Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Presvedčivé víťazstvo Spartaka a hetrik čerstvého otca

Zápas 30. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže s Lučencom nehral Spartak Myjava doma, ale na ihrisku v mestskej časti Turá Lúka. Dôvodom je rekonštrukcia myjavského štadióna, ktorá sa tento týždeň začala.

Strelec troch gólov Pavol Kosík.Strelec troch gólov Pavol Kosík. (Zdroj: TOMÁŠ HRADSKÝ)

MYJAVA. Ako informoval PR manažér Spartaka Marek Hrin, domáci sa od začiatku stretnutia tlačili pred bránu Lučenca, dobre si prihrávali a kombinovali. Už v 2. minúte po rohovom kope presne hlavičkoval myjavský kapitán Černáček a gólman hostí Michalík musel po prvý raz zasahovať.

V 7. minúte nesadla lopta na kopačku vo vyloženej šanci Kosíkovi. Ten to však o minútu neskôr napravil, dorazil Sládekovu šancu a poslal Myjavu do vedenia 1 : 0. Následne nepresne zakončovali Petráš a Kvasnica. V 15. minúte videl červenú kartu za zákrok v šestnástke na Ďuriša Frederik Ravas a zvyšok zápasu tak Lučenčania hrali v oslabení. Navyše, nariadený pokutový kop vzápätí premenil Sládek a v 16. minúte stretnutia zvýšil gólový náskok Spartaka na 2 : 0.

V 20. minúte využil Kvasnicov center Kosík a pridal svoj druhý gól. Myjava - Lučenec 3 : 0. Hneď v nasledujúcej minúte prišiel ďalší presný myjavský zásah. Ďuriš dobre spracoval spätnú prihrávku a bezpečne premenil. Myjava - Lučenec 4 : 0.

Šancu skórovať v 22. minúte mali Lučenčania , ale ich strela na Solničku mierila vedľa siete. V 40. minúte zahrávali hostia nepriamy kop, ale Szöcs Solničku neohrozil. Vzápätí Michalík musel vykrývať Kvasnicov center a do pozoru ho stavali aj ďalšia Kosíkova šanca alebo Sabova strela po rohovom kope, ktorá však mierila nad brvno. Do polčasovej prestávky zostal stav už nezmenený - 4 : 0 v prospech Myjavy.

V rovnakom duchu pokračovala aj druhá polovica hry. V 59. minúte krásne nabehol na Štrbovu prihrávku Kosík a vsietil svoj tretí gól stretnutia. Myjava - Lučenec 5 : 0. Ďalšie minúty duelu boli v réžií Spartaka. Do konca zápasu sa ešte skúšali presadiť Sabo, Častulín, Kosík aj Černáček, ale lopta už v sieti neskončila.

Myjava : Lučenec 5 : 0.

Zostava Myjavy: Solnička, Kvasnica, Štrba, Kosík (85´ Jastráb), Černáček, Ďuriš (70´ Bruško L.), Petráš, Častulín, Sládek, Duga (32´ Neoveský), Sabo

Zostava Lučenca: Michalík, Čonka, Szocs, Ravas, Nilaš, Schvantner, Heuser (73´ Vilhan), Kulík (31´ Kovanič), Semeník, Fljaško, Beňo

Rozhodovali: R – Štefan Molitoris, AR1 – Dušan Hrčka, AR2 – Peter Ličko, NR – Jozef Pavlík, ČK: Lučenec – Frederik Ravas, 15. minúta

Najlepší hráči zápasu: Myjava – Pavol Kosík, Lučenec – Róbert Semeník

Povedali po zápase

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "V tomto zápase sme hrali sme dobre a dávali sme góly. Treba však povedať, že vylúčenie hráč súpera nám zľahčilo situáciu. Nebyť toho, určite by hostia viac hrýzli. Potom bolo už len otázkou, koľko gólov padne. Hráči v druhom polčase trochu zvoľnili tempo, lebo v sobotu nás čaká ťažký zápas, ktorý bude pre nás dosť dôležitý. Keď to zhrniem - dnes som spokojný s povinným víťazstvom."

Ladislav Molnár, tréner LAFC Lučenec: "O víťazovi nebolo pochýb už pred zápasom. My sme dnes sem prišli so štyrmi dorastencami a bez šiestich hráčov základnej zostavy. Ale chceli sme tu odohrať dôstojný zápas. Úroveň stretnutia ovplyvnila situácia s vylúčením, ktorú podľa mňa rozhodca nesprávne posúdil. Bola to hraničná situácia, nemala byť jedenástka a tiež dal necitlivo červenú kartu. Myslím, že tak znehodnotil úroveň zápasu. Napriek tomu dúfam, že sa naši mladí hráči niečo v tomto zápase naučili a v tomto smere to bola dobrá škola."