus Častulína možno z tridsiatych metrov išiel nad bránu. V 12 min. pohrozili i hostia, keď unikol Ondrej Trebatický, ale jeho nevýraznú strelu zlikvidoval Chochlík v bráne domácich. V 13 min. jedovatá strela vystrašila brankára hostí, ale ten stačil vyraziť na roh. V 24 min. snaha domácich vyústila v strelení vedúceho gólu striedajúcim Andrejom Hulajom, keď si nabehol na Hasenovičov dlhý aut. V 31 min. priamy kop Imrišku znamenal vyrovnanie, keď excelentne kopol. Lopta od tyče skončila v bráne. Hneď z protiútoku mohol dostať do vedenia domácich Hasenovič, ale lopta trafila brankára. V 44 min. z ľavej strany prudký center doklepol do brány Maráz a hostia do šatne odchádzali z jednogólovým náskokom.
Začiatok druhého polčasu patril hosťujúcim hráčom, keď si vypracovali zopár čistých akcií, no v týchto fázach stretnutia nepoistili svoje vedenie. Potom sa hralo v strede poľa a až v 70 min. sa uvoľnili po chybe obrany dvaja hráči Čachtíc, rútili sa sami na brankára a pre Maráza nebol problém zvýšiť stav stretnutia. V 54 min. Jakub Kováč vycvičil hosťujúcu obranu, prihral Tomášovi Sivákovi, ten mohol vliať nádej na otočenie zápasu, ale z čistej šance prestrelil. Zápas sa potom iba dohrával a domáci už nenašli recept na dobrú obranu hostí.

Góly: A. Hulaj – Maráz 2, Imriška, ŽK: 1:0, rozhodoval: Baláž, počet divákov: 150.

TRENČIANSKA TURNÁ: Chochlík – M. Častulín, Anina, Michal Kováč, Marek Kováč, T. Sivák, Hajbane Sallah, Hasenovič, M. Sivák, Chorvát, J. Kováč (Ondrejkovič, Hulaj).

ČACHTICE: Vado - Duriš, Urban, Opatovský, Vido, Šmátrala, Straka, Peterka, Imriška, Habán, Maraz, Trebatický (Habán, Herák, Gergely).

Horná Súča – Chocholná-Vel. 1:0 (0:0)

V Hornej Súči sa hral výborný futbal, hralo sa útočne ani jeden z brankárov sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. Vo väčšej permanencii bol domáci brankár Országh, ktorý len Tuharskému chytil tri šance. Už v piatej minúte keď sám postupoval na domácu bránku, ale jeho strelu brankár vyrazil. Do 20. min ešte dvakrát ohrozil domácu bránu, ale jeho strely boli dnes jalové.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním v 47. minúte bol faulovaný domáci Jozef Dohnan ale Naňák dal vyniknúť hosťujúcemu brankárovi Bolovi ktorí jeho strelu z penalty vyrazil. Domácim pomohlo vylúčenie hosťujúceho Luxu ktorý po faule na M. Gugu videl druhú žltú kartu a vzápätí aj červenú. Vykúpenie pre domácich prišlo v 88. min keď Naňák zakončil dravý prienik a po zemi k žrdi nedal šancu hosťujúcemu brankárovi. Pre hostí to bola krutá prehra, ale domáci spravili pre víťazstvo viac.

Gól: Naňák, ŽK: 0:3, ČK: 0:1, rozhodoval: Klimčík, počet divákov: 100.

HORNÁ SÚČA: Országh – Repa, Machara, M. Guga, Pečeňanský, Jozef Dohnan, Ján Dohnan, Pavol Dohnan, Blaho, Naňák, Kučerák (F. Guga, M. Lukšo, Panák).

CHOCHOLNÁ-VEL.: Bolo – Gizd, Cingel, Begáň, Lukša, Martin Kozárec, Tuharský, Adamči, Lobík, Michal Kozárec, Krajčovič (Papp, Surovský).

Soblahov – Trenčianske Jastrabie 4:2 (0:2)

V Soblahove sme privítali vedúce mužstvo tabuľky. Domáci úplne zaspali úvod zápasu a už v 8. minúte Fodrek otvoril skóre zápasu. O chvílu po rohovom kope Glasa zvyšoval na 0:2. Domácim sa v prvom polčase nedarilo, hostia boli futbalovejší a pohyblivejší.

