Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Myjava konečne vyhrala aj doma

Myjava vyhrala v ôsmom kole Corgoň ligy v sobotu 1. septembra nad Prešovom 2:0.

(Zdroj: VLADIMÍR DOMEN)

MYJAVA. Hráči domáceho tímu začali aktívne, výsledkom čoho bolo viacero striel na Divišovu bránku hneď v úvode zápasu. Už v 4. minúte skúšal šťastie Sládek a po ňom aj Siva, ale obe strely skončili mimo bránky.

Potom dvakrát pálil z diaľky Marček, v 7. minúte nad bránku a v 9. minúte síce presnejšie, ale iba do Divišových rúk. Hráči Tatrana sa po prvý raz dostali do zakončenia v 32. minúte, keď kontru po osi Krajník - Papaj - Adam zakončil nevýraznou strelou Kostadinov. Ku koncu prvého dejstva domáci tím viackrát "zavaril" hosťujúcej obrane, akcie však zostali nedotiahnuté do gólového konca.

V 62. minúte sa aktívnejší domáci dočkali vytúženého gólu, keď nový muž na trávniku Dian z pravej strany odcentroval do šestnástky, v nej si prebral loptu Sládek a zoči-voči Divišovi zakončil presne - 1:0. V 69. minúte skúšali šťastie aj Prešovčania, Katona priťukol Kostadinovovi, brankár Solnička však včasným vybehnutím zmaril rodiacu sa šancu. Druhú gólovú akciu zápasu videl pekne zaplnený štadión v 71. minúte. Dian vysunul napravo Kuračku, ten mu loptu vrátil a striedajúcu "žolík" krásnou zatočenou strelou rozvlnil sieť - 2:0.

V 82. minúte kopal priamy kop agilný Dian, jeho strelu z dvadsiatich metrov však pokryl Diviš. V 88. minúte už za vytrvalého potlesku domácich tribún pálil z tridsiatich metrov Častulín, Diviš bol pozorný. Myjava sa dočkala prvého domáceho trojbodového "zásahu".

FUTBAL: Corgoň liga - Myjava - Prešov - súhrn, hlasy

Spartak Myjava - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - 8. kolo - sobota:

Góly: 62. Sládek, 73. Dian, ŽK: 30. J. Bartek (Prešov), rozhodovali: P. Hrčka - Bóllo, Poláček, 1542 divákov

Zostavy:
Myjava: Solnička (90. Šulla) - Siva, Černáček, Častulín, T. Mrva - Kukoľ (56. J. Petráš), Marček, P. Kuračka, P. Ďuriš (59. Dian) - Sládek, Kosík
Prešov: Jakub Diviš - J. Bartek, Adámik, Krajník, Kolbas - Marcin, M. Poliaček (62. Katona), Papaj (73. Dolný), Adam, Boljevič - B. Kostadinov

ico

Hlasy trénerov

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Som šťastný, že sa nám podarilo doma vyhrať. Myslím si, že sme boli po celý zápas lepší. Prešovu sme umožnili dve - tri nepríjemné kontry. Chalani dali do toho všetko, boli trochu nervózni v prvom polčase, ale povedali sme si cez prestávku, že musíme byť trpezliví. Vedeli sme, že krátkymi prihrávkami a následným vysunutím za chrbát súpera vedie cesta k úspechu. Tú atmosféru, ktorá bola na konci, si chlapci zaslúžili."

Angel Červenkov (tréner Prešova): "Nehrali sme tak dobre ako v iných zápasoch, chýbali nám niektorí kľúčoví hráči. Niektorí moji zverenci nevedia predviesť vonku taký výkon ako v domácom prostredí. Musíme sa zlepšovať najmä zo psychickej stránky."