Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Hudec: Bol to zlý zápas z každej stránky

V sobotu 4. augusta odohral Spartak Myjava štvrtý corgoňligový zápas. Spartak Myjava - FC Nitra 0:2 (0:1).

Zo zápasu Myjava : Nitra.(Zdroj: VLADIMÍR DOMEN)

MYJAVA. Úvod zápasu sa niesol v znamení hry medzi šestnástkami. Prvú vážnu príležitosť priniesol roh domácich v 21. minúte, keď po Kuračkovom centri Štrba hlavičkoval tesne nad. Hostia udreli v 29. minúte - po Cleberovej prihrávke Šimončič krásnou strelou povymetal pavučiny myjavskej bránky - 0:1.

Domáci sa snažili vyrovnať, Kosík dostal na hranici šestnástky loptu, zbavil sa obrancu, ale brankár Chudý zneškodnil jeho strelu. V 37. minúte opäť aktívny Kosík vysunul J. Petráša, ten mu loptu vrátil, ale Kosíkovú strelu zblokoval obranca Nitry.

V úvode druhého polčasu nastúpila odvážnejšie Nitra, neutvorila si však vyloženejšiu šancu. V 58. min domáci Dian vysunul Petráša, ten bol v pokutovom území atakovaný Mičicom, píšťalka arbitra Pavlíka však zostala nemá. Nitraopäť gólovo udrela v 62. minúte, loptu si elegantne vymenili Cleber so Soumahom a druhý menovaný nedal Solničkovi šancu - 0:2.

Spolupráca týchto dvoch hráčov priniesla šancu aj v 69. minúte, ale skóre sa nemenilo. V 82. minúte vyšla Nitre kontra, Soumah prihral úplne voľnému Čerymu, ten však prestrelil myjavskú bránku. V 90. minúte sa do kontry dostal aj domáci Černáček, jeho strela však skončila na žrdi Chudého bránky.

Spartak Myjava - FC Nitra 0:2 (0:1)

Góly: 29. Šimončič, 62. Seydouba Soumah, bez kariet, rozhodovali: Pavlík - D. Hrčka, Petríček, 1982 divákov

Zostavy:

Myjava: Solnička - Mrva, Černáček, Častulín, P. Ďuriš - Ján Petráš, Kuračka, Zd. Štrba (56. Dian), Peter Majerník - Sládek (65. L. Šebek), Kosík (65. P. Straka)

Nitra: Chudý - M. Szabó, Struhár, M. Kolmokov, Mičic - Šimončič, Cleber (85. Zelenický), V. Gajdoš (79. F. Moravčík), Seydouba Soumah, Čery (90+. Boszorád) - Šimonek

Hlasy:

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Sme smutní, lebo skutočne sme nechceli prehrať. Nitra hrala disciplinovane, kompaktne a my sme jej to umožnili. Ľahko sme súperovi darovali tri body. Cez polčasovú prestávku som chalanom povedal, že ak chcú takto hrať, tak to nemá význam, na to nebolo treba stavať nový štadión. S takýmto prístupom dostanú pokuty. Takto sme nikdy nehrali a takto ani hrať nebudeme, či tu budem ja alebo niekto iný. Bol to zlý zápas z každej stránky, nerozumiem tomu. Budeme jednoznačne omladzovať. Po takomto zápase môžeme hovoriť len o záchrane. Musíme s tým niečo začať robiť, lebo toto si ľudia nezaslúžia."

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Musím povedať, že hráči odohrali skutočne dobrý zápas a pripravili sme sa na nebezpečného súpera. Využívali sme protiútoky, tie nám vyšli. Chalani skutočne oddreli zápas a ja im k tomu gratulujem. Neveril som, že dvakrát po sebe zvíťazíme vonku, mne sa to ako trénerovi podarilo prvý raz. Myslím si, že to víťazstvo sme si skutočne zaslúžili za dobre organizovanú a disciplinovanú hru."