Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Stará Turá na čele ligovej tabuľky

V. liga: Staroturanci sa po výhre v Ladcoch posunuli na čelo V. ligy. Z trónu zosadili Borčice hráči Kočoviec a odlepili sa z dna.

Trenčianske Teplice si v oblastnom derby zápase hladko poradili s Podolím.(Zdroj: Miloš Országh)

Kočovce – Borčice 2:1 (0:1)

V Kočovciach sa predstavili nováčikovia súťaže z opačných pólov tabuľky. Na výbornom teréne hostia predvádzali rýchlu a behavú hru. Domáci sa im vyrovnali a bojovali. V 5. min nedal Belica vo vyloženej pozícii. V 12. min nedal ani Ondris a tak v 23. min po centri z ľavej strany otvoril skóre hosťujúci kapitán Staňo. V týchto chvíľach bola hra vyrovnaná. V 47. min po prihrávke Filusa Ondris vyrovnal na 1:1. V 60. min opäť Ondris vo vyloženej šanci neuspel. O sedem minút unikol Batelka a s prehľadom pridal na 2:1. V 70. min Filus v päťke zaváhal a trafil iba Hrušku. Za tohto stavu hostia zatlačili a chceli urobiť niečo s nepriaznivým stavom. To sa im však nepodarilo. Kočovčania zabojovali a po zápase boli odmenení mohutným potleskom. Zaslúžené víťazstvo domácich nad lídrom tabuľky.

Góly: 47. Ondris, 67. Batelka - 23. Staňo, ŽK: 0:1, rozhodoval: Remeň, 150 divákov.

KOČOVCE: Trebatický – Šumaj, Mečiar, Šmelko, Hanáček, Juris, Belica, Ondris, Filus, Batelka, Brandis (Kozic, Hošek).

BORČICE: Hruška – Kočka, Decký, Staňo, Grendel, Mačina, Turza, Jakuš, Senko, Tomko, Kozík (Sedláček, Gramblička).

Ľuborča – Ilava 1:1 (0:1)

V bojovnom stretnutí s mnohými nepresnosťami na oboch stranách sa hral iba priemerný fubal. Do zápasu lepšie vstúpili hostia a hneď v úvode Domanicov prienik zneškodnil Husár. V 16. min však už bol bezmocný, keď ho prekonal Šebo a otvoril skóre. Do konca polčasu sa domácim hra absolutne nedarila a v ich prejave bolo množstvo nepresností a hosťujúcu bránu neohrozili. Ilava bola o niečo technickejšia a nebezpečnejšia. Po zmene strán hneď v úvode Galko nepremenil príležitosť, keď jeho samostatný nájazd skončil tesne vedľa Husárovej brány. Domáci sa predsalen podarilo vyrovnať v 67. min z ich vari prvej príležitosti, keď sa pred bránou najlepšie zorientoval Korienek. V závere sa hostia snažili udržať výsledok, domáci si vytvorili mierny tlak, ale do príležitostí sa dostávali veľmi ťažko, pričom hostia neustále hrozili brejkami. Ľuborčania mohli v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V týchto momentoch však dominoval Cabaj, keď najskôr v 85. min chytil nebezpečnú strelu striedajúceho Milana Belka a v poslednej minúte aj samostatný nájazd a najväčšiu šancu domácich v podaní Mareka Belka.

Góly: 67. Korienek – 16. Šebo, ŽK: 0:3, rozhodoval: Kusý, 150 divákov.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Zváč, Hudcovský, Lubina, Machara, Koníček, Straka, Korienek, Mare. Belko, Juraj Belko (Mil. Belko, Jurenka).

ILAVA: Cabaj – Calpaš, Puček, Tomanica, Galko, Šedo, Strapko, Galbavý, Kňažek, Ptáček, Brokeš (Pagáč, Vrábel).

Tr. Teplice – Podolie 3:0 (0:0)

Domáci v „osekanej“ zostave s novým trénerom nastúpili proti kvalitnému súperovi. Po bezgólovom prvom polčase s minimom šancí sa Teplice ujali vedenia v 69. min po góle Bernáta. V 83. min po krídelnej akcii zakončili Losonszkého prihrávku s prehľadom Suchý. Výsledok spečatil v 89. min lobom Losonszký.

Góly: 69. Bernát, 83. Suchý, 89. Losonszký, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Bakači, 200 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Šebík, Verchola, Bariak, Bernát, Ševela, Čakajík, Ruman, Beňo, Krivda, Suchý (Losonszký, Dragula, Bubenko).

PODOLIE: Nemček – R. Hrušovský, Ščepko, Gúčik, M. Hrušovský, Ivana, Červeňanský, Omasta, Bobocký, Križák, Augustín (Uhlík, Ohrablo, Klčo).

Ladce – St. Turá 0:1 (0:1)

Po obojstranne opatrnom úvode sa hostia ujali vedenia v 14. min po jedinej chybe domácej obrany Majtasom vedenia. Nikto vtedy netušil. že ďalšie góly už nepadnú. Prvý polčas bol vyrovnaný, ale oba tímy si šancu nevypracovali. Po prestávke mali Ladčania výraznú prevahu a v 47. min Martinkovu hlavičku vytlačil Viskup s námahou na roh. O štyri minúty prenikajúceho E. Mražíka faulovala obrana, ale rozhodca nechal zákrok nepovšimnutý. V 70. min E. Mražík vystrelil bez prípravy tesne vedľa a v 85. min nedokázal skórovať ani Martinka. Ladčania boli lepší, ale nebolo im súdené vyrovnať.

Gól: 14. Majtas. Rozhodoval Birkus, 100 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Borcha, Straka, Denk, Štefík, Popelka (Tóth), Vido, Magula, Šimek (Strnátka), Majtas, Peterka. FERDINAND GACH

Ostatné výsledky: H. Poruba – M. Čausa 1:6 (0:3), Oslany – Cigeľ 1:4 (0:2), Šimonovany - V. Uherce 4:0 (1:0), Kamenec pod Vtáčnikom – Zem. Kostoľany 2:0 (1:0).

1. Stará Turá 7 5 1 1 11:3 16 (+4)

2. Borčice 7 5 0 2 21:11 15 (+6)

3. Veľké Uherce 7 5 0 2 19:15 15 (+6)

4. Trenčianske Teplice 7 4 1 2 17:10 13 (+4)

5. Cigeľ 7 4 1 2 15:9 13 (+1)

6. Malá Čausa 7 4 0 3 20:7 12 (0)

7. Šimonovany 7 3 2 2 13:12 11 (+2)

8. Horná Poruba 7 3 1 3 15:16 10 (-2)