Trenčín otočil po prvom polčase zápas

Zo zápasu 31. kola futbalovej Corgoň liga v sobotu 12. mája priniesol Trenčín z Banskej Bystrice tri body. Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 1:2 (1:0).

V Banskej Bystrici sa hral zaujímavý a rýchly futbal, ale v úvode chudobný na šance. V 6. minúte sa hostia dostávali do sľubnej možnosti, po Kleščíkovej prihrávke z pravej strany zasahoval v "malom vápne" Vajda pred Štyvárom.

O päť minút neskôr to skúšal z vyše dvadsiatich metrov Hlohovský, mieril však vedľa žrde. Domáci postupne prevzali iniciatívu, ale taktiež si nevedeli vypracovať vyloženú šancu. Strieľaný center Hučka nezachytil dobre Hlinka a presnosť chýbala aj strelám spoza pokutového územia v podaní Kuzmu a Hlinku.

Trenčania hrali síce s podporou vetra, ale nevedeli z nej vyťažiť. Až po polhodine hry prišli vyložené šance i presný zásah. Najprv Brašeňovu strelu zrazil v šestnástke Mazaň, následne neskončil gólom únik Peltiera, keď slabšiu loptu Boroš chytil, no úspech napokon slávila prihrávka Kuzmu na Hučka, ktorý z ľavej strany prešiel do pokutového územia a pred Volešákom sa presadil.

Dukla mala viac z hry, v 35. minúte dostal voľný priestor Laksík, zakončoval spoza šestnástky a loptu poslal nad brvno.

Po prestávke hostia ožili a už v úvode druhého polčasu mohol vyrovnať Peltier, šikovne posielal loptu do bránky zo stredu pokutového územia, ale Boroš reflexívne natiahol nohu a podržal svoj tím. Domácu obranu častejšie zamestnával nový hráč na ihrisku Salinas, ale vyrovnávajúceho gólu sa Trenčania dočkali po štandardke Hlohovského, ktorý poslal loptu do päťky, kde sa najprv nepresadil Peltier, no Godál odrazenú loptu upratal do bránky - 1:1.

Bystričania potom zapli na vyššie obrátky čoho výsledkom bola šanca striedajúceho Augustína v 64. minúte, ale zoči - voči Volešáka neprekonal. Obe mužstvá hrali útočne, misku váh na svoju stranu mohol prikloniť Štefánik, ktorý strelou spoza šestnástky poriadne natiahol Boroša.

V 80. minúte sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska domáci stopér Vajda, hostia mali početnú výhodu na ihrisku, ale mohli inkasovať. Z pravej strany poslal v 85. minúte loptu do pokutového územia Slančík a Hučko ju tečoval, Volešáka zachránila žrď.

O dve minúty neskôr unikal Slančík po ľavej strane, ale zakončil vedľa. Na opačnej strane sa po Mazáňovom centri mohol presadiť hlavou Peltier, aj on mal však vychýlenú mušku. O troch bodoch pre Trenčín napokon rozhodol v nadstavenom čase Mazan, ktorý strieľal z vyše dvadsiatich metrov a tečovaná lopta skončila za Borošom.

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 1:2 (1:0)

Góly: 32. T. Hučko - 56. Godál, 90.+ P. Mazan, ŽK: 18. T. Hučko, 43. Savič, 55. M. Pančík, 67. P. Vajda - 83. L. Peltier, ČK: 80. P. Vajda (B. Bystrica), rozhodovali: Prešinský - E. Weiss, Košecký, 1020 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík, P. Vajda, Poljovka, Savič - Brašeň (83. Kupčík), Považanec, Marek Hlinka, T. Hučko - Laksík (60. Augustín), M. Kuzma (72. Slančík)

Trenčín: Volešák - Čogely (83. Depetris), Godál, Ševela, R. Mazáň - Kleščík - L. Peltier, S. Štefánik, Lobotka (46. Salinas), Hlohovský - Štyvár (76. P. Mazan)

Povedali po zápase

Dušan Tóth (asistent trénera Banskej Bystrice): "Do zápasu sme nevstúpili najlepšie. Chceli sme dostať Trenčín pod tlak, čo sa nám nedarilo. Očakávali sme, že súper bude silný na lopte a bude kombinovať, čo sa aj potvrdilo. Napriek tomu sme si však vypracovali dostatok šancí a minimálne o dva góly sme mohli prvý polčas vyhrať. Druhý bol z našej strany horší, prehrávali sme veľa osobných súbojov, bolo málo agresivity a doplatili sme na to v 90. minúte. To, čo sa nepodarilo nám v Trenčíne, keď sme išli v závere sólovo na brankára, tak dnes po tečovanej strele to dokázal súper. Zápas sa mohol skončiť remízou..."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "V komornom prostredí sme videli priemerný zápas, ale to najmä pre kulisu. Na trávniku sme videli dostatok šancí na oboch stranách. Mali sme solídny vstup do zápasu, aj keď sme nepremenili dve príležitosti. Súper bol v prvej časti efektívnejší a mohol ísť aj do dvojgólového vedenia. Nestalo sa, čo nám pomohlo. Do druhého polčasu sme vstúpili po striedaniach aktívnejšie. Druhá časť hry nám vyšla strelecky. Herne sme dominovali, aj napriek tomu, že súper do otvorenej obrany strelil do žrde. Bolo vidieť, že chlapci chcú vyhrať. Som rád, že sa nám to podarilo gólom v nadstavenom čase, keď sme už hrali o hráča navyše.