Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Trenčín si vezie z Košíc trojgólovú prehru

V štvrtom kole najvyššej futbalovej ligy v sobotu 4. augusta prehral Trenčín na pôde súpera. MFK Košice - AS Trenčín 3:0 (0:0).

Dávid Škutka z Košíc a Miloš Volešák z Trenčína v zápase MFK Košice - AS Trenčín.(Zdroj: SITA/IVAN FLEISCHER)

TRENČÍN. Od úvodných minút sa hral v Košiciach medzišestnástkový futbal. V 15. minúte sa ocitol v šestnástke hostí Škutka, ale zoči-voči Volešákovi neuspel. Hostia odpovedali o dve minúty neskôr strelou Štefánika, ale jeho ďalekonosný pokus našiel iba brankára domácich.

V 19. minúte efektne "zastrihal" Depetris, Tofiloski však vytlačil loptu na roh. V ďalšom priebehu obidve mužstvá dobre kombinovali, no obrany oboch mužstiev nepúšťali útočníkov do vyložených šancí. Tri minúty pred koncom prvého polčasu vysunul Matič nabiehajúceho Karaša, ale ten nepochopiteľne zaváhal a brankár hostí zažehnal blížiace sa nebezpečenstvo.

V 44. minúte opäť Matič našiel v šestnástke hostí Škutku, no ten poslal loptu nad bránu Trenčína. Do druhého dejstva vstúpili obidva tímy bez zmien v zostave a rovnako sa nezmenila ani hra oboch tímov. V 69. minúte mali po štandardnej situácii obrovskú šancu hostia, ale stav sa nemenil.

Z následného protiútoku stiahol brankár hostí nedovolene Viazanka v šestnástke a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. K lopte sa postavil Novák a nekompromisne otvoril skóre duelu - 1:0. V 83. minúte sa ocitol v dobrej šanci Viazanko, ale z dobrej pozície prestrelil bránu hostí.

O minútu neskôr po rohovom kope rozjasal košické tribúny Škutka, ktorý po gólovej hlavičke upravil na 2:0. V 90. minúte spečatil triumf domácich Škutka, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku Sekuliča - 3:0.

MFK Košice - AS Trenčín 3:0 (0:0)

Góly: 72. Novák (11 m), 84., 90. Škutka. Rozhodoval: Hracho, ŽK: Šinglár, Bašista - Mondek, Baez, Diaz, 1450 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski - Viazanko, Kavka, Bašista, Sekulič - Kuzma, Šinglár - Novák (79. Gál-Andrezly), Karaš (66. Bukata), Matič (66. Ostojič) - Škutka

AS Trenčín: Volešák - Mondek (82. Malec), Godál, Kleščík, Mazán - Baez (89. Bednárik) - Mazan, Štefánik, Diaz, Holúbek - Depetris

Povedali po zápase

Ján Kozák, tréner Košíc: "Bolo to veľmi dobré stretnutie. Očakával som takýto priebeh, keďže vidno kvalitnú prácu v Trenčíne. Takto by mala vyzerať práca v menších kluboch. Takto by sa mali vychovávať do veľkého futbalu. V prvom polčase sme mali väčšie šance ako súper, no hostia boli silnejší na lopte. Pred druhým polčasom som povedal chlapcom v šatni, že Trenčania nemôžu vydržať v takomto tempe. Po pätnástich minútach sme prevzali iniciatívu, mali sme šance, ale i šťastie. Zaslúžene sme však vyhrali."

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Videli sme vynikajúce stretnutie dvoch silných družstiev, ktoré chcú hrať ofenzívny futbal. V prvom polčase tam bolo množstvo rýchlych akcií, napriek tomu, že nepadol gól, tak sa hralo vo vysokom tempe. Zápas mal vynikajúcu úroveň. V druhej časti sme sa dostávali do zápasu a mali vynikajúcu šancu, no sme inkasovali z protiútoku z pokutového kopu. Išli sme do rizika a súper to využil po štandardke a brejku."