Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Posledný zápas na myjavskom štadióne priniesol domácim víťazstvo

Myjavský štadión čaká rekonštrukcia a posledné dva domáce zápasy odohrá Spartak na ihrisku v miestnej časti Turá Lúka.

Zo zápasu Myjava - Moldava, ktorý sa skončil výsledkom 2 : 0 pre domácich.Zo zápasu Myjava - Moldava, ktorý sa skončil výsledkom 2 : 0 pre domácich. (Zdroj: VLADIMÍR DOMEN)

MYJAVA. Ako informoval PR manažér mužstva Marek Hrin, v 28. kole druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Spartak Myjava privítal na domácom trávniku mužstvo FK Bodva Moldava nad Bodvou. Zostávajúce dva domáce zápasy s Lučencom a s Dubnicou tak kopaničiari odohrajú zrejme na ihrisku v miestnej časti Turá Lúka.

"V zápase, ktorý sa hral v sobotu 5. mája, už od začiatku boli aktívnejší domáci, hoci v ich zostave chýbali maródi Straka a Dian. Spartakovci ovládli hru, darilo sa im kombinačne a vytvárali si šance pred bránou moldavského gólmana Nováka. V 6. minúte po presnom centri nadvihol loptu pred brankárom Erik Sabo. Jeho zákroku však chýbala potrebná razancia a lopta skončila v Novákovom náručí.

O dve minúty neskôr skúšal dorážať Sabovu prihrávku Sládek, na loptu nedočiahol a následne vo veľkej šanci pálil vedľa siete nabiehajúci Kosík. V 11. minúte zahrával priamy kop najlepší myjavský hráč dnešného stretnutia Peter Ďuriš a jeho strelu v bránkovisku neúspešne hlavičkoval domáci kapitán Černáček.

V 16. minúte zostal pred moldavskou bránou nekrytý Sládek, ktorý dobre spracoval prihrávku a s prehľadom otvoril skóre zápasu. Myjava – Moldava 1 : 0. V 19. minúte predviedli hlavičkové vystúpenie pred Novákom Sládek a Sabo, ale lopta skončila mimo siete. Ďalšiu šancu mal v 20. minúte po Sládekovom odhlavičkovanom centri Kosík, ale znova sa mu nepodarilo strelecky sa presadiť.

Pekný gólový moment videlo 1040 divákov v 25. minúte, kedy po ukážkovom centri Zdena Štrbu priamo pred brankárom prebral loptu Peter Ďuriš a zvýšil vedenie Myjavy na 2 : 0. V 34. minúte pálil priamo na Nováka Petráš a ten musel zasahovať aj o minútu na to, kedy po rohovom kope Spartaka poslal nebezpečnú strelu na bránu po zemi Sládek. V 38. minúte pre zmenu musel vyrážať loptu pred uvoľneným moldavským kapitánom Jurkom domáci Solnička. Kus brankárskeho umenia predviedol Novák tri minúty pred koncom I. polčasu, keď vychytal Petrášovu strelu a vzápätí ďalší dobre mierený pokus spartakovcov z asi 30 metrov. Do prestávky stihol inkasovať jedinú žltú kartu v stretnutí za faul Moldavčan Kantar a oba tímy odišli do šatní za stavu 2 : 0 pre Myjavu.

V rovnakom duchu pokračovala aj druhá polovica hry. Šanca domácich prišla hneď po odpískaní, keď Sládek našiel Saba, no ten bránu prekopol. V 47. minúte vyrážal loptu gólman hostí po rohovom kope Ďuriša. Rovnako Ďuriš skúšal šťastie z výhodnej pozície v 47. minúte, ale Novák bol pohotový. V 64. minúte si na loptu opäť siahol Solnička, ktorý musel vyrážať strelu po zemi od Kantara.

V ďalších minútach skúšali pridať ďalší gól aj Ulrich alebo Ďuriš a za zmienku stojí aj Sabova tutovka v 85. minúte, ktorú Novák opäť vychytal. Zápas napokon skončil bez tretieho gólu. Myjava vedie druholigovú tabuľku s osembodovým náskokom pred Podbrezovou," uzavrel Hrin.

Zostava Myjavy: Solnička, Chalány (84´ Kvasnica), Štrba, Kosík (77´ Neoveský), Černáček, Ďuriš, Petráš (68´ Ulrich), Častulín, Sládek, Duga, Sabo

Zostava Senca: Novák, Smačár (63´ Schnurer), Jurko (87´ Piskura), Kubala, Ojirogbe, Cmarko, De Azevedo, Kantar, Kražel, Pavlovič (48´ Dupkala), Horváth

Rozhodovali: R – Kamil Horváth, AR1 – Martin Borsányi, AR2 – Juraj Lieskovský, NR – Vladimír Vnuk, ŽK: Moldava – 45´ Kantar, návštevnosť: 1040 divákov + 100 divákov ONLINE

Najlepší hráči zápasu: Myjava – Ďuriš, Moldava – Novák

Povedali po zápase

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Od začiatku zápasu sme potvrdzovali vyššiu kvalitu, aj keď súper bol snaživý. Darilo sa nám hrať útočne, kombinačne. Strelili sme pekné góly, no čo ma trochu mrzí a takisto aj chalanov, je, že sme nepremenili tie ďalšie šance. Skóre mohlo byť aj vyššie. Vrátili sa nám Martin Černáček, Ondrej Neoveský, lebo máme dlhodobých maródov Straku a Diana. Potrebovali sme pred náročným koncom súťaže vyhrať, a to sa nám aj podarilo, bolo to dôležité z hľadiska bodového zisku, aj z hľadiska psychiky.“

Vladimír Goffa, tréner FK Bodva Moldava nad Bodvou: „V prvom rade musím podotknúť, že sme hrali na skvelom trávniku. Taký som už dlho nevidel a ani si tak skoro na takom nezahráme. O to viac som sklamaný, že v našom tíme zahviezdil iba brankár Novák, ktorý je vlastne číslo dva v našom mužstve. Čo sa týka Myjavy, myslím si, že predviedla sympatický výkon, pobavila divákov, mala množstvo šancí a ja jej môžem len gratulovať.“