Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Trenčín a Trnava sa podelili o góly aj body

V 29. kole Corgoňligy v sobotu 28. apríla remízoval Trenčín s Trnavou. Spartak Trnava - AS Trenčín 2:2 (0:1).

TRENČÍN. Domáci začali útočne a už v druhej minúte po rohu Karhana hlavičkoval Koubský nad bránu. Po štvrťhodine hry strieľal Gašparík z uhla, ale jeho krížna strela išla vedľa ľavej žrde. O dve minúty po rohu Gašparíka strelu Karhana vyrazil Volešák. V 22. minúte prerazil hosťujúci Godál cez štyroch domácich hráčov, v šestnástke ho zastavil nedovolene Čvirik, Hlohovský z penalty bezpečne prekonal Kamenára.

Bola to jediná nebezpečná strela hostí za celý prvý polčas. Domáci po góle sa snažili vystupňovať aktivitu, ale dobre hrajúci hostia im príliš veľa nedovolili. V 28. minúte sa dostal do hosťujúcej šestnástky Čvirik, odcentroval, ale Koubský hlavou opäť mieril vedľa. V ďalšom priebehu polčasu boli futbalovejší hostia a domácich do gólového zakončenia ani raz nepustili.

Druhý polčas začal pre domácich veľmi dobre, keď po súboji Gašparíka s Godálom sa dostal v šestnástke k lopte Mikovič a z uhla prestrelil Volešáka. Domáci sa z remízy tešili iba desať minút, keď v 58. minúte polovysokou strelou k pravej žrdi prekonal Kamenára a Trenčín opäť viedol. V ďalšom priebehu mali pohybliví Trenčania niekoľko dobrých, nebezpečných striel, ale ani jedna z nich nesmerovala medzi trnavské žrde. Menovite to bol Salinas a dvakrát striedajúci Peltier, ktorým sa nepodarilo definitívne rozhodnúť o víťazstve Trenčína.

Na domácej strane bol najnebezpečnejší Gašparík, ktorého dvakrát pohotovo vychytal Volešák a jedenkrát po prieniku vystrelil do bočnej siete. Rovnako pochodil aj Ciprys, ktorý bombou z hranice šestnástky takisto rozvlnil iba bočnú sieť.

Trenčania mali dobrú príležitosť v 79. minúte, ale Štyvar zblízka neprekonal Kamenára. Trnavčania sa mohli tešiť z vyrovnania v 89. minúte, keď Karhan ideálne vysunul Pavelku, ten však akciu namiesto zakončenia pokazil. O minútu unikol po pravej strane Tomaček a nezadržateľne vyrovnal na 2:2.

Konečná remíza bola zaslúžená. Domáci ju získali bojovnosťou a hostia vyššou futbalovou kvalitou.

Spartak Trnava - AS Trenčín 2:2 (0:1).

Góly: 48. Mikovič, 81. Tomaček - 23. Hlohovský (z 11 m), 58. Hlohovský. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Habánek - Baez, Mazáň, Ševela, 5528 divákov.

Zostavy a striedania

Spartak Trnava: Kamenár - Habánek, Gross, Čvirik, Hanzel - Koubský (40. Ciprys) - Procházka, Karhan, Bicák (69. Tomaček) - Mikovič (77. Pavelka), Gašparík

AS Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Diakite, Mazáň - Baez (51. Ševela) - Mazan (46. Peltier), Štefánik (85. Depetris), Salinas, Hlohovský - Štyvar

Povedali po zápase

Pavel Hoftych, tréner Spartaka: "Trenčín potvrdil, že je zlodejom bodov, pretože na jar ich vzal na Slovane i v Žiline a podarilo sa mu to i dnes v Trnave. Myslím, že sme si zaslúžili vyhrať, ale hosťom veľmi dobre zachytal brankár Volešák, pomohla im aj penalta. Škoda, že Tomaček a Pavelka nevyužili svoje príležitosti. Vo fantastickej atmosfére hrali obe mužstvá na hranici svojich možností. Zápas mal výbornú úroveň i tempo, moji hráči dali do toho všetko."

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Videli sme krásny zápas. My sme sa v prvej časti dostali z penalty do vedenia a tento okamih domácich pribrzdil. Po zmene strán Trnava ihneď vyrovnala a mohla i otočiť zápas, no gól sme dali my a za stavu 1:2 mohol Štyvar definitívne rozhodnúť. Domácich hnali fantastický diváci a v tejto krásnej atmosfére sa im musel zápas páčiť."