Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Bánovce trojgólovým uragánom po zmene strán rozhodli

MRZ: Bánovce po zbabranom polčase v druhom dejstve zabrali a troma presnými zásahmi získali tri body. Nová Ves v domácom prostredí opäť nezvíťazila a má plné ruky práce so záchranou.

Nová Ves n/V. - Palárikovo 0:0

Hostia sa od začiatku stretnutia zamerali na bránenie a prerušovanie akcii domácich hráčov, čo sa im aj darilo. Domáci kopali viacero rohových kopov a mali celkovo viac štandardných situácii. V 32. min. netrafil v päťke loptu hlavou Jambor a v 44. min. hlavičku Barčiaka vykopol na bránkovej čiare obranca hostí. V druhom polčase pokračoval tlak domácich. V 51. min. Gablechovu strelu k žrdi vyrazil Balogh na roh. Hostia mali jedinú vážnejšiu príležitosť v 64. min., keď Zlatňanský dostal kolmú prihrávku, ale jeho krížna strela skončila tesne vedľa pravej žrde. Vzápätí nevyužili svoje príležitosti hlavou Jambor a ani Balocký. V 82. min. Barčiakovu hlavičku opäť vyrazil Balogh na roh. A tak ani v poslednom zápase na domácom ihrisku nedokázala Nová Ves zvíťaziť.

R Jakúbek, ŽK: Kubica, Oríšek - Kolbas, Vencel, Spevák, ČK: 88. Spevák, 150 divákov.

N. VES: Grznár - Barčiak, Hujík, Oríšek, Horeš, Gablech, Gajdošík (66. Pleva), Mišík (60. Kubica), Jambor, Balocký, Majkút (72. Mazák). Tréner V. Cifranič. PAVOL PRISTAŠ

Bánovce - Šúrovce 3:2 (0:2)

Bánovce v existenčnom zápase začali tlakom, z ktorého nastrelili Filinom brvno. Hostia hrali na brejky a po dvoch útočných akciách sa Šúrovce rýchlo ujali vedenia 0:2. Do druhého polčasu však nastúpili domáci hráči ako vymenení. Už v 47. minúte poslal pekný center do šestnástky Pavlovič a M. Kyselica znížil na rozdiel gólu - 1:2. O štyri minúty sa situácia zopakovala, Pavlovič opäť centruje do šestnástky a hosťujúci obranca zráža loptu rukou. Nasleduje pokutový kop, ktorý premieňa Škultéty - 2:2. Domáci sa dostávajú na koňa, súpera zatlačili na vlastnú polovičku, ale Kyselica a ani Kosiba v stopercentných šanciach vedúci gól nestrieľajú. V záverečnom tlaku však zobral zodpovednosť na svoje plecia Filin a strieľa víťazný gól domácich - 3:2. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa napokon z výhry tešia domáci.

Góly: 47. M. Kyselica, 51. R. Škultéty (11 m), 84. Filin - 30. Jedinák, 39. Horváth. Rozhodoval Oselský, 150 divákov. ŽK: Lalík (Šúrovce).

SPARTAK: Križma - Božik (54. Halás), Petreje, Škultéty, Filin, Zajac, Kosiba, Horúcka, Dúbravka (46. Kyselica), Pavlovič (70. Starych), Malina. Tréner A. Čukan. (MK)

Ostatné výsledky: Pov. Bystrica - Levice 1:2 (0:2), Topoľníky - Domaniža 6:1 (1:0), DAC B - J. Bohunice 5:0 (1:0), Skalica - V. Ludince 2:2 (0:1), Piešťany - Galanta 3:1 (0:0), Komárno - Gabčíkovo 3:0 (1:0).

1. Piešťany 29 20 5 4 56:17 65 (+20)

2. Levice 29 19 3 7 43:21 60 (+18)

3. P. Bystrica 29 17 8 4 64:20 59 (+14)

4. Komárno 29 15 6 8 45:29 51 (+6)

5. Skalica 29 14 7 8 53:33 49 (+4)

6. V. Ludince 29 13 8 8 37:24 47 (+5)

7. Šúrovce 29 13 4 12 43:33 43 (+1)

8. Gabčíkovo 29 11 6 12 24:34 39 (-3)