Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Slovnaft Cup: Myjava zdolala Dunajskú Lužnú 2 : 0

V druhom kole Slovnaft Cupu (Slovenského pohára) vycestoval Spartak Myjava do Dunajskej Lužnej.

MYJAVA. Zápas v stredu 28. augusta začal tlakom hostí na domácich a z prvého gólu sa spartakovci tešili v 19. minúte, kedy po faule na Mateja Sivu zahrával priamy kop Peter Kuračka. Na jeho strelu si dobre nabehol Roman Častulín a hlavičkou prekonal domáceho gólmana. Dunajská Lužná – Myjava 0 : 1.

Radosť fanúšikom urobil v 28. minúte aj Ján Petráš, ktorý dobre prebral Tomášom Mrvom zľava centrovanú loptu a v individuálnej akcií prehodil brankára. Dunajská Lužná – Myjava 0 : 2. Do konca prvého polčasu skúšal ešte strelecké šťastie Peter Kuračka, no jeho strela pred koncom prvej polovice hry napokon skončila mimo brány. Na prestávku tak oba tímy odchádzali s dvojgólovým náskokom hostí.

Druhý polčas pokračoval v rovnakom tempe, Myjavčania hrali to, čo potrebovali, ale aktivitu zvýšili aj domáci hráči, ktorým nemožno uprieť snahu a bojovnosť na trávniku. V 51. minúte sa im podaril rýchly protiútok. Myjavský gólman Székely bol však pohotový a ich šancu zmaril. V 60. minúte stretnutia musel pre zranenie z ihriska odísť Lukáš Šebek, ktorého nahradil Peter Sládek a o minútu neskôr vystriedal Michala Diana Marek Jastráb.

Práve striedajúci Sládek v 68. minúte naservíroval gólovú príležitosť Mrvovi, no ten z asi piatich metrov bránu prestrelil. V 73. minúte prišlo k tretiemu striedaniu spartakovcov, kedy Kuračku nahradil na trávniku Ďuriš. V 79. minúte musel byť v strehu Székely, domáci hráči však mierili nad brvno a myjavský brankár likvidoval šancu Dunajskej Lužnej aj v 83. minúte.

O štyri minúty neskôr využil príležitosť Marek Jastráb a pálil z asi 20 metrov. Domáci gólman ho však vychytal. Do konca zápasu sa už na ihrisku nič nezmenilo a Myjava tak po víťazstve 2 : 0 nad Dunajskou Lužnou postúpila do 3. kola Slovnaft Cupu.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Myslím, že z našej strany to bolo také povinné víťazstvo, ešte sme mali v hlavách tú Senicu... Dali sme pomerne rýchlo dva góly, ktoré nás upokojili a potom sme už kontrolovali hru. Splnili sme cieľ a pred sobotňajším zápasom s Prešovom sme si nepokazili náladu, čo je dôležité...“

Zostava Myjavy: Székely, Mrva, Černáček, Častulín, Siva, Marček, Kukoľ, Dian (61´ Jastráb), Kuračka (73´ Ďuriš), Petráš, Šebek (60´ Sládek)

Rozhodovali: Prešinský, Vindiš, Jankovič

Góly: 19. min. – Častulín, 28. min. – Petráš