Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Derby Trnava - Trenčín víťazne pre AS

V šiestom kole Corgoň ligy v sobotu 18. augusta vybojoval AS tri body v Trnave. FC Spartak Trnava - AS Trenčín 0:3 (0:2).

Radosť hráčov AS Trenčín po víťazstve.Radosť hráčov AS Trenčín po víťazstve. (Zdroj: TASR/PETER KOLLÁR)

TRENČÍN. Prvá vážnejšia šanca sa zrodila v 11. minúte Karhan oblúčikom uvoľnil Tomačeka, ktorý si loptu spracoval a napálil na gólmana Volešáka, ktorý nohou loptu reflexívne vyrazil. V 16. minúte však zahrmelo po prvej strele hostí na trnavskú bránku. Holúbek z vyše 25 metrov ľavačkou napriahol a jeho strela na prekvapenie skončila v pravom hornom rohu Raškovej bránky - 0:1.

Domáci futbalisti ešte ani nestačili rozdýchať prvý gól, keď sa ich sieť rozvlnila druhýkrát. Tentoraz Štefánik v 29. minúte loptu umiestnil k pravej žrdi a za Raškov chrbát - 0:2. Trenčania sa od týchto chvíľ bavili futbalom, naopak Trnavčania nevedeli zo svojich pliec zhodiť balvan, ktorý ich ťaží v ostatných zápasoch.

Po zmene strán mal v 48. minúte na kopačke kontaktný gól Tomaček, ale nepochodil zoči-voči gólmanovi Volešákovi. Spartak chcel s výsledkom niečo spraviť. Snaha o zvrátenie výsledku bola evidentná, ale to na kompaktne hrajúcich Trenčanov to nestačilo. Hostia sa už v zárodku snažili rušiť trnavské akcie a keď už nejaká lopta prešla cez defenzívu AS, na svojom mieste stál brankár Volešák.

V 62. minúte mohli Trenčania rozhodnúť. Holúbek si na hranici šestnástky vypýtal loptu, ale jeho strela iba "lízla" Raškovu spojnicu. O minútu neskôr tentoraz Godál z 8 metrov napálil loptu vysoko nad trnavskú bránku. V 74. minúte napriahol opäť Holúbek a jeho strela iba o centimetre minula žrď Raškovej bránky. Následne mal prvý gól Spartaka na kopačke Schranz, ale tiesnený zo šiestich metrov len opečiatkoval ľavú žrď Volešákovej bránky.

V 82. minúte sa pripomenul doteraz najlepší strelec Trenčanov Depetris, keď opečiatkoval ľavú žrď Raškovej bránky. V 87. minúte zatĺkol klinec do trnavskej bránky práve argentínsky legionár Depetris, keď doťukol nikým nekrytý Č”gleyov center za Raškov chrbát - 0:3.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 0:3 (0:2)

Góly: 16. Holúbek, 29. Štefánik, 87. Depetris, ŽK: 27. Baéz, 59. Godál (obaja Trenčín), rozhodovali: Samotný - Kubačka, Lieskovský, 4035 divákov

Zostavy:

Trnava: M. Raška - Stožický, Gross, Janečka, Ľ. Hanzel - P. Čarnota, E. Sabo, Karhan, Michal Gašparík (38. Schranz) - L. Tomaček (78. Ciprys), Nikolič (54. Mikinič)

Trenčín: Volešák - Godál, Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň - Baéz - Mondek (76. P. Mazan), I. Díaz (85. Č”gley), Štefánik (71. Lobotka), Holúbek - Depetris

Povedali po zápase

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Samozrejme, že som nespokojný. Na začiatku sme mali stopercentnú Tomačekovu šancu. Bohužiaľ,l nám to momentálne do siete nepadá, súper nás potrestal dvoma gólovými strelami a potom ukázal, v čom je silný, a to je držanie lopty. V druhom polčase sme mohli znížiť opäť Tomačekom. Trenčín potom strelil tretí gól a zápas si užíval. Podali sme zlý výkon, góly sú pre nás momentálne zakliate, nachádzame sa v nepríjemnej a ťažkej situácii."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Podali sme vynikajúci výkon, čoho zrkadlom je aj výsledok. Chlapcom zápas chutil, musím im zložiť kompliment za to, čo dnes v Trnave dokázali."