V druhom polčase však prišiel totálny obrat, domáci sa začali pohybovať a zvýšili aktivitu. A uť v 48. min Vallo znižoval na 1:2. Potom prišla najkrajšia akcia v zápase keď M. Jambor našiel nádherne dlhým pasom Valla a ten z voleja vyrovnával na 2:2. Hostia sa bránili a v pokutovom území faulovali, a z nariadenej jedenástky Kyselica nekompromisne poslal domácich do vedenia. V závere zápasu sa blysol svojou typickou akciou L. Jambor a spoza šestnástky zabezpečil domácim víťazstvo 4:2. Domáci boli v druhom polčase aktívnejší, taký veľký obrat v zápase sa len tak nevidí a patrí im pochvala za výkon v druhom polčase. Hostia svoju prehru neuniesli, čo si ale odniesli dvere na kabíne hostí.

Góly: Vallo 2, Kyselica (11m), L. Jambor – M. Fodrek, R. Glasa, ŽK: 3:2, rozhodoval: Hruda, počet divákov: 200.

SOBLAHOV: J. Hrnčár – M. Hrnčár, Kačena, Kačička, Kyselica, P. Pleva, Šlesar, L. Jambor, Vallo, M. Jambor, Huszlicska, (Hájek, Mrázik).

TRENČIANSKE JASTRABIE: Lobotka – Koreň, Doktor, Melicher, Šebáň, M. Glasa, M. Kyselica, Žák, T. Fodrek, R. Glasa, M. Fodrek (Zajaček, Valko).

Očkov – Veľká Hradná 5:2 (2:1)

Góly domácich: Ostrenka 2, Šimon 2, D. Čechvala, rozhodoval: Šišovský, počet divákov: 100.

Pobedim – Kálnica 5:0 (3:0)

Už v 5 min zazvonilo brvno na hosťujúcej bránke po strele Andreja Filipa. Úvodný gól padol až v 20min. po predtým viacero nevyužitých šanciach domácich, strelcom gólu bol Peter Uváčik 1:0. Hostia sa stiahli na svoju polovicu ihriska a umnou hrou prerušovali útoky domácich. V 32min. spoza obrancov vystrelil Andrej Filip a vsietil druhý gól zápasu. Polčasový výsledok na 3:0 gólom do šatní a strelou z dvadsiatich metrov uzavrel Maroš Hujík. Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie Kálničania, ale ich akcie končili na šestnástke. V 70min. opäť po nádhernej strele do šibenice skóroval Patrik Mikláš a bolo 4:0. Tak ako v prvom polčase, padol gól aj v druhom v samotnom závere, keď Andrej Filip uzavrel na konečných 5:0.

Góly: P. Uváčik, A. Filip 2, M. Hujík, P. Mikláš, rozhodoval: Šugra, počet divákov:150.

POBEDIM: O. Kyselica – Ľ. Zervan, Oprenčák, Hujík, Mikláš, Krajčovič, Hanko, Filip, Sýkora, Uváčik, Sládek.

KÁLNICA: M. Hladký - Ševčík, Jančo, Šulej, Kunda, Šicko, Koren, Važan, Kotuľa, Važan, Janega, (M. Hladký, Košťál, Bušo) .

