Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Myjava si z horúcej trnavskej pôdy odviezla cenný bod

V treťom kole Corgoň ligy v nedeľu 29. júla skončilo derby dvoch Spartakov remízou. FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 1:1 (0:0).

Hráč Myjavy Peter Kuračka (uprostred) v súboji o loptu s hráčmi Trnavy Máriom Bicákom (vpravo), Miroslavom Karhanom (vľavo) a Patrikom Grossom.(Zdroj: TASR/PETER KOLLÁR)

MYJAVA. Hostia z Myjavy sa predviedli už v 2. minúte, keď z 20 metrov Sabov halfvolej Raška bezpečne kryl. V základnej zostave Myjavčanov nastúpila pätica exspartakovcov - Ďuriš, Černáček, Sabo, Petráš a Kuračka.

Nováčik súťaže pokračoval v nebojácnom výkone, v 6. minúte zazvonila Raškova žrď po hlavičke Častulína. Domácich Trnavčanov hostia úplne zaskočili kombinačnou a nebojácnou hrou. Prvú šancu domácich mal v 13. minúte po Bicákovom centri z ľavej strany Gašparík, ale jeho zakončenie smerovalo vedľa Solničkovej žrde.

Po tomto momente prevzali iniciatívu zverenci trénera Pavla Hoftycha. Šance Derrasa a Bicáka však zostali nevyužité. V 37. minúte sa po ľavej strane prekľučkoval do šance Kuračka, ľavačkou vystrelil, ale Raška loptu spod brvna vytlačil na rohový kop. Tesne pred polčasovou prestávkou ten istý hráč preveril domáceho brankára, ktorý vytlačil loptu znova na roh.

V 52. minúte sa domáci konečne dočkali, keď sa lopta sa z rohového kopu dostala až ku Gašparíkovi, ktorý z hranice pokutového územia napriahol a loptu poslal k pravej žrdi - 1:0. O štyri minúty neskôr mohol zvýšiť vedenie Trnavy Gross, ale lopta z jeho hlavy letela tesne nad Solničkovu bránku. V 64. minúte mal vyrovnanie na kopačke Petráš, ale neuspel.

O dve minúty po kontakte Bicáka so Sládekom ukázal rozhodca na biely bod. Pre Trnavčana to bola dvojitá smola, Bicák bol vylúčený a následne hostia z pokutového kopu Sládekom vyrovnali. V 86. minúte dlhý aut Karhana usmernil Pavelka hlavou na bránku Myjavy, Solnička sa však nenechal prekvapiť.

O minútu nato Gross vyprášil rukavice gólmana hostí. V poslednej minúte sa Myjavčan Sabo rútil sám na domáceho brankára Rašku, ale ten zabránil pohrome pre Trnavu.

FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Góly: 52. Michal Gašparík - 67. Sládek (z pok. kopu), ŽK: 25. Čvirik, 32. Stožický, 47. Bicák - 6. Zd. Štrba, 70. Kuračka, ČK: 66. Bicák (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Jaška - Žákech, Valášek, 5813 divákov

Zostavy:

Trnava: Raška - Stožický, Čvirik, Janečka, Ľ. Hanzel - Bicák, Karhan, Gross, Michal Gašparík (78. P. Čarnota) - M. Vyskočil (46. Mikovič), Derras (46. Pavelka) Myjava: Solnička - P. Ďuriš, Častulín, Černáček, Duga (60. Kosík) - J. Petráš (85. L. Šebek), Zd. Štrba (66. M. Dian), Peter Majerník, E. Sabo - Kuračka - Sládek

Hlasy:

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Sme sklamaní. Myjava neustále hrozila. Mali niekoľko situácií, pri ktorých nás podržal brankár Raška. My sme si vypracovali ďalšie tri tutovky, potom však prišiel jedenástkový moment. Snažili sme sa hrať na víťazstvo. Erik Sabo mal v závere na kopačke víťazstvo, ale vďaka výborne chytajúcemu Raškovi sme ani v tomto prípade neinkasovali."

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Strašne sa tešíme, čo sme dnes získali. Z nášho pohľadu to bol veľmi pekný zápas. Na začiatku duelu sme mali problémy, ale neustále sme hrozili. Poviem otvorene, po vylúčení Bicáka sme chceli vyhrať. Veľmi sa tešíme z bodu z trnavskej pôdy."