V Beckove sa konali Majstrovstvá Slovenska v kulturistike, fitness, bodyfitness a fitness bikiny. V desiatich kategóriách sa predstavilo a do boja o postup na majstrovstvá Európy nastúpilo rekordných sto športovcov.
BECKOV. Národný šampionát usporiadal ho oddiel kulturistiky a fitness a Fitnesscentrum P+D Jarábek. V desiatich kategóriách sa predstavilo a do boja o postup na majstrovstvá Európy nastúpilo rekordných sto športovcov. Ako povedal Pavol Jarábek, takáto účasť pretekárov je nebývalá a doteraz ju nezaznamenali na žiadnej podobnej súťaži. Súťažili už podľa nových pravidiel, podľa ktorých sa posunula horná veková hranica pre juniorov z 21 na 23 rokov.
"Mali sme dve želiezka v ohni, úradujúcu majsterku sveta v bodyfitnesss Adelu Ondrejovičovú a bronzového v kulturistike nad 80 kg Romana Kováča. Ondrejovičová potvrdila svoje kvality a stala sa juniorskou majsterkou Slovenska pre tento rok. Zlatá medaila ju súčasne zaradila do reprezentácie na Majstrovstvá Európy. Jej oddielový kolega Roman Kováč získal bronz a stal sa tretím najlepším kulturistom v SR v tejto sezóne," skonštatoval Jarábek.