1. Pobedim 8 5 3 0 23:8 18

2. Očkov 8 6 0 2 22:16 18

3. Tr. Jastrabie 8 5 2 1 24:12 17

4. Čachtice 7 5 0 2 20:15 15

5. Soblahov 8 4 1 3 22:15 13

6. Chocholná-Velčice 7 4 1 2 17:10 13

7. Veľké Bierovce-Opatovce 8 4 0 4 13:15 12

8. Skalka nad Váhom 8 3 2 3 10:13 11

9. Dolná Súča 8 3 1 4 15:21 10

10. Bošáca 8 3 0 5 13:16 9

11. Veľká Hradná 8 3 0 5 15:20 9

12. Horná Súča 8 3 1 4 14:19 10

13. Horné Srnie 8 2 1 5 15:17 7

14. Trenčianska Turná 8 2 1 5 12:18 7

15. Dubodiel 8 1 3 4 14:22 6

16. Kálnica 8 2 0 6 15:27 6

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trenčín

Komerčné články

  1. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  2. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  2. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  7. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  8. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 12 738
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 929
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 5 340
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 3 323
  5. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 143
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 847
  7. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 2 827
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy? 2 460
  1. Ján Škerko: Popriem všetko čím som žil a čomu som veril, len sa mi vráť
  2. Vladimír Bojničan: Prečo je Západ vyspelý, Rusko zaostalé a my uviaznutí na polceste
  3. Ján Valchár: Ropa ako nenabitá zbraň II.
  4. Štefan Šturdzík: Rakovina
  5. Viktor Pamula: Máme konsenzus v zahraničnej politike ?
  6. Rado Surovka: Pomáhať a chrániť ?
  7. Aleksander Prętnicki: Posledná audiencia - Bratislavský expres
  8. Marcel Karvay: Bohovia kapitalizmu [Varovanie: nečítajte ak ste náchylní k existenciálnej depresii]
  1. Martin Ondráš: Slintačka a krívačka - prečo to celé nesedí 45 900
  2. Vlado Jakubkovič: Otvorený list Generálnemu prokurátorovi 19 536
  3. Michael Achberger: Revolučný trik na chudnutie: Ženy si ho pochvaľujú, trvá len 5 minút denne 19 135
  4. Natália Milanová: Ministerstvo kultúry objednalo tanečné odevy pre žiakov od stavebnej firmy 17 879
  5. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme 13 491
  6. Rado Surovka: Keby blbosť kvitla 12 976
  7. Viktor Pamula: Rozklad ministerstva zahraničných vecí pokračuje 10 528
  8. Miroslav Ferkl: Magor Magor Magor 10 283
  1. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný?
  2. Radko Mačuha: Kotlár je génius, objavil Tučík.
  3. Marcel Rebro: Fico potvrdil účasť na májových oslavách v Moskve. Prispejme mu na letenku
  4. Věra Tepličková: Predveľkonočné pašie alebo Aký štát, také Turínské plátno
  5. Radko Mačuha: Prejav Roberta Fica v Moskve. ( fikcia)
  6. Marcel Rebro: Raketový útok v Sumoch je aktom štátneho terorizmu
  7. Radko Mačuha: Čurilla? Veď to je magor.
  8. Věra Tepličková: Opäť bližšie ku snu stať sa policajtom
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Práce na nádvorí by mali ukončiť v júli tohto roka.


TASR
Tomáš Záborský.

Rozhovor s Tomášom Záborským.


Ilustračná snímka.

V Trenčianskom okrese bola nezamestnanosť druhá najnižšia na Slovensku.


TASR

Dôsledkom dopravnej nehody utrpeli štyri osoby zranenia.


  1. Ján Škerko: Popriem všetko čím som žil a čomu som veril, len sa mi vráť
  2. Vladimír Bojničan: Prečo je Západ vyspelý, Rusko zaostalé a my uviaznutí na polceste
  3. Ján Valchár: Ropa ako nenabitá zbraň II.
  4. Štefan Šturdzík: Rakovina
  5. Viktor Pamula: Máme konsenzus v zahraničnej politike ?
  6. Rado Surovka: Pomáhať a chrániť ?
  7. Aleksander Prętnicki: Posledná audiencia - Bratislavský expres
  8. Marcel Karvay: Bohovia kapitalizmu [Varovanie: nečítajte ak ste náchylní k existenciálnej depresii]
  1. Martin Ondráš: Slintačka a krívačka - prečo to celé nesedí 45 900
  2. Vlado Jakubkovič: Otvorený list Generálnemu prokurátorovi 19 536
  3. Michael Achberger: Revolučný trik na chudnutie: Ženy si ho pochvaľujú, trvá len 5 minút denne 19 135
  4. Natália Milanová: Ministerstvo kultúry objednalo tanečné odevy pre žiakov od stavebnej firmy 17 879
  5. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme 13 491
  6. Rado Surovka: Keby blbosť kvitla 12 976
  7. Viktor Pamula: Rozklad ministerstva zahraničných vecí pokračuje 10 528
  8. Miroslav Ferkl: Magor Magor Magor 10 283
  1. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný?
  2. Radko Mačuha: Kotlár je génius, objavil Tučík.
  3. Marcel Rebro: Fico potvrdil účasť na májových oslavách v Moskve. Prispejme mu na letenku
  4. Věra Tepličková: Predveľkonočné pašie alebo Aký štát, také Turínské plátno
  5. Radko Mačuha: Prejav Roberta Fica v Moskve. ( fikcia)
  6. Marcel Rebro: Raketový útok v Sumoch je aktom štátneho terorizmu
  7. Radko Mačuha: Čurilla? Veď to je magor.
  8. Věra Tepličková: Opäť bližšie ku snu stať sa policajtom

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu